Skocz do zawartości

Głośniki 2.1 lub 2.0 do komputera ~350zł


zelu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Tutaj występuje historia mojego życia, jeżeli Ci się spieszy, możesz przeskoczyć do pytań na dole :)

 

Najpierw może co aktualnie posiadam:

Zintegrowaną kartę dzwiękowa na chipset'cie Realtek ALC-1150 z obsługą 7.1

Kultowe głośniki wśród wszystkich graczy - Creative Inspire p5800

 

A w zestawie wyjściowym:

Odtwarzacz: iRiver s100

Słuchawki: Fischer Audio Eterna

 

Po drugim zestawie większość się pewnie domyśli, że w głównej mierze słucham muzyki elektronicznej. Także lubię basy i z mocą :)

Głośniki te, bez mała nie przymierzając, mam dobre 10-12 lat :) I teoretycznie nigdy na nie nie narzekałem, nigdy się nie zepsuły, a łatwego życia też nie miały.

Jednak mówiąc szczerze, przez te 10-12 lat nigdy nie korzystałem z dźwięku przestrzennego. Stąd poddaje w wątpliwość me cudowne 5.1 i tonę irytujących mnie kabli :)

Szczególnie, że dźwięk przestrzenny to w super nowych filmach i w grach. Gram ze 3-4 razy do roku, filmów nie oglądam, jak już to seriale i anime, więc dużo pewnie nie stracę.

Poczytałem trochę i jakiś taki obraz mam, że do muzyki to lepiej w ogóle kupić zestaw 2.0 niż 2.1. Nie wiem jak z tym jest, ani jak to się ma do muzyki elektronicznej oraz oglądania seriali (dużo) i grania (ze 200-250h rocznie, viva le statystyki w grach). Stąd prośba o pomoc :)

 

Pytania:

a) Szukam głośników komputerowych ~350zł, słucham muzyki elektronicznej, więc lubię z basem i mocą, oglądam dużo seriali, czasami gram, mam mały pokój i brak miejsca na dźwięk przestrzenny.

B) Czy moja zintegrowana karta dźwiękowa, przy wybranych głośnikach, będzie powodowała duży ubytek na jakości (Dodam, że mam płytę MSI Z97 Gaming 3, z bajeranckim system audio boost 2, chociaż ten bajerancki system to chyba po prostu podświetlona na czerwono na płycie karta ;D)

 

Dziękuję za wszelkie opinie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym celował w coś pokroju solo6c, szczególnie do takiej muzyki. Sam kiedyś sobie chciałem kupić głośniki 2.1. ale na dobrą sprawę sam dobry subwoofer to koszt co najmniej 400 zł, zestawy 2.1 za te pieniądze grają raczej słabo. Sam mam Koda EXA900T(Sven Royal )2, podobna konstrukcja do Modecom SHF120U które trochę podrożały z tego co widzę a szkoda, bo w tej muzyce sprawują się świetnie.

Edytowane przez Avantu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako zestaw montorków można wybrać bardzo dobre modele Edifier'a, mianowicie R1280T i jego starszy brat R1600TIII. Oba zestawy charakteryzują sie naprawdę solidną jakością dźwięku i świetnym basem zapewnianym przez konstrukcję z bass-reflexem. Moc jest całkiem spora bo aż 60W w przypadku drugiego modelu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym celował w coś pokroju solo6c, szczególnie do takiej muzyki. Sam kiedyś sobie chciałem kupić głośniki 2.1. ale na dobrą sprawę sam dobry subwoofer to koszt co najmniej 400 zł, zestawy 2.1 za te pieniądze grają raczej słabo. Sam mam Koda EXA900T(Sven Royal )2, podobna konstrukcja do Modecom SHF120U które trochę podrożały z tego co widzę a szkoda, bo w tej muzyce sprawują się świetnie.

Solo 6c zbyt drogie :(

 

 

Jako zestaw montorków można wybrać bardzo dobre modele Edifier'a, mianowicie R1280T i jego starszy brat R1600TIII. Oba zestawy charakteryzują sie naprawdę solidną jakością dźwięku i świetnym basem zapewnianym przez konstrukcję z bass-reflexem. Moc jest całkiem spora bo aż 60W w przypadku drugiego modelu..

Poczytałem kilka opinii i trochę jest rozbieżność zdań. Jedni piszą, że basy super, inni, że porażka i ich nie ma. Myślisz, że to kwestia zbyt wygórowanych wymagań tej strony na nie? Bo głośniki w sumie cena ok, recenzji pozytywnych też sporo i mogą być strzałem w 10 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam r1600tIII.

Jak ktoś słuchał podłogówek, to będzie chudo i nędza dla niego.

Ja nawet po słuchaniu mocnych zestawów nie mam problemu z powrotem do edifierów. Basu nie jest wcale mało, a na pewno jest 5 klas wyżej od zestawów 2.1 w cenie 350zł (w tych jest go po prostu dużo, ale jakości co najwyżej akceptowalnej). Grają przyjemnie, dosyć neutralnie z odchyleniem w ciepłą stronę. Masz pokrętło, żeby basu dołożyć. Ja mam ustawione na zero. Ani nie dokładam, anie nie odejmuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Wczoraj na testy wziąłem Edifiery R1700BT. Jakość dźwięku jest ekstra (porównując do moich Creative T6100 podłączonych w 2.1). Pograły kilkanaście godzin, filmy dwa obejrzałem. I cóż, basu mi brak troszkę bo jestem przyzwyczajony do subwoofera i dudnienia pod biurkiem. Ale zastanawiam się,czy można by było później uzupełnić je o jakis sub aktywny.

 

W poniedziałek albo jadę oddać albo zostaną u mnie.

 

Czy ktoś może napisać, jaki sub aktywny do tych kolumienek by się nadał?

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańszy sensowny sub, bo kiedyś sam sobie chciałem kupić to Yamaha SW030, nic poniżej się nie opłaca dźwiękowo, z tego co pamiętam. Ja u siebie na komputerze używam globalnego equalizera Viper4Windows i po prostu podbijam bas, myślę że możesz spróbować. Inna sprawa to wielkość pokoju i rozstawienie kolumn, jeżeli siedzisz dosyć blisko kolumn w pokoju 12m2 to ten bas przy biurku ucieka "w dal", chociaż te Edifiery nie są tak spore kolumny jak moje.

 

//Edit: Ew. oddaj je i zastanów się nad Solo6c chociażby, które mają 6,5 calowy głośnik średnio- i niskotonowy.

Edytowane przez Avantu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tu jest problem, biurko mam pod ścianą a 6C b-reflex mają z tyłu. 1,5 m za mną stoi szafa. Cholera, w pracy jestem, nie mam jak zdjęć nawet wstawić albo w paincie narysować moje mieszkanie... Co do equalizera, to od lat używam DFX'a. Ale sprawdzę tego Vipera o którym napisałeś :)

Co do suba to dzięki za propozycję, rozważę ją :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności