Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Akai CD55 vs Dual CD5070RC


amrowek

Rekomendowane odpowiedzi

Sprobuj zawalczyc o tego Grundiga, boje się tylko ze cena może przekroczyć 500 zł :) :

http://allegro.pl/grundig-cd-903-fine-arts-od-1zl-bcm-okazja-i5719512665.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ile mozesz kupic te cd ktore "wybrałem" z twojej listy?

Wcale nie szkoda tam są lasery które są nie do odstania już. Ja bym się cieszył że tego nie kupiłem. Tego akai też nie bierz. PCM67 jest gorszy od PCM63. Kup coś z tda philipsa (najlepiej po jednym na kanał) i laserem cdm12 albo jakimś dostępnym kss-em. A najlepiej kup napęd rom za 10-20zł. i się przekonaj jak taki napęd gra :P (wiem jestem uparty, ale to dlatego że wiem jak to gra) ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tej listy to 23 uciekl

trafia mi sie Pilipek 751 ale musze podjechac i go sprawdzic bo podobno czta co 2 plyte orginalną niby stan lbdb ale i chce za niego 200 pln

 

 

stary Denon DCD-680 ?, Denon DCD 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu uparcie wybierasz cd z przetornikami typu pcm61 lub pcm67 (?w/w denony) Przeciez masz liste co w tym takiego trudnego zeby zobaczyć i powybierac cd z pcm63 lub 2x1541 albo 1549? Cdm12 jest jeszcze czasami do dostania oryginał. Cdm12 czesto siedzi tez w tanich produktach. Podobno nawet w cd romach.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę mi się tu z nikim walczyć, ale nie przesadzałbym z zachwytami na temat TDA1459. Sam uniesiony pozytywnymi opiniami p. Fikusa myślałem, że mam jedyny w swoim rodzaju odtwarzacz, a okazał się być zwykłą średniawką. Poszukałbym czegoś innego, a jeśli już, to nie 200zł za 751, bo nie jest tego wart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gratulacje :) Na Olx jest świetny filips 830 za 300zł.Cena trochę może i wygórowana.Na pokładzie 2xTda 1541!!!Jak ktoś z Wa-wy to może coś wytarguje :)

http://olx.pl/oferta/odtwarzacz-philips-cd830-CID99-IDc7pUn.html#967443a812

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gratulacje :) Na Olx jest świetny filips 830 za 300zł.Cena trochę może i wygórowana.Na pokładzie 2xTda 1541!!!Jak ktoś z Wa-wy to może coś wytarguje :)

http://olx.pl/oferta/odtwarzacz-philips-cd830-CID99-IDc7pUn.html#967443a812

Życzę powodzenia jak zużyje się cdm4, a cdm4 wcale nie są tak długowieczne jak cdm2, cdm1 i cdm0.

 

Mialem 751 i 753. 750 nie znam ale 751 jest zdecydowanie gorszy od młodszego brata. Sam kupiłem 753 w kartonie za 50zł.

Zależy od reszty toru i od osobistych preferencji, ale jako że cd nie wprowadza aż tak dużych zmian w dźwięku jak kolumny i wzmacniacz, to że 751 jest gorszy od 750 bym polemizował. Kiedyś zdarzały się takie okazje jak 753 w kartonie za 50zł. dzisiaj to marzenie :P . Tak naprawdę dobry dźwięk da tylko 2xpcm63 itp. klasowo przetworniki lub napęd rom i dobrej klasy przetwornik DAC (dlatego jestem uparty i proponuje to, może wyjdzie trochę drożej jeżeli ma być wyświetlacz sterowanie itd, ale oryginalny laser za 10zł. jest kuszącą propozycją). Reszta to półśrodki, ale powiedzmy szczerze za 300zł. dobrego cd się nie kupi, a na allegro są często trupy z podkręconym laserem.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może podaj cenę to będzie łatwiej. Ja powiem, że cały czas obstaje za napędem rom i DAC do niego. Grało by to na 99% lepiej od wyżej wymienionych.

Czy mógłbym prosić o wyjaśnienie bo mnie zaciekawił temat. Czyli kupuje zwykły napęd wewnętrzny cd ( LiteOn, Asus, Lg itp. ), który z tyłu wygląda tak:

image004.gif

No i jak mu podaje zasilanie i wychodzę dźwiękiem do DAC jeżeli bym nie chciał go wpinać w kompa ? No i dochodzi sterowanie tym ustrojstwem :). Trzeba zakupić taki z guziczkiem do przełączania utworów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jeżeli chcesz mieć dźwięk z analog out to cały rom służy ci jako cały cd-ek. Krótko mówiąc sygnał z daca idzie do wzmacniacza prosto (na analog out), a jeżeli puściłbyś z digital-a to musisz mieć jeszcze przetwornik DAC (Digital-Analog converter) bo do wzmacniacza idzie tylko i wyłącznie sygnał analogowy. Tak trzeba kupić z przyciskiem next na przednim panelu. Ja korzystałem z analog out, ale dźwięk z takiego romu z analogu to loteria bo zależy od DAC-a który jest w romie. Na pewno nie kupować jakichś ****ianych napędów, ja miałem a-opena (czyli tak naprawdę nic wybitnego) i chodziło to super. Podobno dobrze brzmią też plextory...ale ja nie widziałem u nas plextora jeszcze. Zasilanie masz tutaj cd-rom-audio-cd-converter.JPG

Ogólnie fajna alternatywa i można się pobawić (czasami można kupić kilka lub więcej napędów za parę złotych i się pobawić). Plusem jeszcze było to że z jacka, bardzo dobrze napędzał mi słuchawki (o wiele lepiej niż jakiekolwiek cd i tak samo jak większość wzmacniaczy zintegrowanych).

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, ma może tu któryś z Was, szanowni koledzy, szkło powiększające, lupę itd, bo muszę jednej natrętnej, niezdecydowanej Mrówce przypalić nóżki... hahaha ;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a bo człek uczy sie całe zycie a i tak......... musi sie sparzyć

 

 

@Robsonek jak laser?

 

 

 

ps

z innej beczki ale już tu było

akai a335 do tego po coaxialu Fiio D03K z fioo do amplitunera czy bedzie róznica w dzwieku?

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to tak sie odbywa ale pewnie tak...jezeli cd wysyła po coaxie dzwiek prosto z napędu do wtedy fioo bedzie ci służył jako DAC na takiej samej zasadzie jak w cd. Oczywiscie roznica w dzwieku bedzie czy na plus czy minus to muszisz sam sie przekonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności