Skocz do zawartości

Fanklub AUNE


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

 

Pytanie do posiadaczy X1S (a może nie tylko). Czy spotkaliście się z czymś takim, że po wyłączeniu i włączeniu urządzenia (pstryczkiem z tyłu) Windows nie widzi go w ogóle? Dopiero odłączenie i ponowne podłączenie kabla USB (przy włączonym urządzeniu) pomaga i sprzęt jest wtedy normalnie wykrywany. Korzystam z Windows 10, na 7 na pewno tego błędu nie miałem, nie pamiętam natomiast czy od samego początku na Win10 tak było, bo swego czasu rzadko wyłączałem wzmaka/laptopa. Przeinstalowywałem sterowniki, ale nie pomaga.

 

Any ideas?

Ja czasami tak miewam. Ale to od czasu jak stery od mojego XMOSa pogryzy sie z tymi, ktore doinstalowalem dla AudioGD. Moj kumpel mial gorszy hardcore - jemu poznikalo wszystko i myslal ze uwalil urzadzenie - przywracanie systemu pomoglo.

 

kurka, raczej nie mam żadnych innych sterów zainstalowanych, bo stawiałem jakiś czas temu nowy system. strasznie to upierdliwe, ale najwyraźniej nie ma jednoznacznego rozwiązania. w każdym razie dzięki za odpowiedzi, pocieszające że to nie wina mojego sprzętu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie podpiąłem K702 do Aune x1s. Cholera, jak można zrobić coś tak ******stego za takie pieniądze? To powinna być 100% polecanka "jaki DAC/AMP" kupić za ok 1000. Fajne wykonanie, dużo różnych opcji WE/WY i naprawdę fajne granie. K702 grają z niego przyjemnym, raczej nasyconym brzmieniem i mają fajny punktowy bas. Jestem trochę nim podjarany, a tylko go pożyczyłem :)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie podpiąłem K702 do Aune x1s. Cholera, jak można zrobić coś tak ******stego za takie pieniądze? To powinna być 100% polecanka "jaki DAC/AMP" kupić za ok 1000. Fajne wykonanie, dużo różnych opcji WE/WY i naprawdę fajne granie. K702 grają z niego przyjemnym, raczej nasyconym brzmieniem i mają fajny punktowy bas. Jestem trochę nim podjarany, a tylko go pożyczyłem :)

A myślisz dlaczego wszędzie i do urzygu na tym forum piszę, że to combo i xDuoo X3 mogą wyleczyć z potrzeby wielotysięcznych zakupów? :)

Obydwa urządzenia doskonale udają droższe sprzęty. I co z tego, że udają :) Robią to dobrze i za psie pieniądze.

X1s fenomenalnie gra z K551 i naprawdę dobrze z R70x. Z dt990 pro się nie polubił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Właśnie podpiąłem K702 do Aune x1s. Cholera, jak można zrobić coś tak ******stego za takie pieniądze? To powinna być 100% polecanka "jaki DAC/AMP" kupić za ok 1000. Fajne wykonanie, dużo różnych opcji WE/WY i naprawdę fajne granie. K702 grają z niego przyjemnym, raczej nasyconym brzmieniem i mają fajny punktowy bas. Jestem trochę nim podjarany, a tylko go pożyczyłem :)

 

A myślisz dlaczego wszędzie i do urzygu na tym forum piszę, że to combo i xDuoo X3 mogą wyleczyć z potrzeby wielotysięcznych zakupów? :)

Obydwa urządzenia doskonale udają droższe sprzęty. I co z tego, że udają :) Robią to dobrze i za psie pieniądze.

X1s fenomenalnie gra z K551 i naprawdę dobrze z R70x. Z dt990 pro się nie polubił.

Gapcza też potwierdza, że z DT990pro nie jest zbyt dobrze. Jeśli chodzi o wyleczenie z zakupów za wiele tysięcy, to zabrałem go do domu, żeby porównać go z zestawem Cayina. Zarówno jako DAC jak i amp niestety różnice są bardzo wyraźne. Szczegółowość, różnicowanie planów, kontrola basu, faktura dzwieku są jednak na innym poziomie. Little dot jako amp też nie jest dla Aune zbyt łaskawy. Najbliżej mu do Mojo, chociaż ono z kolei jest bardziej nasycone i naturalne, przy podobnej szczegółowości, ale też lepiej kreuje scenę. Sam amp w mojo jest natomiast gorszy, więc jako combo IMO X1s gra całościowo lepiej, natomiast już mojo + Aune B1 jest ciekawszym rozwiązaniem. Także Aune to z pewnością best-buy. W tej cenie to prawdziwy szwajcarski scyzoryk z naprawdę zadowalającą jakością dźwięku, ale nie ma się co oszukiwać, że to high-end za 1/10 ceny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.head-fi.org/t/805024/aune-x7s-class-a-balance-output-headphone-amplifier-new-product

 

"Batch launched time: May 8th, 2016" - do końca nie wiem jak to rozumieć, znaczy zaczną wysyłać do dystrybutorów, czy dopiero produkcja rusza?

 

http://www.audiophonics.fr/en/appareils-hifi-ampli-casquepreampli/aune-x7s-amplificateur-casque-classe-a-sorties-symetriques-p-10953.html

 

Tutaj cena identyczna jak X1s, o ile rzeczywiście tyle będzie, bo nawet producent nigdzie nie dał jeszcze info na ten temat.

 

W każdym razie mnie i tak w tej chwili nie stać, ale za jakiś czas może się skuszę - zależy jak wypadnie w testach. Pod jakieś cięższe dynamiki albo planary może być jak znalazł.

 

@up właśnie, z droższymi klockami lepiej będzie porównać zestaw X1s + X7s, różnice powinny znacząco zmaleć.

Edytowane przez jouhou
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - testowałem go też jako DAC z dobrymi wzmacniaczami i w tej roli też odstaje od mojo i mocno od Cayina idac-6. Są jednak pewne obiektywne granice, których nie przeskoczy.

Ależ oczywiście :)

Tylko, że zestaw Cayina to 10 tysia za dwa klocki, czyli.....10 Ałunów :)

A jeszcze masz Aune S16.

Więc to jak porównywać Corsę do Merca klasy S i mówić, że nie był dla niej łaskawy, podczas gdy pominęliśmy Insignię :)

Ale jak mówiłem - to co dla Ciebie jest wyraźną różnicą, dla mnie jest pomijalne zważywszy na różnicę w cenie. I jestem w stanie żyć ze świadomością, że X1s aspiruje do serwowania dźwięku z wyższej półki. Ono go udaje. Dla mnie na poziomie tyle akceptowalnym, że zadowalam się tym udawaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie tak. W Europie takie sprzęty są mniej popularne, szczególnie od rynku Azjatyckiego. Swego czasu też się dziwiłem takim urządzeniom jak S18. Taka baza stand-alone z pilotem i sporym connectivity. Dobre, gdy ktoś korzysta ze sprzętów portable i muzykę trzyma na kartach SD. Nie trzeba komputera, od zwykłego line-out możliwości przyłączeniowe znacznie większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności