Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki dokanałowe do małych uszu


matipiano

Pytanie

Witam,

temat podejrzewam nietypowy, ale faktycznie jest to dla mnie spory problem. Otóż poszukuję słuchawek dokanałowych dla narzeczonej, która ma mały otwór słuchowy. Mierzyła do tej pory moje sennheisery CX680 i słuchawki od Xperii S (+ jakieś no name typu hama, ale to nawet nie ma sensu wymieniać), niestety wszystkie (oczywiście z najmniejszymi silikonami) po dłuższej chwili są niewygodne i/lub wypadają.

Jeśli chodzi o budżet to powiedzmy do 200 zł jednak mogą być równie dobrze za 50. Źródło to Xperia E, Cowon E2 lub jakiś bliżej nieokraślony 10-letni odtwarzacz creative.

Generalnie priorytetem jest wygoda :)

Proszę o pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Temat jest mi znany, moja żona też ma małe uszy. Z dokanałowych jakie używa to albo mee crystal, dedykowane dla kobiet (tutaj kieruje się designem, nie brzmieniem) lub carbo tenore - tutaj hype na forum na temat brzmienia. Zarówno jedne jak i drugie mają podobne mikro wymiary. Do komfortu jeszcze można pianki comply S

dorzucić.

 

http://www.meelec.com/Crystal_s/454.htm

http://forum.mp3store.pl/topic/131907-test-sluchawek-zero-audio-carbo-tenore/

Edytowane przez bigmaras
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bigmaras b.dobrze Ci wybrał modele, a ja mam tylko jedno pytanie :

 

- czy dziewczyna ma jakieś doświadczenie z dokami, bo może je po prostu źle aplikuje ( połowicznie czy coś ... ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za odpodwiedzi.

@bigmaras: jeśli chodzi o wygląd, to lepiej żeby nie rzucały się w oczy

@paratykus: doświadczenie ma spore, przerobiła w sumie 4 pary przez kilka lat i zawsze problem był ten sam, po prostu się jej wysuwają z ucha z czasem. Na początku myślałem tak jak sugerujesz. Siedzieliśmy kilkanaście minut i próbowaliśmy z dwoma rodzajami słuchawek i różnymi końcówkami.... i nic.

 

Co do tych tenore, to faktycznie są mniejsze? - bo nie wyglądaja. Tak jak pisałem nie chodzi tylko o wielkość samych słuchawek, ale też elementu, który jest w uchu (przynajmniej mi się tak wydaje). Nie dość, że się zasysają, a chyba nie powinny, to dają uczucie dyskomfortu. Jeśli wkłada połowicznie to dlatego, że nie jest w stanie włożyć głębiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

zero audio carbo tenore mają przetwornik jeden z najmniejszych o jakim słyszłem 5,78mm, normalne doki mają przetworniki 8mm-12mm zatem z racji samego przetwornika będą dwa razy więszke. O mniejszych od tenore/crystal nie słyszałem ani nie widziałem, być może są ale...

 

tutaj klepnąłem Ci fotkę zero audio:

BqYonojl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za zdjęcie. Czy można je kupić w Polsce, bo na razie nie znalazłem sklepu, który by je miał w ofercie?

 

Wpadł mi do głowy też inny pomysł. Kiedyś miałem takie słuchawki nauszne bez pałąka zawieszane na ucho. Da radę coś takiego, przyzwoicie grającego dostać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Znalazłem coś takiego: http://forum.mp3store.pl/topic/66767-koss-ksc75-recenzja/

Co o tym myślicie? Zawsze to jakieś rozwiązanie, no i nie trzeba się przejmować, że nie będą pasowały :P

A tych Tenore nie znalazłem w detalicznej sprzedaży w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tenore sprzedaje Bigmaras z którym Tu rozmawiasz.

 

Clip-on ogólnie jako system (i te z linka ) dosyć wygodne. Tłumienie na poziomie zerowym i związane z lekkim przyleganiem niedostatki basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przecież nasz forumowy bigmaras tymi dokami diluje, sprawdzowny sprzedawca ;)

http://allegro.pl/zero-audio-zh-dx200-ct-carbo-tenore-gwarancja-pl-i5716990633.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności