Skocz do zawartości

Jakie statywy i kable do Focal Alpha 80?


Fenixx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zastanawiam się jakie statywy wybrać do tych Focali z racji na ich dosyć sporą obudowę.

  • Wymiary: 348mm x 252mm x 309mm
  • Waga: 12,8 kg

1) Proszę Was o jakieś propozycje w budżecie do 200zł/sztuka.

 

2) Oraz jakie kable zbalansowane XLR -> TRS do nich możecie polecić

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam z allegro na zamówienie wykonane 450 zł za parę

solidne stalowe z audiofilskimi szpilkami czy jakoś tak, jeden waży 18 kg 75cm wysokości, podstawa pod wymiar kolumny - poszukaj

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem kolumny to statywy zrobiłem sobie tak : kupiłem płytę w Obi - przycięli mi na wymiar, "surowe" brzegi okleili ( koszt usługi 10-20 zet? )

Do tego dokupiłem jakieś rury-nogi, też w Obi, które pasowały mi wysokością.

Potem wkrętak w łapę, 5 minut wkręcania śrubek i po sprawie (dla wzmocnienia wkrętów posmarowałem od spodu uchwyty "nóg" jakimś klejem dwuskładnikowym )

 

Koszt - poniżej 100 zet.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie stanie z powodu 1 cm.

Pytanie: czy będziesz od razu wiedział jakiej wysokości podstawki kupisz? Bo te z Allegro nie posiadają regulacji. Najpierw musisz je przymierzyć tak, by tweetery były na wysokości Twoich uszu w najczęstszej ich pozycji do odsłuchu.

Kolejna kwestia: standy muszą mieć jakiś rodzaj izolacji monitorów od konstrukcji. Jeśli nie, powinieneś kupić takie podkładki izolujące (w sklepie Thomann.de nazywają się "ISO-Pad").

 

Co do kabli to weź jakiekolwiek solidne. To nie sektor audiofilskich nawiedzeńców, więc nie uświadczysz diametralnych zmian w kablach za 1000 zł / metr. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy podstawa może być nieco mniejsza od budy głośnika? Będzie ten 1cm wystawał głosnik poza obszar...

nie może, monitory będą gorzej grały ;)

 

filcowe samoprzylepne podkładki możesz przykleić dalej i po problemie, żadne dodatkowe podkładki niepotrzebne IMO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Thomannie, u naszych forumowych magików kabelkowo-DIYowych albo gdzieś indziej. Polecam kable Cordiala ;)

 

PS. Poniżej użyteczna wyszukiwarka kabli na Thomann.de

 

http://www.thomann.de/gb/cat_cableguy~ncx.html?ccmem=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie polecam sklep TommySound, maja najlepsza oferte na kable VanDamme (posrebrzana miedz), bardzo przyjazna obsluga, bez sladu pretensjonalnosci,

co w dzisiejszych czasach jest rzadkoscia ;).

 

Bez znaczenia, czy wezmiesz dwu, czy czterozylowy, do tego wtyki XLR np. Neutrik-a i masz komplet gotowy do polutowania, taniej i "lepiej", niz gotowce ;).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VanDamme ladnie doswietlil mi X2-ki, a tego glownie mi w nich brakowalo, tylko jest malo elastyczny w porownaniu np. do IC Cordial-a. Z kolei porownujac IC Canare

do VanDamme-a, na monitorach nie zauwazylem roznicy w brzmieniu, ale tez specjalnie sie nie wsluchiwalem ;).

 

Natomiast jesli chodzi o oplacalnosc, to VanDamme z powyzszej oferty jest bezkonkurencyjny ;).

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności