Skocz do zawartości

Fanklub AUNE


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze sztuki X7s będą w Polsce w drugiej połowie maja. Cena wyniesie 1099 zł.

Czyli już mogę zamawiać? :)

Mój X1s już cieszy się na braciszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam wszystkich jestem szczęśliwym posiadaczem Aune X1s i osobą od niedawna wciągającą się w "nałóg" :)

Jest to mój pierwszy post na tym forum.

 

Mam mały problem z tym sprzętem a dokładniej problem z balansem jeżeli głośność na urządzeniu ustawiona jest na niskiej wartości tak do poziomu 9:00 godziny na pokrętle.

Prawy kanał jest wyraźnie silniejszy....

 

Sprawdziłem na swojej Aunie i faktycznie jest coś takiego jak nierówny balans przy najniższej głośności. Udało mi się znaleźć takie położenie potencjometru na minimum, że dźwięk było słychać tylko w prawym kanale ale było to na granicy słyszalności. Natomiast powyżej tej pozycji wszystko było już ok i nie usłyszałem różnicy w balansie. Sprawdzałem na Monkach (nie wiem jaka impedancja ale na pewno niska) AKG K280 (75ohms) i Senki HD600 (300 ohms) WIdocznie ten typ tak ma.

Jeśli problem występuje tylko na dole skali, gdzie tak cicho nie użytkujecie wzmacniacza, to bym sobie głowy nie zawracał.

To jest powszechny problem z tolerancją potków, która zazwyczaj sięga 20%. Dotyczy to również "markowych" Alpsów.

Gorzej, jak problem doskwiera przy głośności, na której normalnie słuchamy. Ale i w tym wypadku wątpię, żeby było można to naprawić na gwarancji.

Trzeba wymieniać na własną rękę. Kupić "kilka" potków, pomierzyć i wymienić. A najlepiej zakupić jakąś drabinkę, gdzie problem nie powinien występować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o co chodzi?

@Mayster Cena będzie tak jak podana czy to jest promocja?

 

Cena czego? :)

 

Pytanie do posiadaczy Aune X1S:

czy slychać szum na nisokomowych(16 omh) dokanałówkach ?

aktualnie mam smsl m3 i ten nie posiada regulacji gain i dokanalowki szumia, a często slucham muzyki naprawdę cicho i jest to irytujące.

 

Cisza absolutna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli zostanie utrzymana, będzie prawdopodobnie best buy. Pierwsze wrażenia, jak też w sumie notatnik na poczet recenzji, prowadzę na FAF: http://forum.audiofanatyk.pl/index.php?/topic/454-aune-x7s/

 

Bardzo ciekawi mnie nie ukrywam dodatkowy zasilacz, czy będzie wprowadzał coś słyszalnego ponad stockiem. Na tą chwilę siedzę sobie na DAC-80 + X7S z K500 i atakuję jeszcze raz albumy, które dziś słuchałem na innym sprzęcie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Wynika z tego, że Aune dostarczyło dokładnie to, czego się wszyscy spodziewali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę.

 

X7S może sprawdzić się słabiej w torze, gdzie scena na szerokość nie powala, albo który wymaga korekt wzmacniaczem. Aczkolwiek zawsze jest tu funkcja PRE, która przekroczyła moje przyznam oczekiwania. Bo tak jednak ładnie zgrywającego się klocka w moim własnym torze się jednak nie spodziewałem. Bardzo możliwe, że recenzować będę swój przyszły zakup, choćby i dla samego PRE.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto dokupić do x1s ten x7s, by słuchać po balansie?

 

Na pewno warto jako power up, bo x1s wiele mocy nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem jak wypadnie ten Aune przy Bursonie Lycan ;). Na pewno jest ładniej "opakowany" ale czy lepszy ?

 

Odpowiedź jest niestety niejednoznaczna. Przede wszystkim uzależniona od tego jakiego OPA użyjesz w Lycanie. Egzemplarz który posiadam na warsztacie miał zarówno popularne tanie OPA pokroju NE5532D, JRC4580D, bardzo stare i nieprodukowane od lat JRC4558DD czy OPA2604, ale też drogie Bursony SS V5 oraz bardzo drogie Sonic Imagery Labs 994Enh. Mam prócz niego w tej chwili także HAP-100, Soloista oraz HPA-3B, więc można powiedzieć, że jest to jakieś porównanie. Osobiście najbardziej podoba mi się de gustibus z SS V5, więc z tej perspektywy będę robił poniższy showdown:

 

Bas lepiej wypada na X7S - lepsze zejście i kontrola. W Lycanie jest bardziej analogowy z tym konkretnym OPA. Poprawić to wyraźnie możesz stosując 994Enh, tyle że jeden OPA kosztuje jakieś 550 zł.

 

Średnica bardzo podobna, płynąca najbardziej ze źródła. Trochę większe nasycenie będzie w Lycanie z SS V5. Jeśli zastosujesz 994, będzie równie blisko i intymnie, ale bez takiej głębi na środku sceny i bardziej neutralnie niż nasycenie.

 

Góra w X7S ciut równiejsza, podczas gdy w Lycanie ciut cieplejsza, przyjemniejsza. Lepiej wykończona powinna być na X7S, co poniekąd przywrócić możesz znów za sprawą 994. To kość o przeznaczeniu studyjnym, więc nie dziwi jej techniczny charakter.

 

Scenicznie Lycan przede wszystkim z SS V5 daje od X7S jeszcze większą głębię sceny oraz holografię. Naprawdę fantastycznie to gra. Daj mu grające scenicznie, ale trochę szerzej źródło, jak np. Twój 6i6, a robi się sceniczny majstersztyk. Dzieje się tak dlatego, że Bursony nie grają aż tak szeroko i trzeba im to korygować właśnie w ten sposób. Ale jeśli się uda to... (wielokropek). X7S plasuje się zaraz za Lycanem i o bardzo podobnej charakterystyce (wciąż większa głębia niż szerokość), choć bardziej wyważonej w zakresie szerokości.

 

Mocowo Lycan daje sam z siebie wysoki gain i w tym tkwi jego siła. X7S ma lepszą kontrolę mocy, jest jej więcej, zaś gain jest kontrolowany.

 

Pod względem dynamiki niestety dla Lycana X7S gra czyściej (90 dB vs 117/125 dB dla odpowiednio SE i BAL). Jeszcze czyściej zagrać potrafi z całego tego mojego majdanu tylko HPA-3B z dwoma 994Enh, ale to przez bardzo wysokie napięcie wyjściowe. Tylko że łącznie łapie to raz, że wysoki koszt, dwa, że wysoką temperaturę.

PS. koniecznie trzeba Panowie sprawdzić to jeszcze XP1 do tego:

 

image.jpg

 

Opisali nawet zmiany brzmieniowe. Pozostaje sprawdzić czy też się to słyszy i ile jest z tego prawdą. Z T1SE też mogę sprawdzić - zapomniałem, że przyjechał wraz z T1 MKII i wiadrem lamp. Boże kiedy ja to przetestuje to sam nie wiem...

Edytowane przez EvilKillaruna
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie, taki zestaw jak 6i6 + Lycan na SSV5 to w tej chwili moje marzenie jako upgrade względem tego co mam teraz. Na razie czysto hipotetycznie, bo żadnego z nich nie miałem okazji nawet widzieć, ale preferencje mamy dość zbliżone, parę razy już się opierałem na Twoich rekomendacjach i jestem zadowolony, więc jest duża szansa że i w tym przypadku bym trafił w 10 :)

 

Żeby nie było takiego OT, X1s naprawdę wybornie gra z moimi słuchawkami, ale czuję że można z nich wyciągnąć jeszcze sporo dobrego odpowiednim torem, np. takim jak powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy Dam wysłał mi swoją Scarlett na odsłuchy, po wyjściach jako DAC sprawdziła się naprawdę bardzo dobrze i uważam ją za najtańszy ewentualny substytut swojego DACa-80. A przypomnę, że oba urządzenia kosztują odpowiednio 950 i 3400 zł. Lycan z kolei jest świetną platformą testową i z SS V5 naprawdę dawno się tak nie wybawiłem scenicznie ze słuchawkami konwencjonalnymi (głównie K500, jako że ich scena jest naprawdę duża, nawet jak na klasę Premium - w końcu to ex-flagshipy).

 

Jedyne co mi przeszkadza w 6i6 oraz Lycanie to odpowiednio:

  • przeciętne wyjście wzmacniacza słuchawkowego, które jest suche i jałowe jak ziemia po półrocznej suszy,
  • dynamika, która jest tak naprawdę jedyną poważniejszą słabością Lycana, jeśli ktoś zwraca na to uwagę.

Aczkolwiek sumarycznie taki zestaw raz, że kosztuje śmieszne pieniądze, a dwa, że z jednym SS V5 (bo tylko jeden układ jest tu potrzebny, co pozwala ograniczyć koszta) prezentować będzie prawdopodobnie taką scenę, że i tą dynamikę się wybaczy już od pierwszych sekund.

 

Mając jednak już teraz X1S, osobiście trzymałbym się jej i jednak dosztukował tylko stopień wyjściowy. Tu też musisz sobie odpowiedzieć sam co będzie lepsze. Bardziej praktyczny jest X7S, choć nie ma wymiennych OPA i scenicznie wypada bardziej na głębokość niż szerokość. Lycan bardziej pasuje dla majsterkowicza i miłośnika składania krok po kroku dużych holografii, ale kosztem dynamiki, której akurat X7S nie brakuje. Oba wzmacniacze mają wg mnie równorzędny sens i tylko konkretne wymagania będą mogły u danego użytkownika rozsądzić który będzie lepszy.

 

Ew. można kupić oba ;).


Zróbmy prostą matematykę z Lycanem:

 

6i6: 950 zł

Lycan: 1250 zł

SS V5D: 330 zł

 

Suma = 2530 zł. A można jeszcze mniej, jeśli wykorzysta się przynajmniej na sprzęt od Bursona kupony rabatowe. Doliczyć należałoby zapewne jeszcze kable. Liczmy więc z +300 zł i ostatecznie 2830 zł.

 

W tej cenie uzyska się z perspektywy konsumenta:

- świetny DAC USB
- rozbudowane funkcje dla masteringu

- wymienne OPA
- funkcjonalność PRE OUT
- funkcjonaność DUAL PRE mikrofonowego
- duży gain i moc generalnie do większości słuchawek na rynku
- brzmieniowe nastawienie na ogromną scenę i holografię w wydaniu zakrapianym muzykalnością

 

 

Z drugiej strony:
X1S: 1100
X7S: 1100
2x XP1: 800

Suma = 3000 zł (2200 bez zasilaczy). Kabli RCA nie liczę. Od tego również można całościowo odrąbać parę groszy kuponami.

 

Tu zyskuje się:

- wyjścia i wejścia analogowo-cyfrowe na każdą porę dnia i nocy
- funkcjonalność PRE OUT
- konfigurowalne filtry
- dwa wzmacniacze słuchawkowe na łącznie 3 wyjścia w totalu (XLR + 2x jack)
- dwie osobne sygnatury brzmieniowe dla różnych słuchawek
- możliwość podłączania słuchawek BAL bezpośrednio do stopnia wyjściowego
- spokojny zapas mocy i gaina na większość słuchawek na rynku, także tych mocniejszych
- brzmieniowo nastawienie na równość, solidność i benchmarking

 

Także jak widać każdemu naprawdę według potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czytałem, że 6i6 jako DAC to już wyraźnie lepsza klasa niż X1s więc uznałem że czemu by nie. Ale w ciemno nic nie wezmę, bo może różnica nie będzie aż tak duża na moje ucho. Słuchawkowe w interfejsie raczej by mnie nie interesowało.

 

Z X7s o tyle kłopot, że jeśli bym już w niego poszedł, to chciałbym go wykorzystać w pełni, czyli po XLR. Wówczas musiałbym albo przerobić AKG na BAL, a to zawsze dodatkowy koszt i nie wiem czy chciałbym się w to bawić, więc chyba zostanę przy SE jednak; albo zmienić w ogóle na inne, czego tym bardziej nie chcę na razie robić, bo i znaleźć inne podobnie grające w tej cenie to też sztuka.

 

 

Ładna kolejka do recenzji na AF się zrobiła poza tym, ja bym nie wiedział za co się zabrać :D

Edytowane przez jouhou
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale głównie DAC. To właśnie w tym u mnie wygrała, reszta to tak trochę już albo specyfika, albo bardzo mocny standard. X1S jest znacznie bardziej praktyczniejszy i bardziej uniwersalny w codziennym użytkowaniu. Dlatego też Scarlett 6i6 powinna być wyborem bardzo świadomym i gruntownie przemyślanym.

 

Pytanie czy musisz wykorzystywać cały potencjał? Różnica między BAL a SE opisana została przeze mnie w razie czego na FAF, przynajmniej z perspektywy K1000. Moim zdaniem nie ma sensu stawiać wszystkiego na ostrzu noża tylko przez dodatkową moc wzmacniacza, dlatego zresztą masz również wyjście SE, na którym aktualnie leci u mnie Fume (można sobie ściągnąć za frei, polecam):

http://fume1.bandcamp.com/

 

I co mnie satysfakcjonuje w pełni na K500 mocowo. Tak naprawdę wyjście BAL mi osobiście przydałoby się w zasadzie tylko wówczas, gdybym miał ponownie K240 DF lub cokolwiek z ich starych 600-ohmowców, bo te bydlaki naprawdę potrzebują kopnięcia w garnek. K1000 i tak mi nie napędzi i tak, więc no big deal - mam od tego M-35. Zresztą bardzo możliwe, że z czasem pojawi się jakiś model testowy tego typu właśnie w tym celu, aby móc K1000 wspomóc jako ewaluatory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opis Evil.

W sumie to mnie zastanawia dlaczego X7S nie ma zbalansowanych wejść audio a jedynie wyjście. Rozumiem, że miał być to głównie kompan dla X1S, mimo wszystko szkoda. Jakościowo zapewne skok jest konkretny ale przy SE moc wyjściowa jest podobna w X1S i pod tym względem raczej bym nie szukał upgrade w X7S. X1S bez problemów napędza K702, HD600 itp. Mogli po prostu wypuścić konkretny DAC "polecany" do łączenia z X7S bez wyjść słuchawkowych. Będę próbował coś załatwić na odsłuch gdyż audionervosa mnie atakuje ostatnio :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności