Jump to content
  • 0
mtom

Słuchawki bluetooth, półotwarte do 600zł

Question

Hej,

Szukam słuchawek bluetooth jednocześnie z kablem, nausznych lub wokółusznych, najlepiej półotwartych, cena max do 600zł (najchętniej poniżej 500zł), zastosowanie raczej uniwersalne, do słuchania w autobusie, w domu.. Muzyki też słucham różnej (dość często z mocnym basem, ale też instrumentalnej, salsy i in.), w formie plików mp3 zwykłej jakości. Chodzi o słuchawki dobre jakościowo, muszą być wygodne, zbytnio nie uciskające, ale dobrze trzymające się na głowie, dające się nosić na szyji.

Wcześniej miałam słuchawki reloop'a rhp-10. Jakość muzyki nawet mi odpowiadała. Wady: kabel trzeba było często wymieniać, przez to, że są to słuchawki zamknięte, często bolały mnie uszy po dłuższym słuchaniu muzyki, nie dało swobodnie nosić się ich na szyji, brak bluetooth'a.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc:)

Edited by mtom

6 answers to this question

Recommended Posts

• 0

MEE matrix2. Technologicznie masz bluetooth 4.0 kodeki aptX i AAC HD, także jakość przesyłu w miarę bezstratna. Co do wygody to teraz właśnie weszła nowa generacja z jeszcze wygodniejszymi padami i multipointem. Oczywiście jest możliwość podłączenia poprzez kabel audio, w nowej generacji jest troche lepszy niż w poprzedniej ale i tak można by pomyśleć o czymś z jeszcze wyższej półki.

http://www.meelec.com/Matrix2_AF62_Stereo_Bluetooth_Wireless_Headphones_p/hp-af62-cf-mee.htm

Co do brzmienia oraz za i przeciw polecam recki Inszego i Innerfidelity, gdzie wylądowały na "Wall of fame"

https://muzostajnia.wordpress.com/2015/05/24/meelectronics-air-fi-matrix2-af62/

http://www.innerfidelity.com/content/bluetooth-headphoneheadset-survey-review-meelectronics-air-fi-matrix2-af62#61EjLqFgxiO7ztx5.97

Edited by bigmaras

• 0

Tylko żeby autor pytania miał świadomość, że to są słuchawki zamknięte i nie wiem czy istnieją w ogóle słuchawki półotwarte bluetooth.

• 0

Dokładnie tak jak @Alton słusznie zauwazył to wg nomenklatury audio słuchawki zamknięte ale z niezbyt dużym tłumieniem, więc bliżej im charakterem do półotwartych.

BTW. Taka różnica w padach w nowej generacji, jakbyś @Alton był zainteresowany bo z tego co pamiętam to jesteś w posiadaniu matrixów:

nQ28BXkl.jpg

• 0

Próbowałem różnych padów na Mee ale tylko z fabrycznymi mają ten fajny charakterek grania. Mam pady podobne do tych nowych Mee (używanych domyślnie w słuchawkach AUSDOM M05 i 06) z modelu Prestigio. Nie są co prawda tak "puchate" ale są w pełni zamknięte co psuje dźwięk Mee w mojej ocenie. Zaczynają grać V.

• 0

MEE matrix2. Technologicznie masz bluetooth 4.0 kodeki aptX i AAC HD, także jakość przesyłu w miarę bezstratna. Co do wygody to teraz właśnie weszła nowa generacja z jeszcze wygodniejszymi padami i multipointem. Oczywiście jest możliwość podłączenia poprzez kabel audio, w nowej generacji jest troche lepszy niż w poprzedniej ale i tak można by pomyśleć o czymś z jeszcze wyższej półki.

http://www.meelec.com/Matrix2_AF62_Stereo_Bluetooth_Wireless_Headphones_p/hp-af62-cf-mee.htm

Co do brzmienia oraz za i przeciw polecam recki Inszego i Innerfidelity, gdzie wylądowały na "Wall of fame"

https://muzostajnia.wordpress.com/2015/05/24/meelectronics-air-fi-matrix2-af62/

http://www.innerfidelity.com/content/bluetooth-headphoneheadset-survey-review-meelectronics-air-fi-matrix2-af62#61EjLqFgxiO7ztx5.97

Hej, dzięki! znajomy też polecał ten model, choć nie z własnego doświadczenia, szkoda tylko, że w recenzjach basy są dość słabo oceniane, może miałbyś polecić jeszcze jakiś inny model? no i w Wawie chyba nie ma sklepu, gdzie można by przetestować i zobaczyć ten model..a zawsze warto się upewnić i przesłuchać/przymierzyć jak słuchawki leżą.

Edited by mtom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By MichalCezary
      Witam,
      Szukam desperacko słuchawek wokółusznych zamkniętych do 3k tylko nowe sztuki
      Konieczne jest aby wyższe zakresy nie syczały i nie sylabizowały. Lubię dobry bas ale też lubie przekaz, który łatwo podaje szczegóły i dobrze separuje instrumenty
      Słucham głównie rocka i popu choć nie tylko

Mam obecnie taki zestaw- LG G7 Thinq+Sennheiser Momentum 2 over ear, bardzo lubię ten zestaw, ale momentumy mają 4 lata, pady juz 2 razy zmieniałem i to by było na tyle.

Słuchałem już słuchawek takich jak: Oppo pm-3 w zestawie z ak70 MK2,
      AKG K550, Sonorus IV, Beyerdynamic Amiron Wireless po kablu, Sony 1000xm2, Fostex 610 z różnymi źródłami
      Zainteresowały mnie Denony ah d7200 mam możliwość kupić nówki za 2599, zastanawiam się nad Sony MDR Z7  ale są nie do kupienia

PS. dawno temu miałem odtwarzacz hifiman hm601 le+ momentum v1 i to był 1-2 najlepszy zestaw jaki słuchałem- urzekała mnie wtedy słodkość brzmienia.

Proszę o pomoc

• By Inszy
      Anew to jedna z nowszych marek na naszym rynku audio, która aktualnie oferuje jeden model słuchawek dokanałowych: U1, wyceniony na 499 złotych. To konstrukcja oparta na przetwornikach dynamicznych z membranami z nanorurek węglowych, więc należy do nurtu powracających do łask „dynamików”, podobnie jak niedawno opisywane na naszych łamach Dunu Falcon-C.
      Dzięki firmie AudioHeaven, U1 trafiły na nasz warsztat w limitowanej czarnej wersji, ale że od powszechnie dostępnego białego wariantu różni się tylko kolorem kopułek, to wszelkie wrażenia użytkowe będą tożsame dla obu wersji. Czy jednak w tym mocno konkurencyjnym budżecie nowy zawodnik sobie poradzi? Grzechem było tego nie sprawdzić.

Co wynikło w trakcie sprawdzania, jak zwykle pod odnośnikiem 😉
      https://kropka.audio/test/sluchawki/anew-u1-recenzja/

• By Inszy
      Marka Tin HIFI gościła już na naszych łamach ze swoim najpopularniejszym modelem: T2. Mimo że należał on do zdecydowanie udanych w swojej cenie, to posiadał też pewne wady. W związku z tym producent postanowił je ograniczyć i wprowadził poprawioną wersję T2 Pro, będącą bohaterem niniejszej recenzji. Czy nieco wyższa cena w porównaniu z pierwowzorem (59 zamiast 50 dolarów amerykańskich) przekłada się na wzrost jakości dźwięku? Postanowiliśmy to sprawdzić.

https://kropka.audio/test/sluchawki/tin-hifi-tinaudio-t2-pro-recenzja/

• By espe0
      W końcu się udało i jest:

Recenzja KEF Space One Wireless

Kupione na amerykańskim newegg za $150 + tax. Szip free. Na złotówki równo 600zł (z piwkiem dla znajomka co ogarnął przesyłkę)

Na sam początek powiem że kupiłem w ciemno (słuchając tylko m500, m200 i kilkunastu kolumn tej firmy)

Zestaw:

Na sam początek pokrótce o pakowaniu:
      Mocno premium, mocno Porsze i tyle
      Odpakowując słuchawki czułem się jak mój pies co dostał nowe smaczki.
      Taki zestaw pakowania (pewno drogi) daje dużo radości kupującemu i jest odwrotnie proporcjonalny do tego w czym sprzedają Grado

W zestawie: 
      -Słuchawki
      -kable (z mic i nie)
      -stylowe etui
      -przejściówka do samolotu
      -kabelek do ładowania
      -zapach luksusu

Jakość:

Mocno premium, aluminium, skóra (eko) i tylko trochę plastiku!
      Słuchawki nie potrafią zaskrzypieć! - bomba - znów tu nie jest premium - tu jest SUPREME!
      Serio nie ma się do czego przyczepić, w newralgicznych miejscach jest samo alu. Spasowanie elementów to też najwyższy poziom.
      Wyglądają jak dzieło sztuki użytkowej.
      Jak szedłem do sklepu to dziewczę na koniu jechało to i koń się obracał.

Dźwięk:

Pierwsze co rzuca się w uszy i pozostaje to 100 procentowe poczucie że KEF odrobił lekcję z elektroniki i aplikacji/doboru modułów.
      Dźwięk od razu prezentuje maksymalną synergię samych słuchawek i elektroniki (wzmaków, daców, odbiorników itp).
      W ślepym teście słuchacz nie poczuje że słucha bez kabla ! (wow!). Brak tu jakiejkolwiek kompresji czy ziarna.
      Mało tego, przy dosyć wysokim strojeniu dźwięku przełom średnicy i wysokich i samych wysokich są wręcz wisienką na torcie umiejętności poprawnego dekodowania BT
      Napomnę również że poczucie synergii sprawia że przekaz sam w sobie jak na tę kwotę to półka wyżej niż mainstream. Słychać że to granie premium a nie granie byle grać.

Od pierwszych nutek słyszymy dźwięk piekielnie szybki, jasny, klarowny, przestrzenny, wzorowo poukładany w szerz i wgłąb oraz co?:

Dyscyplina Panie, dyscyplina!

Dynamika jak za co najmniej tysiaka/dwa więcej (mówię o cenie producenta), to w połączeniu z dyscypliną i szybkością daje to scenę większą niż by mogło się wydawać.
      Jest wiele warstw stereofonicznych gdzie każda jest wstanie odwzorować charakter instrumentu czy efektu.
      Piękna barwa perkusji, gitar i dętych. Wokale bardzo naturalne bez sybilacji i mimo bogatej średnicy delikatnie oddalone.
      Jak ktoś potrafi słyszeć drewno gitary, czy altówki - to tu usłyszy na pewno!
      Bez problemu możemy śledzić poszczególne instrumenty, nawet jak jest ich dużo i gęsto. Słuchać nawet specyficzne echa na poszczególnych warstwach, 
      co daje przyjazne śledzenie planktonów, aury nagrania i innych magicznych przeszkadzaczy i innych dziwadeł. Dźwięk dosłownie iskrzy na boki.

LOUDER! - to pierwsze moje słuchawki które permanentnie podgłaśniam - więcej voluma - więcej rock'n'rolla!

No właśnie gęste rock'n'rolle to miód na uszy  - szybkość i rozwarstwienie stereo jak i segregacja warstw daje kapitalne odseparowanie riffu od solo.
      Ale czy tylko rock?? ojojoj jazz, ojojoj elektronika - po prostu coś pięknego - jak panny na festiwalu w zwiewnych bluzeczkach bez stanika mmm...
      Ogólnie to nie faworyzują gatunków czy nagrań. Są bardzo bezpieczne nawet dla gorzej masterowanych nagrań. Ba! nawet mono na nich fajnie brzmi

Ogólnie jestem czepialski - słuchawek w których mi coś nie pasuje, nie słucham - tu jest wręcz odwrotnie KEF znalazł punkt G w moich uszach.

Dźwięk c.d. (po wygrzaniu):

Bas:
      KEFy m200 miały taki bas że psy z budy wyciskało. Tu jest milej, subniskie, niskie i wysokie niskie są ładnie wyważone i nie starają się dominować nad całym pasmem.
      Są typowo KEFowe: miękkie choć zdyscyplinowane (choć nie tak zróżnicowane co w moich Sundarach). Da się bez problemu śledzić bas mimo braku jego dominacji.
      Jest szybki i potrafi nieźle zapulsować a tam gdzie ma, zejść naprawdę nisko. Bas po prostu jest i jest dobry. Słuchawki nie są wg mnie przez to strojone na outdoor.

Średnica:
      Mocno rozbudowana, bardzo bezpiecznie strojona w stronę jaśniejszą z przyjemnym "spawem" z pasmem sopranowym.
      Razem z wysokimi robią bardzo przyjemny efekt delikatnie ocieplonej Krystalizacji - taka kryształowa perła.

Sopran:
      Początkowo miał trochę barwę teslowych przetworników typu T1 - takie wręcz młotkowe. Przeszło  trochę zostało - ale samo dobro.
      Nie sybilują. Są świetnie wyważone - potrafią ładnie zaiskrzyć efektami z wręcz hrabiowską manierą. Są przecholernie szybkie.
      Słychać miotełkę perkusyjną naprawdę bardzo detalicznie.

Cóż dodam od siebie:
      -dobra bateria
      -nie faworyzują nagrań
      -ani gatunków
      -ANC dobre ale degraduje scenę - nie używam to nie piszę

Z minusów:
      -są trochę ciężkie (czego nie czuć), przy schylaniu albo patrzeniu w gwiezdny bezkres potrafią się zsunąć
      -mikro usb zamiast C

Sory za składnię - piszę jak myślę.

• Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy