Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Książki, czyli co czytasz.


all999

Rekomendowane odpowiedzi

"Respect. Życie Arethy Franklin" - Dawid Ritz

 

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/258959/respect-zycie-arethy-franklin

 

"...Respect została uznane za jedną z najlepszych książek muzycznych 2014 roku przez magazyn „Rolling Stone”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za to uwielbiam książki w temacie psychologii/ kryminologii. Bardzo ciekawe wydają mi się tematy związane z osobowością człowieka, psychicznymi aspektami, które zmuszają ludzi do pewnych zachowań itp. Polecam książkę "W umyśle mordercy"- są tam opisane najgłośniejsze przestępstwa psychopatów😄 Oprócz takich mocnych historii dla osób zaciekawionych osobowością człowieka to polecam "Neurotyczna osobowość naszych czasów"- jak sama nazwa wskazuje jest dosyć aktualna patrząc szczególnie na młodych ludzi. Podsyłam również link do innych, bardzo ciekawych książek: https://perso.in/blog/najlepsze-ksiazki-o-osobowosci-i-nie-tylko/ 🤓

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Trzeci raz ją obrabiam i bez wątpienia jest ona w top5 najważniejszych książek w moim życiu. Nie wiem co tu więcej napisać, poprostu to jest konieczność zanim pójdziemy do piachu, konieczność przeczytania, próby zmierzenia się z tym co ma nam do pokazania Sołżenicyn.Książka poraża, dosłownie poraża. 

IMG_20210103_014516.jpg

Edytowane przez deftones9
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niet ale polecano mi gdzieś ''Dół'' i mam zamiar w niedługim czasie sie zabrać za tego pisarza.Oddział chorych na raka to jest kolejna pozycja która mną pozamiatała.Ja mam słabość do okresu stalinowskiego i staram sie odchaczać większość dobrych książek opisujących tamtą karykaturalną rzeczywistość.Jeśli ktoś chce łyknąć całą rosje jakby w ''pigułce'' to polecam serie Trylogia Rosyjska od Richarda Pipes'a.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dół koniecznie, wcześniejsze tłumaczenie ukazało się pod tytułem Wykop. I gdyby wpadł Ci w ręce Czewengur, ale to biały kruk, ciężko znaleźć. A Pipesa mam w kolejce na czytniku ;)

 

Jeszcze przyszła mi do głowy pisana chyba po pijaku "Moskwa - Pietuszki" Jerofiejewa, też bardzo warto. A już w wersji czytanej przez Wilhelmiego to mistrzostwo świata, jeden z najlepszych audiobooków z jakimi miałam do czynienia.

Edytowane przez domil
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

czytania tu niewiele, raczej przeglądam/zbieram informacje potrzebne do budowy mojego ulubieńca + diorama do tego.Mam pomysł, teraz trzeba gromadzić materiały.Może na zime skończe.A z typowych czytadeł to kończe ''Tęsknote'' Gaela Faye89181415.jpg

Edytowane przez deftones9
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@deftones9 , jeśli nadal masz słabość do okresu stalinowskiego i ostatecznie dojdziesz do Płatonowa, to ostatnio jakimś cudem udało mi się kupić "Czewengur", i to za dużo mniejsze pieniądze niż te ponad 300 zł co to parę lat temu na Allegro widziałam. Jeśli nie znajdziesz w bibliotece, a pewnie nie znajdziesz, to wiedz gdzie pytać. 

A tak swoją drogą to wyjątkowo przytłaczająca lektura.

 

20210331_021526_2.thumb.jpg.36fb2e65e53e46c6aaf4b707193609df.jpg

2 godziny temu, Tytus1988 napisał:

Drobny, książkowy zakup 🧐

 

20210330_232716.jpg

 

 

 

@Tytus1988 , przypomniały mi się studia i zajęcia z przedmiotu który nazywał się Biologiczne podstawy psychiki. Spóźniłam się na pierwsze, jak przyszłam to każdy już siedział przy talerzu, a na talerzach - mózgi. W pierwszej chwili pomyślalam że jakieś atrapy, ale nie, prawdziwe. A talerze takie fikuśne, mój był z różyczkami dookoła. Tych różyczek to do dziś nie mogę zapomnieć.

 

Ale książki wyglądają bardzo zachęcająco :)

Edytowane przez domil
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@domil dziękuję za podzielenie się interesującą propozycją książkową oraz ciekawą historią z czasów studiów! Wyjątkowo dokonałem takiego "mózgowego" zakupu książkowego, dla równowagi uzupełniając książką Greena, chociaż w niej również pojawiają się zagadnienia związane ze świadomością. Osobiście bardzo lubię serię na ścieżkach nauki i jeśli ukaże się coś ciekawego, wypożyczam lub kupuję.

 

Już wstępnie krytyk ocenił, która z zakupionych nadaje się idealnie do poduszki... a nawet zamiast niej. 

 

 

20210331_171212.jpg

 

Chciałbym też podziękować @mrbudynza wypożyczenie publikacji już o interesującym samym tytule, tj. "Po co człowiekowi czas", którą się zajmę w pierwszej kolejności w najbliższych dniach. 

 

20210331_194327.jpg

Edytowane przez Tytus1988
  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z SF - skończyłem drugi tom Wojen Palladowych Marko Kloosa i zacząłem najnowszego Lee Childa - Strażnik (z serii Jack Reacher). Z polskich przeczytane - Kontroler Wojciecha Zielińskiego (SF z Warbook) oraz Alfa Jeden Adrianny Biełowiec

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się (obok Strażnika Childa) za Komudę i Zawisza.Czarne Krzyże.

O Zawiszy czytałem już Trylogię Jędrusiaka (taki cykl rycersko-szpiegowski) i porównam sobie style pisania i podejście do tematu.

20210419_152937-01.jpeg

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kończę "Krach" Andrew Gross'a. Bardzo ciekawa książka inaczej spogląda się na ten pokopany świat 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności