Skocz do zawartości

Fanklub AUNE


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

Masz na blogu? Skrobnij cus jak cos :)

 

Nie mam jeszcze na blogu. Generalnie przyszły mi trzy wersje przedprodukcyjne pod sam koniec testów, więc trzeba brać tu trochę poprawkę na wiatr, że producent może jeszcze im coś pozmieniać. Wyciągałem na razie tylko M2S i tą można zobaczyć na zdjęciach w najnowszej recenzji Opusa - to takie niebieskie ustrojstwo. Z tym że on gra dosyć znormalizowanym dźwiękiem, neutralnym i zwyczajnym a'la X1S. Dlatego jeśli chodzi o oszlif i powab, to B1 jako goły stopień wyjściowy stawiam na możliwościach wyżej. Z racji braku na tą chwilę lepszych określeń użyję cudzysłowu. W B1 można było czuć "substancję" gdy słuchałeś kolejnych utworów i słuchawek. W M2S było zaś bardziej "defaultowo", neutralnie, ale tak samo jak w X1S bardzo spójnie i koherentnie. Oni chyba sobie taki właśnie kierunek obrali teraz za brzmienie firmowe, bo podobne zmiany słyszałem w nowych S16 Ed. 2016 vs starsze rewizje.

 

Przy czym zaznaczam: to wszystko jeszcze w ramach wczesnego zarysu i nie wiem, czy tam jakieś zmiany jeszcze nie zajdą.

 

 

Musi być uproszczona, bo modul zajmuje cwierc części dapa. Czekam na M2 i mam jeszcze B1 to tez być może zdaze porownac. Z tym, ze ja kupuje tylko pod dokanalowki P1, co prawda nie najłatwiejsze, ale jednak doknalaowki. Aczkolwiek kto wie co tam się jeszcze nabędzie.

Evil ma bardzo ciekawe dapy pod reka to na prewno rzetelnie poinformuje o roznicy miedzy nimi jak i M2 z B1 i bez.

 

Nic nie stoi na przeszkodzie, ale to po meecie, jak sprzęt do mnie wróci na spokojnie.

 

 

Na stronie Aune są fotki sugerujące,że warto połączyć M2 z B1 ;)

 

Ano :). Ale akurat B1 warto łączyć ze wszystkim - na tym polega paradoks tego urządzenia (i jego największy urok).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EvilK. Zgadzam się,że B1 warto łączyć z innymi DAPAmi ale tu samo Aune sugeruje połączenie ze swoim DAPem.. Czyli firma stwierdza,że jak chcesz jeszcze lepiej to jednak dodaj Mocy.

Może jako bloger, zasugerowałbyś firmie Aune,żeby zaprojektowała i wypuściła także czysty DAC/AMP (wzorując się na B1) oraz zestawy i kabelki połączeniowe do DAPów i wzmaków ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EvilK. Zgadzam się,że B1 warto łączyć z innymi DAPAmi ale tu samo Aune sugeruje połączenie ze swoim DAPem.. Czyli firma stwierdza,że jak chcesz jeszcze lepiej to jednak dodaj Mocy.

Może jako bloger, zasugerowałbyś firmie Aune,żeby zaprojektowała i wypuściła także czysty DAC/AMP (wzorując się na B1) oraz zestawy i kabelki połączeniowe do DAPów i wzmaków ?

 

Na jednym zdjęciu widziałem S16 i HD800, ale nie oznacza to jeszcze, że to połączenie będzie obłędne ;). Aczkolwiek akurat przy B1 faktycznie możliwości jakie daje ich wzmacniacz są aż podejrzanie duże.

 

Nie utrzymuję kontaktu bezpośrednio z Aune jako firmą, toteż wątpię, żeby mnie usłuchali, ale zawsze mogę spróbować uderzyć do dystrybutora, który już takowy kontakt posiada.

Z kabelkami mamy jak sądzę dosyć dobrą opcję: FiiO lub konfekcja. Chyba że czegoś tam brakuje?

 

 

Evil dobrze rozumiem ze B1 2016 uwazasz tez idzie w ta strone mniejszej "substancji" w stosunki do wersji poerwotnej? I gra bardziej bezdusznie w strone x1s?

 

Nigdzie tak nie napisałem :).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, jak tylko przyjdzie mi wersja 2016 :). Tak jak pisałem w komentarzach - póki co udało mi się przeprowadzić testy jedynie wersji pre-2016 i takowa też jest na blogu w tym momencie. Na wersję 2016 jestem umówiony wraz z ponownym przyjściem finalnych M2/M2PRO/M2S po meecie śląskim. Możemy więc poczekać do tego czasu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grubby - czy masz już jakieś pierwsze wrażenia odnośnie kanapki Aune B1 i iBasso DX80 ? z Oppo PM-3 najlepiej (T5p i tak nie kupię)...

Skoro są tu twierdzenia,że "wymiata" w porównaniu z AK380...

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, na razie sie skupilem na t5p v2 zeby zobacxyc jak wygrzewanie wplywa.

Wiem ze ze slabego zrodla jak sansa i na slabszych plikach jest tragedia :)

Co do ak380 to pisalem ze spokojnie je lyka b1 z dx90. A sloro dx80 ma byc lepszy... Ale to sprawdzimy :)

No to powiem ze dx80 plus b1 to kawal sprzetu.

Nieco bardziej cyfrowa gora, calosc troche mniej "esencjonalna", mniej masywna niz w teac ale jest bardzo dobrze. Wstepnie nieco lepsza holografia. Wiecej powietrza miedzy instrumentami, precyzyjniejsze ulokowanie.

Ale to wstepnie :) na pm3 sluchane...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czesc!

 

Wlasnie nabylem swoj B1 - testuje go z iBasso DX90 jako DAC'iem oraz sluchawkami: VSONIC VSD5 oraz Beyer DT 990 edition 250 ohm.Jesli chodzi o vsd5 w trybie CLASS A i low gain - zagralo to wybornie, piekna scena, dynamika, zroznicowany bas, detale i genialny klimat.Jesli chodzi o DT990 to tu jakos trudniej mi zdecydowac sie czy class A i jaki gain - moze macie jakies wlasne spostrzezenia.?

 

Evil - moze Ty cos podpowiesz?

 

Moim zdaniem w class A powinno byc mniej mocy niz w tym drugim trybie - co sadzicie ?


Czy tez tak macie w przypadku DT990 (low gain, A-class), ze powyzej godz 12 - trudno juz B1 wysterowac cokolwiek znaczaco wiecej mocy na sluchawki?

Edytowane przez all999
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pytanie do posiadaczy X1S (a może nie tylko). Czy spotkaliście się z czymś takim, że po wyłączeniu i włączeniu urządzenia (pstryczkiem z tyłu) Windows nie widzi go w ogóle? Dopiero odłączenie i ponowne podłączenie kabla USB (przy włączonym urządzeniu) pomaga i sprzęt jest wtedy normalnie wykrywany. Korzystam z Windows 10, na 7 na pewno tego błędu nie miałem, nie pamiętam natomiast czy od samego początku na Win10 tak było, bo swego czasu rzadko wyłączałem wzmaka/laptopa. Przeinstalowywałem sterowniki, ale nie pomaga.

 

Any ideas?

Edytowane przez gregdezet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy X1S (a może nie tylko). Czy spotkaliście się z czymś takim, że po wyłączeniu i włączeniu urządzenia (pstryczkiem z tyłu) Windows nie widzi go w ogóle? Dopiero odłączenie i ponowne podłączenie kabla USB (przy włączonym urządzeniu) pomaga i sprzęt jest wtedy normalnie wykrywany. Korzystam z Windows 10, na 7 na pewno tego błędu nie miałem, nie pamiętam natomiast czy od samego początku na Win10 tak było, bo swego czasu rzadko wyłączałem wzmaka/laptopa. Przeinstalowywałem sterowniki, ale nie pomaga.

 

Any ideas?

Ja czasami tak miewam. Ale to od czasu jak stery od mojego XMOSa pogryzy sie z tymi, ktore doinstalowalem dla AudioGD. Moj kumpel mial gorszy hardcore - jemu poznikalo wszystko i myslal ze uwalil urzadzenie - przywracanie systemu pomoglo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy X1S (a może nie tylko). Czy spotkaliście się z czymś takim, że po wyłączeniu i włączeniu urządzenia (pstryczkiem z tyłu) Windows nie widzi go w ogóle? Dopiero odłączenie i ponowne podłączenie kabla USB (przy włączonym urządzeniu) pomaga i sprzęt jest wtedy normalnie wykrywany.

czasami się tak zdarzało ale na innym DACu i na wind 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie, że prędzej niż zauważysz różnicę, to zaadapujesz słuch pod modłę na jaką Aune gra, albo zmiana będzie tak minimalna, że nawet nie zauważysz. Także naprawdę radzę skupić się na słuchaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności