Skocz do zawartości

Akai CD55 vs Dual CD5070RC


amrowek

Rekomendowane odpowiedzi

Napisz jaki masz budżet to postaramy się cos doradzic :)

 

http://allegro.pl/grundig-cd-903-fine-arts-od-1zl-bcm-okazja-i5719512665.html

 

Niewiem jak to się skończy, ale polecam Ci ten odtwarzacz .

Edytowane przez Kubasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budzet max 300 pln

 

ten grundig posiada w środku Philips TDA1541A - SAA7220P/B

 

myslaem że uda sie na magcznym chipie Burr Brown ;)

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten na philipsie nawet może być lepszy. Patrz się na laser, a nie przetwornik. Jak w cd się zepsuje laser to **** blada, przetwornik jest prościej dostać.

Po 2 nie zakładaj pierdyliarda tematów. Dyskutowaliśmy już w tamtym temacie, po co następny. I tak nikt nowy nie odpowiedział tylko ja i Kubasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po za tym ten Grundig jest na selekcjonowanym Tda1541a S1 .

Dobrze, ze podales budżet - będzie łatwiej cos wybrać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy będzie ten akai jest na 2xanalog devices i ma laser sonego prosty do dostania.


A najlepiej i tak by ci wyszło kupienie napędu z komputera i puszczenie sygnału z niego chincach. Sam tak słuchałem przez dłuższy czas i różnica pomiędzy cd-kiem nie było żadnej tylko grało to po prostu inaczej (więcej góry i średnich i trochę szczuplejszy bas ale to wszystko zależy od napędu ja miałem starego aopena).

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie ma sensu kupować cd za te pieniądze. Kup se lepiej napęd z pc-ta, odczyta ci mp3 (co jest jakby nie patrzeć zaletą), a różnicy w dźwięku nie uświadczysz i tak bo te cd-ki to wcale super jakieś nie są raczej półka nisko-średnia. A napęd 10-20zł. kosztuje. Później jakbyś dokupił przetwornik DAC i puścił sygnał z napędu to te cd mogły by się schować. Wyjdzie cie to tyle ile twój budżet, a w zależności od tego jakiego DAC-a byś wybrał może mniej nawet.

Poza tym o ile wzmaki z allegro można kupować bo to wzmak i nie ma się tam co zepsuć to w cd-ku jest masa rzeczy które mogą się od używania zepsuć np. laser, mechanika, a niestety większość cd z allegro to szroty z podkręconym albo ledwo zipiącym już laserem.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby ok , ale jak połaczyć napęd CD np z Dackiem FiiO D03 Taishan? i z zasileniem go 220V ?

możeśz podać linki do takich konstrukcji jak to wyglada? chodzi mi ozjecia

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W napędach rom masz wyjście analogowe nie musisz niczego podłączać wystarczy puścić sygnał z analog out i to do wzmacniacza. Później można to rozbudować przez dołożenie przetwornika dac, wtedy puszczasz sygnał po spdif można też opcjonalnie dac wyświetlacz itd, ale nie jest to konieczne bo duża część napędów na przycisk next na froncie.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki nie ogarniam

a napęd w czym sie montuje?

 

czyli tak
Akai CD55 - nowszy laser i nie ma problemu z dostaniem
Dual CD5070RC lepszy dzwięk?
hm a jak one pasuja do wzmaka Dual CR1780?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego raczej nikt ci nie odpowie. Naped sobie montujesz gdzie chcesz. Ja mialem luzem.

Poprostu naped sluzy ci jako cale cd. W kazdym napedzie sa wszystkie przetworniki ktore sa potrzebne do odtworzenia sygnalu z plyty do wzmaka. Taki naped z latwoscia zastepuje caly cd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są tylko przykłady

151K15H2Q.jpg

49_1253746886.jpg

Tylko ci się wydaje że hardkorem zalatuje, to nie większy hardkor niż chociażby wzmacniacz DIY. Ja na początek proponuję, żebyś sobie spróbował jak to brzmi i podłączył sam napęd bo ma wyjście analogowe które prosto do wzmacniacza podłączasz.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosztuje to tyle za ile sobie zrobisz. Mnie to kosztowało 10zł. bo kupiłem na giełdzie napęd z wyjściem. Ja mam coś takiego http://www.ebay.ca/itm/Aopen-EHW-5232U-CD-RW-52x32x52x-U-/252001574964?hash=item3aac76e034 tylko tu cena jest z kosmosu jakaś. Ma wyjście audio więc nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za dobry wybor tylko jeden przetwornik i to dodatku budzetowy pcm56. Nic specjalnego, trzeba bylo cos na tda kupic sa tanie i niezle cd na tda1545, jak bys znalazł z 1549 to w ogole bajka by była. Mam podobnego ceca na 1 pcm 56 i jak dla mnie sam naped gral duzo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli ten Burr Brown to nie taki szał

i

ten akai ma dostęny laser jak by padł.

a ten Dual co podoałem to też na 1 PCM56 czyli podobnie no i z laserem moze być problem , podobno SF90 pasuje ale to podobno

a czym się rożnią te TDA 1549 od tych BB?

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tda 1549 jest uważany (przez niektórych, ja niestety nie miałem okazji testować) za najlepszy przetwornik philipsa. Ja nie porównywałem do innych 1549 ale mam cd753 który jest zrobiony na tym przetworniku. Gra bardzo dobrze, a nawet świetnie. Troszkę lepiej od napędu rom (to właśnie pokazuje jaki wysoki poziom prezentują zwykłe napędy rom), a o wiele lepiej od cd na 2xpcm56 (mam denona i sonego na 2x pcm56). Ciekawy pcm to dopiero pcm63. Pcm61 to pcm56 z dodanymi 2 bitami, poza tym nie różni się niczym od pcm56, czyli też nie jest to jakiś super przetwornik. Dla mnie prezentuje się to tak philips cd753 (tda1549)> napęd rom (napęd bardzo nie wiele ustępuje 1549) >pcm56 lub 2xpcm56. Co do lasera to lasery sonego od 60-80zł. to oryginały (tu też nie zawsze handlarze dają wyższą cenę żeby wydawało się że to oryginał) reszta to podróby (chociaż są też takie podróby których się nie da odróżnić). Ja kupiłem cdm12 philipsa za 70zł. oryginał. Poniżej przykład lasera sonego oryginału i podróby

OryginałIMG_6055.jpg

 

Podróba

826843262_340.jpg

Zauważ że oryginał ma 2 schodki na obudowie soczewki a podróba ma 1.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobrze widac


który wg Was CD z tej listy jest najlepszy a który najgorszy dało by rad ułożyc od m1 do ostatniego?

 

GRUNDIG CD 23

GRUNDIG CD-9009 FineArts

PHILIPS CD751

KENWOOD L-D1

MARANTZ CD-14

MARANTZ CD-99SE

NEC CD-816

SONY CDP-227ESD

SONY CDP-507ESD

PHILIPS CD951

SONY CDP-557ESD

PIONEER PD-91

PIONEER PD-2000LTD

PIONEER PD-3000

YAMAHA CDX-730

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja podam te które bym brał pod uwagę:

GRUNDIG CD 23

GRUNDIG CD-9009 FineArts

MARANTZ CD-14

NEC CD-816

PHILIPS CD751

Z tych najlepszego nie umiem wybrać. Po prostu (co jak wiadomo jest niemożliwe) trzeba by ich wszystkich posłuchać. Inne odrzuciłem w większości przez niedostępny laser (pioneery, sony ESD, kenwooda, cd99se). Philips cd953 z tda 1547 nie jest zły, ale tda1549 lepszy.

Tutaj recenzja philipsa cd751, 753 i grundiga cd23 (to wszystko mniej więcej to samo mają taki sam DAC tda1549).

http://www.lampizator.eu/lampizator/REFERENCES/Philips%20CD751/Philips_tda1549.html

Może podaj cenę to będzie łatwiej. Ja powiem, że cały czas obstaje za napędem rom i DAC do niego. Grało by to na 99% lepiej od wyżej wymienionych.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! fajnie, że poruszyliście temat laserów :D

 

kupiłem jakiś czas temu Sony CDP-415, uszkodzony - typ w aukcji napisał, że wymienił laser na nowy u jakiegoś tam serwisanta i serwisant stwierdził, że musi być uwalony jakiś scalak, bo laser dalej nie chodzi...

rozkręciłem a tam...

 

201507121_shqpnha.jpg

 

a powinien być taki, wg linku, który podał Mrówejszyn i np tego:

 

P0026872J_shqpnnq.jpg

 

taram! to już jestem w domu, chłopaki ;)

Widzisz Mróweczko, czasem Twoje marudzenie pomaga haha :D

 

Dzięks! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności