Skocz do zawartości

Offtopiczna Kawiarenka AKG.


paratykus

Rekomendowane odpowiedzi

Skąd podejrzenie,że zamierzam tańczyć ?

 

Przy okazji zajarzyłem, czemu Rob-San się zbudził. Od połowy pierwszego kawałka płyty CBL WoS leci wezwanie - "Wake Up !"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie, nie to miałem na myśli, a jedynie że nie jest to muzyka taneczna :). Aes Dana to takie dosyć specyficzne połączenie klimatycznego ambientu z psybientem. Bardzo dużo dzięki temu jest miejsc, w których do głosu dochodzi nie tonalność słuchawek, a możliwości sceniczne.

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie to jest parodia jakaś - słuchać "wake up" przed snem :D

taki czyn niestety popełniłem dziś w nocy i teraz gały na zapały bored.gif

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie, nie to miałem na myśli, a jedynie że nie jest to muzyka taneczna :). Aes Dana to takie dosyć specyficzne połączenie klimatycznego ambientu z psybientem. Bardzo dużo dzięki temu jest miejsc, w których do głosu dochodzi nie tonalność słuchawek, a możliwości sceniczne.

 

:D

A jest coś takiego jak Space Ambient ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie to jest parodia jakaś - słuchać "wake up" przed snem :D

taki czyn niestety popełniłem dziś w nocy i teraz gały na zapały bored.gif

 

 

Ustaw sobie jako budzik "Wake up" Rage Against... ;) Kiedyś to był mój sztandarowy, budzikowy kawałek , później wygryzł go "For Whom The Bell Tolls" Metalliki i tak już do teraz zostało.

 

BTW: ja mam w tym tygodniu popki, a i tak nie mogę się wyspać.Szczególnie kiedy od 5-tej rano Danka zaczyna mi słać esy :E Np. dzisiaj, do tej pory dostałem już osiem :|

 

A muzyka Panowie zacna, tylko taka na słuchanie nie szybko, ale na spokojnie, kiedy ma się więcej czasu i człowiek jest zrelaksowany.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie to jest parodia jakaś - słuchać "wake up" przed snem :D

taki czyn niestety popełniłem dziś w nocy i teraz gały na zapały bored.gif

Tutaj w Logos :

 

Od 14:35 , Tangerine Dream również budzi samplem "Wake Up ! "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się ten wątek coraz bardziej, chociaż żadnych akg nie posiadam (szkoda, ale chyba to zmienię niedługo).

 

@Lord:

https://lustmord.bandcamp.com/album/purifying-fire

 

Dokładnie to dark-space-ambient, w tym gatunku dla mnie nr 1 absolutny. Ciary za każdym razem. Co ciekawe jeden z najlepiej skomponowanych całościowo i spójnych albumów jakie znam, mimo że technicznie rzecz biorąc to kompilacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawa zrobiona, brzydale na głowie i zaczynam czytać-słuchać coście tu Waści powrzucali.

Ambientu nie znam, nie mogę się przekonać, ale "moje" elektroniczne dinozaury albo umierają albo kończą działalność więc chyba nie mam wyjścia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj się Neue Berliner Schule. Broekhius Keller i Schonwalder, Rainbow Serpent, Fanger i Schonwalder, TMA, TM Solver, Arcane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Teti: Dokładnie tak.

Jeśli ktoś ma możliwość odsłuchu tego albumu na jakichkolwiek przestrzennych AKG: K7, K240, M220, ale też np. T1, HD800, czy STAXach, będzie myślę naprawdę pod wrażeniem (oczywiście o ile to w ogóle jego gatunek).

Jeśli ktoś chce z kolei pójść trochę dalej i wejść w czysto klimatyczny ambient-drone i kompletnie "zwolnić", to polecam m.in.: http://noise.offthesky.com/album/light-loss

Do odsłuchu wskazana kompletna cisza i niska temperatura pokojowa (by było bardziej sugestywnie) ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego utworu szukałem kurde! :D

 

http://www.outrecords.com/out_records_mp3/The_Winter_Transmitter/The_Winter_Transmitter_mp3/02_You_Always_Run_Away.mp3

 

M. Mehdi - You Always Run Away Why Not This Time Just Stay Away

 

Co za odpływ.... mmmmmmmm :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub:

 

Kiedyś po prostu nagrał mi się skrawek tego utworu przez TuneIn z radia drone zone (SomaFM)

zakochałem się :D

Szkoda kurde, że to empetrójka i max 192kbps ale kij tam, najważniejsze, że jest! :)

 

źródło: Out Records - można tam za friko pobrać wiele fajnych utworów/albumów, w większości chyba indie

składanka: The Winter Transmitter - An Out Ambient Compilation 2006

 

Pozdrawiam i ... uciekam od Was, bo zostanę chyba zombie, nie idzie ogarnąć wszystkiego co polecacie :D

Dziś w nocy pewnie znowu będę lewitował... :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecę znowu na sen coś z mojej działki muzycznej. Posłuchajcie bo warto.



Oraz to :

 

 

Z okazji rocznicy Audiofanatyka, zacnemu Jakubowi dolewam do kawusi likieru Baileys :)

Bayleys___Crema__508235b83bfc3.png

animu.ru-akg-(2560x2048)-wallpaper-001.jpg

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecę znowu na sen coś z mojej działki muzycznej. Posłuchajcie bo warto.

 

 

Oraz to :

 

 

 

Z okazji rocznicy Audiofanatyka, zacnemu Jakubowi dolewam do kawusi likieru Baileys :)

 

Zdrowie jubilata !

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności