Skocz do zawartości

Książki, czyli co czytasz.


all999

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Rafacio napisał(a):

Ciekawi mnie jak weryfikujesz to co on mówi czy pisze. Jak potem w życiu codziennym korzystasz z tego co od niego się nałuchasz?

 

 

Nie weryfikuję, nie korzystam. słucham. Po prostu słucham.

 

Oj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, jarrro napisał(a):

Nie wiem, czy o tej książce było już, osobiście powiem, że jestem zachwycony. Radek Rak i jego Agla. Aurora. Drugi tom historii przenosi nas do zimnych krain. Jedyny minus, że zbyt szybko się czyta. Moja miłość do twórczości Radka ciągle rośnie

 

Dzięki za przypomnienie, miałem kiedyś się wziąć za twórczość Raka i jakoś mi wypadło, a akurat szukałem czegoś ciekawego do czytania. Ja z książkami mam ogólnie ciężkie życie, bo nie lubię tracić czasu na czytanie przeciętnych książek. O ile przeciętny serial jestem w stanie przeboleć, bo po prostu po 1-2 odcinku nie oglądam dalej i stracę max 2h z życia, to z książką często trzeba poświęcić przynajmniej z 4-5h żeby dojść do tego, że jest do niczego. 

 

Ostatnio naszło mnie na jakiś kryminał, to kupiłem Zrost od Małeckiego. Opinie dobre, oceny wysokie - tak kiepskiej i nudnej książki dawno nie czytałem... Domęczyłem do połowy i odłożyłem, a podobno dalej jeszcze gorzej. 

 

Za to mogę polecić dwie ksiązki Twardocha które ostatnio ukończyłem - Król i Chołod. Obie świetne na swój odmienny sposób. Przede mną jeszcze Królestwo, ale chwilowo się panem Twardochem zmęczyłem (choć w pozytywny sposób) ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No więc... czytam (kończę) "Pana Mercedesa" Kinga, ale nie wiem, czy sięgnę po następne części. Jeszcze rozgrzebane mam "Wartką śmierć" Galbraith/Rowling, i "Dziewięć Smoków" oraz "Poetę" Connellyego. Czasem też wracam do Pieśni Lodu i Ognia - nawet wypożyczyłem niedawno wszystkie części, których nie posiadam w biblioteczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

"Outsider" Kinga znacznie lepszy niż serial, ale nie przekonał mnie jednak i w 80% lektury porzuciłem.

"Holly" tegoż o emerytach-kanibalach znacznie lepsze, przy okazji pozwala przypomnieć sobie nieodległe czasy korona******lca, jarania się paszportami covidowymi i szczepieniami, czego sam King również był/jest zwolennikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Co jo tom czytom, co jo tom czytom 🎧😎

Z serii Warhammer skonczylem Pretorianin Dorna Johna Frencza (właśnie wyszło) i zabiorę się za Vulkan Władca Smoków Davida Annandale. Jestem także w trakcie czytania drugiego tomu serii Dreyn (militarna SF) Kass Ceran.

Ciężko mi dokończyc taka wywiadowo-reportażową Izrael już nie frunie Pawła Smoleńskiego. Niby ciekawa ale trudno się czyta. 

Niedawno skończylem Crimen Józefa Hena (kryminał z XVII wieku, był dobry serial z Bogusiem Lindą). Zostało mi jeszcze Przeciw diabłom i infamisom tego autora.

 

Na czytniku wisi mi w Legimi Wiedeń. Miasto najlepsze do życia Marty Guzowskiej. Oh...Vienna ! Kocham to miasto, przenika mi się z Krakowem 

 

Lee Chida Wróg bez twarzy też skończyłem już w styczniu . Typowa opowieść o Jacku Reacherze.

Próbuje czytać Kamila Baluka Dawno temu w telewizji. Seria wywiadów z autorami dawnych hitowych programów. Takie sobie.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, kuman napisał(a):

A ja się zabieram za Diunę.....

która w młodości mi nie weszła i dlatego też nie obejrzałem filmu Nolana, a za chwilę druga część w kinach

Podobały mi się dwa pierwsze tomy Diuny , ale pozostałych nie pamiętam. Ewentualnie mam przebłyski z Dzieci Diuny i Imperator Diuny. 

@Marius Magnus Fremeni a nie Wolanie. Ja czytałem w latach 80.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zabrałem się za Władcę Pierścieni w tłumaczeniu Łozińskiego, ale "ucywilizowanym", tzn. Baggins znów jest Bagginsem (a nie Bagoszem), Shire to Shire (a nie Włość), a krasnoludy to krasnoludy (a nie krzatowie). Z drugiej strony, Obieżyświat nadal jest Łazikiem, a Strażnicy to Czatownicy.

 

Diuny po łozinsku nigdy nie czytałem. Podobnie jak wielu opinii na temat jej i Władcy ze strony osób, które pierwszy  raz zapoznawały się z tymi książkami za pośrednictwem tłumaczenia Łozińskiego właśnie. Wydaje mi się podskórnie, że gość padł ofiarą hejtu nad miarę "zbrodni", którą wyrządził. 

 

PS Obiecałem sobie, że kolejny raz Władcę przeczytam w oryginalnym tłumaczeniu Łozińskiego, a co!

Edytowane przez Marius Magnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Marius Magnus napisał(a):

W tłumaczeniu Łozińskiego? 😉

bez tłumaczenia.

1 minutę temu, Marius Magnus napisał(a):

Ja właśnie zabrałem się za Władcę Pierścieni w tłumaczeniu Łozińskiego

dla mnie tylko Skibniewska istnieje dla Lord of the rings

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Tolkiena, to żaden ze mnie jego fan, znam tylko Władce i Hobbita i każde czytałem kilka razy. I właśnie ostatnio natrafiłem na ciekawe wydanie tego ostatniego, choć na rynku obecne już ponad 10 lat. W nowym tłumaczeniu, co mi nie przeszkadza, bo nie jestem z zakonu Marii Skibniewskiej, ale najważniejsze, że w super opracowaniu, z licznymi przypisami na marginesach, zdradzającymi inspiracje Tolkiena, podającymi fragmenty później zmienione czy przedstawiającymi rysunki z wydań Hobbita z całego świata (niektórymi naprawdę cudacznymi).

 

Taka ostateczna wersja Hobbita. Chętnie zobaczyłbym takiego Władcę na rynku. Tylko odradzam wersję w miękkiej oprawie, mimo atrakcyjnej ceny, bo czcionka mała.

 

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/154379/hobbit-z-objasnieniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności