Skocz do zawartości

Książki, czyli co czytasz.


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Cryptonomicon zmęczyłem po angielsku bo polskie wydanie kosztowało ponad stówę - uhh ciężkawo było ale powieść super. Anathem również świetny, polecam. W kolejce diamentowy wiek i dwa nowe jego tytuły.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zaczynam czytanie 8'ego tomu z cyklu Inkwizytorskiego Piekary,

Ciekawy styl, ale mniej inteligentny niż u Sapkowskiego.Cały cykl składa się ze zbioru opowiadań, które tworzą główny wątek. Jeżeli szuka ktoś lektury dla czystej rozrywki to polecam, jednak ostrzegam, że zdarzają się tomy gdzie opowiadania są pisane według utartego schematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cryptonomicon zmęczyłem po angielsku bo polskie wydanie kosztowało ponad stówę - uhh ciężkawo było ale powieść super. Anathem również świetny, polecam. W kolejce diamentowy wiek i dwa nowe jego tytuły.

Stephensona po angielsku? Pelen szacun :) Nie mam problemu z angielskim ale za niego bym sie nie bral.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham do snu- Malowany człowiek, coś do mnie na razie nie trafia, 2h bodajże już przeleciały a siedzimy w tej samej wiosce, demony spaliły parę chat i przyjechał żongler zabawiać dzieci, poza tym zasnąłem i nie wiem gdzie skończyłem.

Bardzo sprawnie napisany cykl.

Uważam, że sam pomysł na "naczłowiecze malunki" i związane z tym implikacje też całkiem spoko.

Mnie się to bardzo dobrze czytało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałem do biblioteki po Herberta, wróciłem z poezją Rilke i Przerwy -Tetmajera.
Wcześniej czas zabierał mi znakomicie zrobiony audiobook - Schlink "Lektor"
Czytam sporo, tylko jakoś nie z kanonu lektur, a obiecałem sobie, że maturę w tym roku poprawię :wacko::blink:

Edytowane przez Ybybu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham do snu- Malowany człowiek, coś do mnie na razie nie trafia, 2h bodajże już przeleciały a siedzimy w tej samej wiosce, demony spaliły parę chat i przyjechał żongler zabawiać dzieci, poza tym zasnąłem i nie wiem gdzie skończyłem.

Z opisu zapowiada się nieźle, może lektor za wolno czyta? :D Chyba się za to wezmę w przyszłym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z racji spędzania 4 godzin dziennie w samochodzie (dojazdy do pracy), mniej czytam, a więcej słucham książek. Właśnie wczoraj skończyłem słuchać ostatnią część cyklu o Harrym Holle autorstwa Jo Nesbo.

Bardzo fajny cykl, choć nie dla ludzi o słabych nerwach. Trochę brutalnych scen jest :-0

Edytowane przez Barbartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z racji spędzania 4 godzin dziennie w samochodzie (dojazdy do pracy), mniej czytam, a więcej słucham książek. Właśnie wczoraj skończyłem słuchać ostatnią część cyklu o Harrym Holle autorstwa Jo Nesbo.

Bardzo fajny cykl, choć nie dla ludzi o słabych nerwach. Trochę brutalnych scen jest :-0

Harry świetny. I nie szkodzi, że pijak ;)

Znakomity cykl kryminalny

(zaliczony w całości)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Książka "Właśnie Izrael" Eli Babura i Krzysztofa Urbańskiego. Trochę anegdot, trochę historii tego państwa. W sumie kraj gdzie Europa miesza się z Azją i Afryką. Napisane i o tym, że być czarnym Żydem (Falaszem) nawet w Izraelu nie jest najlepiej, że najpopularniejszą stacją radiową jest wojskowa rozgłośnia Fale Cahalu i że telewizję Izrael miał póżniej niż Polska...

Dla zainteresowanych wojskowością - "falę" do armii Izraela (Cahalu) przynieśli dopiero imigranci z Rosji. Przedtem takiego zjawiska nie było.

 

Zacząłem czytać cykl Jacka Cambpella - Zaginiona Flota (militarne SF).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Słucham do snu- Malowany człowiek, coś do mnie na razie nie trafia, 2h bodajże już przeleciały a siedzimy w tej samej wiosce, demony spaliły parę chat i przyjechał żongler zabawiać dzieci, poza tym zasnąłem i nie wiem gdzie skończyłem.

Z opisu zapowiada się nieźle, może lektor za wolno czyta? :D Chyba się za to wezmę w przyszłym tygodniu.

 

Oni wszyscy za wolno dla mnie czytają, no ale tak jest pewnie poprawnie, poza tym ma to właśnie dobre działanie nasenne :) Ten ma i tak najlepszy głos jaki dotąd słyszałem w audiobookach, nie powiem teraz nazwiska, ale to nie ten gość, który najczęściej się pojawia i stał się dla mnie już nieco irytujący, a najgorzej wg mnie jak się naśladuje różne osoby w dialogach, matko jakie to jest z upływem czasu denerwujące, jak np. w Diunie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleca ktoś konkretne tytuły na poziomie Lema, Dukaja? Niekoniecznie sci-fi, choć pewnie w innych gatunkach raczej się nic na takim poziomie nie znajdzie.

 

Wojciech Pacuła - opowiadanie sci-fi pt. Kabel sieciowy AC http://www.highfidelity.pl/@main-2880&lang=

 

Nie jest to niestety poziom w/w przez Ciebie pisarzy, są Oni niestety ciency jak d*pa węża przy tym panu :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności