Skocz do zawartości

Nagłośnienie do salonu podpięte pod telewizor do 2000zł


Kertoip007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam nagłośnienia do salonu ok. 15m^2.

Nie wiem czy chcę 2.0, 2.1 czy 5.1. Zależy mi na dobrym dźwięku.

Koniecznie musi być radio FM i najlepiej możliwość bezprzewodowego odtwarzania muzyki z komputera czy też telefonu, np. poprzez WiFi.

W załączniku jest prymitywny schemat pokoju. Istnieje możliwość postawienia głośników w rogu pokoju od strony telewizora, po każdej ze stron jest jakieś 50cm miejsca od ściany do szafki wiszącej.

Sprzęt będzie podpięty pod Smart TV od Samsunga, 46".

Budżet to maksymalnie 2000zł.

Untitled.png

Edytowane przez Kertoip007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz amplituner z wyjsciem przedwzmacniacza pre-out, zeby sterowac monitorami aktywnymi, a w tym budzecie ciezko bedzie Ci cokolwiek nowszego znalzezc,

jak jeszcze ma obslugiwac wi-fi.

 

Sa jakies "pudelka" do transmisji bezprzewodowej audio, ale ja sie na tym nie znam, lepiej niech ktos obeznany sie wypowie w tym temacie ;). Poza tym, musisz

doprecyzowac, czy stereo, czy kino domowe.

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba raczej wolałbym 2 głośniki/kolumny i do tego amplituner z WiFi/DLNA/Bluetooth. Czyli stereo.

Sprzęt będzie służyć głównie do oglądania telewizji i czasem muzyki, czasem do gier na Xboxie.

Z tego co piszesz nie oczekujesz od sprzętu tak naprawdę nic, (ma być do wszystkiego za 2 patyki ) dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie udanie się do dużego sklepu RTV i wybranie tego co najładniej wygląda.

Najprostrzym a zarazem najtanszym sposobem posłania dźwięku bezprzewodowo będzie zastosowanie takiego ustrojstwa jak

Adapter bluetooth

 

 

 

mobilne...

Edytowane przez Teti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zmieniam trochę wymagania.

Nie musi posiadać WiFi/DLNA/Bluetooth, ponieważ będę odtwarzać z telewizora, który posiada WiFi i z niego mogę odtwarzać bezprzewodowo.

Zdaje sobie sprawę że w tym budżecie nie kupię jakiegoś wyśmienitego sprzętu.

Szukam po prostu nagłośnienia oferującego najlepszą jakość dźwięku w tym przedziale cenowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.rtvmax.pl/Sklep/Ceol-2,2,0,248,5082.htm

To będzie funkcjonalne. Ewentualnie pianocraft od yamahy.

My ostatnio kumplowi z pracy kupiliśmy presonusy eris i fiio d03 taishan. Gra to wybornie za tak śmieszne pieniądze, ma tylko jedną wadę - brak regulacji głośności przy opcji grania z tv po optyku. Dlatego taki bundle od denona będzie funkcjonalniejszy.

Czasami funkcjonalność ma większe znaczenie od samej jakości bezwzględnej dźwięku. U mnie do tej pory z tv grają wyśmiewane tu często edifiery r1600 tiii zasilane taishanem właśnie. Mnie wystarcza ten zestaw, więc tymbardziej myślę, że z tym denonem mógłbym żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który model pianocrafta dokładnie?

W denonie nieprzebna zupełnie mi jest stacja dokująca na Iphona.

 

EDIT: @up, dzięki za propozycję.

Niestety, S6 są do odbioru w łodzi, a ja jestem z Warszawy i wolałbym nowy sprzęt, z gwarancją.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Kertoip007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie potrzebujesz "nowinek" w postaci HDMI, DTS HD itp. (w tej klasie i tak nie uslyszysz roznicy w dekoderach HD ;)), to polecam cos z uzywek z wysokiej polki,

fajny sprzet mozna wyrwac, np. ten Marantz kiedys kosztowal kilka tysiecy zlotych, kawal maszyny, albo Harman Karton.

 

W/w Jamo E7 to super kolumny za te pieniadze, tylko dogadac sie z gosciem i brac bez zastanowienia, kartony i dokumenty w zestawie ;).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym robił tak. Dzwiek z tv przez fiio e03k do amplitunera i kolumn (tu nie polecę dokładnie) . A do tv jeszcze chromecast audio.

Edytowane przez El Cajon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę prosić o propozycje zestawu amplituner + 2 kolumny, nad którymi mam sie rozglądać? Mogą być używane. Budżet to około 2000zl, max 2,2k. Amplituner musi posiadać radio FM.

Dałoby radę coś z monitorów wybrać?

 

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz, czy lubisz przyloic czasami (tak, ze szafki podskakuja), czy bedziesz sluchal tylko na umiarkowanej glosnosci, i czy amplituner musi miec HDMI, dekodery HD itp. wodotryski.

Bo np. pod wzgledem jakosci dzwieku ta Yamaha RX-V377 i wiekszosc nowych modeli do 2kzl, bedzie sporo slabsza od w/w przeze mnie Marantz-a i Harman-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę słuchał praktycznie tylko na umiarkowanej głośności. Może raz na jakiś czas bym trochę podglosił w trakcie jakiejś imprezy, ale też nie do przesady, że szafki podskakują.
Jeśli jest tak jak mówiłeś, czyli nie ma różnicy w dźwięku, gdy jest dekoder HD w tym przedziale cenowym to raczej jest mi niepotrzebny. Amplituner nie musi mieć HDMI, ponieważ gdybym chciał podłączyć coś do systemu poprzez hdmi podłączę przez telewizor lub jakiś adapter (istnieje coś takiego?)
Ogólnie lubię bardziej ciepły dźwięk.

 

EDIT: BTW, ten amplituner Harman podany przez ciebie nie ma w zestawie pilota, więc raczej się nie zdecyduje na jego zakup, no chyba, że można go gdzieś dokupić.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Kertoip007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności