Skocz do zawartości

Fanklub AUNE


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

S16 nie pracuje jako stopień wyjściowy. To sprzęt przeznaczony głównie do pracy jako DAC i integra. Funkcjonalność wzmacniacza jest w X1S.


Co do układu DAC - niestety ta sama kość NIE gra wszędzie tak samo. Wiele zależy od jakości elektroniki towarzyszącej, implementacji, parametrów pracy, zasilania itp. Obawiam się, że tego nie da się porównać w łatwy sposób, a uproszczenia mogą doprowadzić do zupełnie złych wyników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i parametr ceny - jak masz dac, który siłą rzeczy jest droższy (podzespoły) od wzmacniacza, to jaki jest sens takiego porównania?

Chyba, że chcesz kupować integrę tylko po to aby parować ją z osobnym dac. Nikt nikomu nie broni, ale dla mnie to sensu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie skierowałem do osób, które mają jakieś doświadczenia z tym urządzeniem i innymi wzmacniaczami słuchawkowymi.

 

Z porównaniem nie widzę problemu, sam mam teraz ICON DHP i podłączony do jego DAC mój wzmacniacz słuchawkowy Forum608 brzmi całkiem inaczej, niż wbudowany. Wystarczy tylko włożyć słuchawki w inną dziurkę i już od razu wszystko słychać ;) Niezależnie od ceny, charakter, barwa, scena i precyzja dźwięku są całkiem inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie skierowałem do osób, które mają jakieś doświadczenia z tym urządzeniem i innymi wzmacniaczami słuchawkowymi.

Czyli w domyśle rozumiem nie było ono skierowane do mnie? :)

 

Z porównaniem nie widzę problemu, sam mam teraz ICON DHP i podłączony do jego DAC mój wzmacniacz słuchawkowy Forum608 brzmi całkiem inaczej, niż wbudowany. Wystarczy tylko włożyć słuchawki w inną dziurkę i już od razu wszystko słychać ;) Niezależnie od ceny, charakter, barwa, scena i precyzja dźwięku są całkiem inne.

 

Tylko że Icon HDP również może działać jako zwykły wzmacniacz - ma taką funkcjonalność (w trybie A - czerwona dioda). S16 nie, a co napisałem wyżej. Tylko X1S może pracować w taki sposób. S16 nie ma złącz analogowych, przez które można byłoby wprowadzić sygnał z zewnętrznego DACa. Sekcja cyfrowa działa w nim zawsze. W X1S jest odcinana, w HDP również, choć tylko częściowo.

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I całe szczęście Grub, całe szczęście :).


Zaryzykowałem zakup B1 . Posłucham sobie i zdecyduję czy zostanie.

 

Zawsze jest w razie czego opcja zwrotu jakby coś było jednak nie tak. Ale patrząc po tym jak np. wessało Paratykusa, to kto wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, u mnie wpinanie innych XMOSów nie spowodowało większych problemów - musiałem jedynie wpiąć ponownie X1S pod USB, po odłączeniu np. Geek Outa V2.

 

Bardzo podoba mi się z AKG K551 - nie zmienia ich charakteru, jest neutralnie, gładko z dobrym dociążeniem basu. Czyste, klarowne brzmienie bez laboratorium, szorstkości. Dobra scena, fajnie w szerokości, głębi, bez cięcia wysokości. Jednocześnie bez dystansowania - nadal blisko, bezpośrednio, klarownie. Angażuje, mimo że nie bajeruje dźwiękiem.

Edytowane przez maciux
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze potrzeba mi dłuższych odsłuchów, ale po wczorajszych/dzisiejszych na AKG K551:

  • scena wyraźnie większa w X1S (szerzej, większy dystans do pierwszego planu, mocniejsza separacja + napowietrzenie)
  • gładsze brzmienie, O2 i ODAC bardziej surowe, trochę bardziej szorstkie i jakby mocniej zarysowane w średnicy
  • więcej detali w basie, bardziej zwarty i precyzyjny w X1S, to samo sopran
  • ogólnie rozdzielczość po stronie Aune, mimo mniej twardo rysowanej średnicy

U mnie pomiędzy O2 i ODAC IC Forza Copper Series na neutrikach. Przy Effect Audio na srebrze, chłodniej, bardziej krystalicznie, ostrzej w sopranie.

 

Różnice łatwo wyłapać, szczególnie w scenie.

Edytowane przez maciux
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało w temacie jest o T1 MK2, który aktualnie użytkuję, ale jutro jestem zmuszony oddać.
Sam nie wiem co dalej z tym fantem robić.
Posiadam Essence STX i myślałem o zmianie słuchawek na inne, aktualnie Dt770Pro 250ohm.
Zasugerowano mi właśnie T1Mk2, nie powiem jako laikowi na tej standardowej lampie się spodobał, ale może to wynika z braku osłuchania, kusi mnie też modyfikowanie dźwięku po przez wymianę lamp, oraz cena. Jednak czy nie lepiej jest dołożyć do X1 S, albo S16.
Czy jeżeli bym dołożył do którejś z wersji, mógłbym pozbyć się całkowicie karty Asusa i dalej oglądać filmy BR DVD tak jak dotychczas puszczając na kino domowe przez SPDIF?
Czy raczej z samych tych urządzeń jest to niemożliwe i zyskuję tylko jakość dźwięku na słuchawkach?
W niedługim czasie zamierzam też dokupić Audeze EL8 zamknięte, lub Oppo pm3, sam jeszcze nie wiem na które wypadnie, ale czy któreś z tych urządzeń jest lepiej wybrać biorąc pod uwagę przyszłe zakupy?

W sklepie doradzono mi właśnie t1MK2 z uwagi na to iż zgra się później lepiej z EL8, oraz zawsze nie dużym kosztem mogę zmienić charakterystykę dźwięku i może faktycznie nie warto dokładać do droższych sprzętów.

Jednak wolę się poradzić skoro potrzebuje jakiś zmian i z uwagi na biedę , a biedny nie może oszczędzać i lepiej wydać raz a dobrze , potrzebuję rady.
Pozdrawiam i dziękuje za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pm3 to myślę, że x1s da im radę. EL8 może już nie być tak fajnie. S16 to opcja bezpieczna dla szerokiego spektrum słuchawek, ale w stosunku do dwóch tańszych braci niemal 3 razy droższa. Kwestia priorytetów i jako tako ustalenia czego szukasz. Inna sprawa, że w cenie EL8 ja śmiało wybieram przynajmniej kilka modeli, które bardziej mi się podobają. Nie wspomnę już o badziewnych wtykach - dwa podejścia i dwa razy problemy z którymś z kanałów.

Gdybym sam sobie nie powiedział stop i planował pójście w słuchawki 3000pln+, to bezwzględnie poszedłbym w S16/Audio-GD NFB27/28.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdziłem że nie ma co przepłacać, został u mnie MK2, w bardzo dobrej cenie, a słuchawkami spokojnie się zajmę w późniejszym czasie.
Wcześniej sobie z lampami pokombinuję i może jeszcze bardziej uda się dopasować brzmienie pod dt770, mimo że ta standardowa mi odpowiada.

Ciekawe jakie zmiany się pojawią po wygrzaniu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdziłem że nie ma co przepłacać, został u mnie MK2, w bardzo dobrej cenie, a słuchawkami spokojnie się zajmę w późniejszym czasie.

Wcześniej sobie z lampami pokombinuję i może jeszcze bardziej uda się dopasować brzmienie pod dt770, mimo że ta standardowa mi odpowiada.

Ciekawe jakie zmiany się pojawią po wygrzaniu,

Co do wygrzewania to się nie wypowiem. Natomiast zmiana lamp bardzo dużo daje. Sam tego doświadczyłem. T1 może się podobać, X1s jest dużo gładszy. Ale właśnie lampkami można się bardzo zbliżyć do X1s. Gdyby X1s miał moc T1, ro nawet bym na S16 nie spojrzał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info , możesz jakieś lampy polecić?

Jakie słuchawki powinny się doskonale spakować z MK2, prócz 990, jestem bardziej zainteresowany zamkniętymi. Docelowo myślę o EL8 Audeze, jednak jeżeli coś będzie lepszym wyborem za mniejsze pieniądze to jak najbardziej jestem za.

 

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiofanatyk w recenzji tego aune odpowiedział na Twoje pytania. Można też popytać @Mayster, który jest dystrybutorem tej marki.

Powiem brzydko i brutalnie:

Jak to majster, facet się zna i nie pitoli. Kilka razy o coś pytałem i dostawałem odpowiedź, która okazywała się słuszna(nie - nie uprawiam marketingu szeptanego :) )

Dowodem na to jest to że moim setupem numer jeden jest aune x1s i ath r70x.

Jak 770ki Ci się podobają, to podpytałbym o 1770 kilku osób na forum, które już je mają.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może żeby trochę uspokoić swoją skrzynkę PW: spokojnie Panowie, nic nowego nie wychodzi, żaden killer ani nowa wersja B1. Do lub nawet przed pierwszym listopada wszystko będzie jasne. Tak jak pisałem - będzie niespodzianka, którą właśnie dopinam do końca. Niestety ja swoje zakupy już zrobiłem, więc nie skorzystam :).

 

Jakiś update? :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mna juz troche odsluchow Aune X1S.

Na pewno jest to krok w przod w stosunku do X1, ktory wg mnie byl po prostu slaby.

 

Co sadze o X1S? Kurcze no nie zachwycil mnie... uwazam mojego sd650 za po prostu lepsze urzadzenie (pamietac trzeba ze mocno zmodowany). Nie wiem czy to efekt Ikea czy po prostu smsla piescilem pod swoj gust, acz patrzac na "obiektywne" aspekty nadal uwazam ze jest klase wyzej. Bo owszem gra inaczej - jest bardziej nasycony, barwny, z mocniej wypelnionym dolem - ale "obiektywnie patrzac" imo ma precyzyjniejsza i bardziej szczegolowa gore, precyzyjniejsze zrodla, czystsze tlo, przez co lepsza szczegolowosc i separacje instrumentow, holografie. Gra swobodniej scenicznie, bez nerwowosci, precyzyjniej lokujac instrumenty. Tez przez bardziej sucha barwe X1S odbieram jako bardziej agresywny.

Nie wiem - moze powinienem podeslac go do Macka czy cos zeby obiektywnym okiem spojrzal czy czasem nie bronie swojego dziecka ;) ale imo roznice sa ewidentne i na pierwszy rzut ucha do wylapania...

 

Na pewno X1S moze sie podobac i w swojej cenie jest to zawodnik do rozwazenia, jednak u mnie na pewno nie wejdzie jako nowy tor biurowy

20151103_163923.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grub, ale Twój zmodowany SMSL nie jest do dostania i porównujesz go ze sprzętem kompletnie fabrycznym. Trochę nie ma to sensu. Do tego nie wiesz jak zachowałby się np. zmodyfikowany X1S lub zwykły w starciu z niemodowanym 650. Z drugiej strony przynajmniej odkryłeś że jesteś w pełni zadowolony z tego co już masz.

 

Plus pytanie - ale to już z ciekawości - czy sprawdziłeś X1S w roli:
- konwertera USB->COAX?
- stopnia wyjściowego?

Wyszło Ci tam coś ciekawego?

 

P.S. Gwoli ścisłości nikt z nas nie jest obiektywny - wszyscy jesteśmy subiektywni przez pryzmat własnych potrzeb i sprzętu :).

 

 

 

Może żeby trochę uspokoić swoją skrzynkę PW: spokojnie Panowie, nic nowego nie wychodzi, żaden killer ani nowa wersja B1. Do lub nawet przed pierwszym listopada wszystko będzie jasne. Tak jak pisałem - będzie niespodzianka, którą właśnie dopinam do końca. Niestety ja swoje zakupy już zrobiłem, więc nie skorzystam :).

 

Jakiś update? :ph34r:

 

 

Tak, poślizg jest z mojej strony, ponieważ nie wyrobiłem się ze swoimi rzeczami czasowo. Niespodzianek będzie jednak więcej niż jedna i stąd przekroczony deadline.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako recenzja oczywiscie ze takie porownanie mojego smsl nie ma sensu.

Ale to jest moj punkt odniesienia i testuje male komba wlasnie szukajac jego nastepcy, wiec naturalnie ze do niego przyrownuje - wlasnie w luznej dyskusji forumowej :)

Czy sprzet nie do dostania - juz niestety ciezko, bo sd650 wycofano chyba z produkcji. Ale jak jeszcze byl to nie bylo problemow z dostaniem - i zrobieniem przerobek bo je udostepnialem. Mozna bylo je tez zamowic na gotowo jak klony naszych forumowiczow.

 

Tez jestem ciekaw ile z takiego Aune by sie dalo wycisnac - ale wnisokujac tylko po zdjeciach bebechow moze to byc trudniejesze. Wiele smd, opki lutowane. Takze na poczatek porzedne zasilanie po prostu dodac - co natomiast jest latwiejsze bo zasilacz juz podaje symetryczne chyba. Nie ma sztucznej masy ani innych cudow co wlasnie partolily sd650.

 

Co do podeslania na odsluchy to w sumie mowie serio :) Jakby @Maciux byl zainteresowany ocena to chetnie bym poddal. JEst to moj podstawowy tor, codziennie uzywany w pracy i ciezko by mi bylo sie go pozbywac, ale dla takiej oceny chyba warto :) Tak na odsluchy tez daloby rade ale to juz w wyjatkowych przypadkach jak moj urlop zebym mial w pracy jednak na czym sluchac - ale to juz na priv.

 

Co do kosztow to tanio nie bylo - zwlaszcza uwzgledniajac ze niektore kondy musialem sprowadzac po 10 (a potrzebowalem np. dwa). Plus zasilacz, mam tam muses01 tez nie tani, to summa summarum moze wyjsc pod cene X1S za same przerobki :/

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności