Skocz do zawartości

Książki, czyli co czytasz.


all999

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Ostatnio pękła "Pamięć absolutna" Snowdena. Chociaż o fakcie inwigilacji wiem nie od dziś i nie był to dla mnie specjalny szok, to jej skala i zdolności agencji wywiadowczych budzą grozę. Bardzo przystępnie napisana, porusza też temat sposobu działania tego typu instytucji i problemów natury prawnej, które pojawiły się sytuacji tak galopującego w ostatnich latach postępu technologicznego. 

 

Z jednej strony naprawdę warto przeczytać. Z drugiej - zazdroszczę wszystkim żyjącym dalej w tej błogiej nieświadomości. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno skończyłem czytać Folwark zwierzęcy Orwella i jak zwykle jestem pod wrażeniem ponadczasowości jego utworów. Zaskakujące również jest to, że była to lektura w czasach PRL. Zdecydowanie polecam.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nadrabiam zaległości, lepiej mi się na razie czyta Bullocka w porównaniu z tym co spłodził Kershaw

 

601b63502594d0109c3cbdef880e0401.jpg


 

Edytowane przez deftones9
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, deftones9 napisał:

Ja nadrabiam zaległości, lepiej mi się na razie czyta Bullocka w porównaniu z tym co spłodził Kershaw

 

601b63502594d0109c3cbdef880e0401.jpg


 

A ja ostatnio to czytałem o Hitlerze. W ebooku.

190_290_0_0_0_1_52311-moj_przyjaciel_hitler.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Ostatnio skończyłem kod da vinci w końcu, zieewww :D

Na dzisiejszą noc te cztery musze łyknąć, lizuta to wygrzebałem przypadkiem na strychu a za metro to sie od dwóch lat zabieram.Czas to połknąć w dwie noce:lol:

 

IMG_20200418_220704.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja właśnie Koledze z forum zarekomendowałem książkę o Urbaniaku - "Ja, Urbanator.Awantury muzyka jazzowego"

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/113706/ja-urbanator-awantury-muzyka-jazzowego

 

Fajnie napisana, lekkim piórem. Daje pogląd jak się jazz powojenny w Polsce zaczął i rozwijał. Ciekawe spojrzenie na środowisko.

Bardzo dobrze się czyta.

Polecam.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2020 o 22:35, bendezar napisał:

Się właśnie czyta.

I się przeczytało. Bardzo gorąco polecam. Paratykus dzięki.

Edytowane przez bendezar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bendezar napisał:

I się przeczytało. Bardzo gorąco polecam. Paratykus dzięki.

"Freddie Merkury. Biografia legendy" , którą linkowałem 13 marca też bardzo fajna.

Pokazuje biznes muzyczny od środka, zupełnie jakbyśmy byli wewnątrz tego środowiska.

Kopalnia wiedzy o Mercurym, ale nie tylko.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam Przechrzta - Demony Zemsty (cz.5 cyklu Demony)

o agencie i żołnierzu sowieckiego GRU . wojna/przygoda/fantastyka. Spotykamy tu i Berię i Stalina, Abakumowa...

 

Star Wars Thrawn - Sojusze.

SF z serii Star Wars. Admirał Thrawn i Darth Vader w akcji.

 

Brandon Sanderson - 2 części cyklu Skyward (SF, taka trochę młodzieżowa ale dobrze napisana). 

 

Jakub Jędrzejski - Hetmani i dowódcy I Rzeczpospolitej.

Historia, sylwetki polskich dowódców epoki szlacheckiej .

 

Lee Child - Adres nieznany. Cykl Jack Reacher (12 opowiadań). Kryminał, thriller.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

"Komeda.Osobiste życie jazzu" M. Grzebałkowskiej.

Mimo, że samego Komedy w książce trochę mało, to jednak autorka zebrała co mogła. Komeda słynął z tego, że był "obok" i w zasadzie mało kto o nim coś wiedział.

Autorka dociera do ostatniego żyjącego świadka śmiertelnego wypadku, zbiera materiały w Skandynawii, USA i Rosji.

W sumie jest to książka o siermiężnej rzeczywistości powojennej Polski i rodzącym się w niej jazzie. Oprócz jazzmenów przewijają się przez książkę między innymi Munk, Kobiela, Polański, Wajda, Skolimowski, Hłasko ...

 

https://woblink.com/ebook/komeda-magdalena-grzebalkowska-123690u?gclid=CjwKCAjwtqj2BRBYEiwAqfzur4_vtvEt25CCoy05ntSGk4hwu56ye6UFw6YsSNvs1J2qZ4XlZfDURRoC6QYQAvD_BwE

Edytowane przez paratykus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności