Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Książki, czyli co czytasz.


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Czyta ktoś Remigiusza Mroza? Nie jest to literatura z przesłaniem tylko rozrywkowa. Podobają misię jego książki. Właśnie zbliżam się ku końcowi najnowszej części z J. Chyłką i mam wrażenie, że ponownie mnie wk*rwi na ostatnich stronach stawiając jakąś bombę. Przy poprzedniej części myślałem, że go uduszę musząc czekać parę miesięcy na kontynuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie czytam Chyłkę (Immunitet) :D ale jestem gdzieś w 3/4 :D

wciągnąłem już Ekspozycję i Przewieszenie - przygody Wiktora Forsta ;) zawsze zakończenie było wq*wiające :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zdziwisz się Robsonek. Ja chciałem zamordować autora. :D Nie lubię tak dużego suspensu, ale spodziewam się, że jak dzisiaj lub jutro skończę tą nową pozycję to będzie to samo. Forst też na propsie.

 

@Lord Rayden Nie wiem w jaki sposób wydaje On książki w takiej częstotliwości i do tego nie jest to klapa. (Choć zdarzają się tacy, którzy tak twierdzą.) O Ove Longsmanbo dowiedziałem się niedawno. :)

 

P.S. I've got a crush on Dżoanna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Przeżyć. Droga dziewczyny z Korei Północnej do wolności" od Yeonmi Park. Polecam. Kurka, niewyobrażalne rzeczy się dzieją w Chinach i Korei Płn. ...

Tego lepiej nie czytać.Łatwiej będzie spełniać swoje audio-fanaberie i marudzić na ciężki los.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na merlinie są tanie książki mozna coś dla siebie wybrać https://merlin.pl/catalog/okazje-p947/#fl=1&sort=price-asc&perPage=120

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ostatnio przerobiłem całą masę technicznych książek o programowaniu, niedawno skończyłem Software Craftsmanship Sandro Mancuso'ego. Bardzo porządna lektura ideologiczna dla programistów, godna polecenia ;)

Tak trochę odbijając od głównego wątku, dużo z Was korzysta z technik szybkiego czytania? I jeśli tak to czy może ją mierzyliście. Po zapoznaniu się z tematem dowiedziałem się że moja szybkość jest bardzo przeciętna z winy fonetyzacji (powtarzanie czytanego tekstu) i wynosi około 200 słów na minutę. Samo wyzbycie się fonetyzacji i poćwiczenie nad peryferyjnym czytaniem (więcej tekstu wchłaniać kątem oka żeby tyle przystanków nie trzeba było robić) mogło by mi nawet potroić tą szybkość.
Ćwiczenia są dosyć trywialne, dzisiaj zacząłem, zobaczymy co z tego wyjdzie za miesiąc dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wlasnie problem z szybkim czytaniem. Idziesz w ilosc, zamiast w jakosc. Czyli czytasz szybciej, ale mniej z tego w pelni rozumiesz lub zapamietujesz. Probowalem kilka(nascie) lat temu, ale nie bylem zadowolony z rezultatow. Aczkolwiek byc moze na pro-kursie z szybkiego czytania efekty sa lepsze, ja probowalem na podstawie podrecznikow, samodzielnie. Wiec jesli mialbym polecac, to raczej kurs lub indywidualnego instruktora z tego zakresu. Samodzielnie mozesz sie tylko zniechecic i nie chciec juz wracac potem do tematu, tak jak ja;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem to nauka szybkiego czytania polega na rozwinięciu każdego aspektu związanego z czytaniem ogólnie, czyli z pamięcią krótkotrwała i długotrwała również :P czyli jeśli dobrze zrobione i nauczone to nie powinno wyglądać tak że po prostu wszystko jest lepsze w szybkim czytaniu? Poza tym im szybciej czytasz tym lepiej się skupiasz na tekście choćby ze względu na to że myśli Ci nigdzie nie uciekają, czytając 150 słów na minutę mózg się nudzi i ciężej nam utrzymać koncentrację.

Według źródeł my sobie sztucznie spowalniamy możliwości przerobowe podczas czytania choćby przez to powtórne czytanie w myślach, bo wtedy przetwarzamy i rozumiemy tekst przez ośrodek słuchu a nie wzroku, a ten ośrodek ma o wiele mniejszą przepustowość, większość świata zewnętrznego odbieramy jednak przez wzrok to ma to w sumie sens.

Edytowane przez Matthi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem drugi tom Trylogii Magów Prochowych McClellana. To jest lepsze niż Gra o Tron i Archiwum Burzowego Światła razem wzięte. Dla miłośników fantastyki pozycja obowiązkowa. Zabieram się za tom trzeci

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, all999 napisał:

Właśnie skończyłem drugi tom Trylogii Magów Prochowych McClellana. To jest lepsze niż Gra o Tron i Archiwum Burzowego Światła razem wzięte. Dla miłośników fantastyki pozycja obowiązkowa. Zabieram się za tom trzeci emoji2.png

 

 

Tak, to niezłe fantasy prochowe. Nie wiem czy trzeci tom nie jest za bardzo rozwleczony. Ale opowieść jest dobra. I materiał na serial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lord Rayden napisał:

Tak, to niezłe fantasy prochowe. Nie wiem czy trzeci tom nie jest za bardzo rozwleczony. Ale opowieść jest dobra. I materiał na serial.

 

Tak, też pomyślałem o serialu. Z ostatnich przeczytanych, chciałbym zobaczyć serial na podstawie Futu.re.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chyba dużo fanów sf tutaj, więc wklejam, można tanio Lema kupić. Ja uzupełniam powoli kolekcję. :) 

 

http://www.wydawnictwoliterackie.pl/status/Z/Promocje#lemowe-nowosci-za-85-zl

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Karmazynowy napisał:

Chyba dużo fanów sf tutaj, więc wklejam, można tanio Lema kupić. Ja uzupełniam powoli kolekcję. :) 

 

http://www.wydawnictwoliterackie.pl/status/Z/Promocje#lemowe-nowosci-za-85-zl

Dzięki wielkie. Właśnie czytam całą bibliografię Lema. Ot takie postanowienie noworoczne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności