Skocz do zawartości

Fanklub AUNE


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

Aune M2 z tego co wiem ma występować w kilku wersjach i niedługo - jeśli zdrowie pozwoli - będę mógł się nad nimi pochylić. Aktualnie na warsztacie mam trochę inną M2, bo od Acoustic Research, ale też Colorfly'a C10. Oba urządzenia zajmą mi najprawdopodobniej trochę czasu, nie licząc też i innych, które muszę opisać (Quattro II, HPA-3B, SS V5, Rockmaster OE, K500, K501, K1000 etc.).

 

Tak, S1, X5S oraz S18 to u nich odtwarzacze kart pamięci. Sprzęt jak na nasz rynek trochę dziwny, ale w Chinach szalenie popularny. Prawdopodobnie ma to być taki substytut CD w roli transportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nawet nie widziałem że jest już zaktualizowana oferta u nich. Wstyd :).

 

Ano zebrało, a czasu mało i zdrowie też niestety nie dopisuje tak jak bym chciał. Także naprawdę nie wiem kiedy ja to wszystko przesłucham, sfotografuję i opiszę. Sukcesywnie krok po kroku powinno jednak się to upłynniać, a zapoznanie z AR-M2 i C10 również może być bardzo ważne w kontekście poprawnej oceny przenośnych Aune. Sprawy nie ułatwia mi też Matrix, bo oba ich produkty, zwłaszcza HPA-3B z SS v5 na pokładzie, nawet z K1000 jest w stanie zagrać klasse gemaht. Udało się je porównać również z poprzednią wersją Bursonów oraz OPA301b. Naprawdę żałuję, że S16 nie ma w sobie wymiennych OPA, bo nie wahałbym się naruszyć plomb aby "fał piątki" sprawdzić w tym układzie. Szansa jest w ramach X7, ale nikła. Myślę, że ten ostatni będzie robił naprawdę niezłą furorę właśnie z S16, jako tani zbalansowany stopień wyjściowy.

 

Taka ciekawostka, aby trzymać się tematu: na head-fi podana jest nieprawdziwa informacja, że S16 zapodaje sygnał -6 dB na XLRach. W rzeczywistości daje sygnał normalny, a to właśnie RCA mają w niej +dB, ale nie 6, a 3. Przynajmniej porównując łeb w łeb z natężeniem sygnału w Quattro i szukając analogii między tymi integrami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótka notka : Aune B1 bardzo fajnie dociąża i wysterowuje Fidelio L2, które grają co prawda z przysłowiowego kartofla, ale z B1 robią to koncertowo.

(A15+B1 przez Fiio L5 + L2)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze bardziej dociążać L2? :o

 

OK, sprecyzuję zatem "co poeta miał na myśli" ;)

 

Dla mnie L2 to "V-ka". B1 dociążył średnicę i zauważalnie tę V-kę spłaszczył, wokal nie jest już tak cofnięty, otworzyła się też wyraźnie góra w słuchawkach, a bas stał się bardziej zwarty i punktowy.

Normalnie L2 rozkwitły z B1, dostały tak zwanych skrzydeł. I jak sięgałem po nie sporadycznie, tak teraz słucham ich z dużą przyjemnością. Zupełnie jakbym "rozczytywał" jakieś nowe słuchawki.

 

edit : nie wiem czy już to pisałem, ale jak dla mnie to B1 jest wart każdej wydanej przeze mnie na niego złotówki.

Edytowane przez paratykus
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

edit : nie wiem czy już to pisałem, ale jak dla mnie to B1 jest wart każdej wydanej przeze mnie na niego złotówki.

 

Podpisuję się pod tym dwoma rękoma :)

 

PS. Szukam mobilnego źródła dla B1. Obecnie używam smartfona z M2Tech Hiface DAC. Gra to całkiem dobrze. Kusi mnie kupno jakiegoś DAPa z dobrym wyjściem liniowym. Możecie coś zaproponować co byłoby lepsze niż to, co powyżej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy lepsze. Uzywam T4G spiętego z B1 jedną opaską i kabelkiem od Fiio. Sprawdza się muzycznie i obsługowo. Noszę w dopasowanym woreczku od dokanałówek Soundmagic.

Pewnie sprawdziłby się też Sony ZX-1 (tylko nie wiem jak tam z LineOut).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy lepsze. Uzywam T4G spiętego z B1 jedną opaską i kabelkiem od Fiio. Sprawdza się muzycznie i obsługowo. Noszę w dopasowanym woreczku od dokanałówek Soundmagic.

Pewnie sprawdziłby się też Sony ZX-1 (tylko nie wiem jak tam z LineOut).

Sony ZX-1 nie znam, ale z zachodnich stron można wyczytać, że A15, czy 17 to jego trochę zubożony brat, a różnice jeśli chodzi o dźwięk są naprawdę niewielkie (jeśli wierzyć "ichnim oszołomom" ;) ).Ja już pisałem, że A15 przez LineOut z B1 wypada znakomicie. Sądzę, że z ZX-1 będzie podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy lepsze. Uzywam T4G spiętego z B1 jedną opaską i kabelkiem od Fiio. Sprawdza się muzycznie i obsługowo. Noszę w dopasowanym woreczku od dokanałówek Soundmagic.

Pewnie sprawdziłby się też Sony ZX-1 (tylko nie wiem jak tam z LineOut).

A próbowałeś może parować iModa z B1? Jestem nader ciekaw rezultatów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

iMod 5.5g 80 GB made by Kurop, przeróbki : Fatso. W połączeniu z B1 na PM-3 gra nieźle. Lepiej niż na SMSL . Dźwięk bardziej przestrzenny, otwarty. Jakby chłodniej niż z T4g.

Bas dobitny, jednak dźwięk jasny, nie zamula.

 

Cała kanapka grubsza niż z T4g. IMod w Belkinie plastikowym, więc dodatkowo gruby.

 

 

Czy ktoś testował już nową wersję B1 ?

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja.

 

Mam od około miesiąca.

Gra u mnie w kanapce z dx90.

Parowane z hd 650, PM3 i kilkoma dokami.

 

Parafrazując, któryś z postów Grubbbego: To jedyny wzmacniacz dla mnie, który wnosi coś powyżej tejże sekcji w dx90.

Nie zapowiada się, żebym w wciągu najbliższych lat zmieniał go na coś innego.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja.

 

Mam od około miesiąca.

Gra u mnie w kanapce z dx90.

Parowane z hd 650, PM3 i kilkoma dokami.

 

Parafrazując, któryś z postów Grubbbego: To jedyny wzmacniacz dla mnie, który wnosi coś powyżej tejże sekcji w dx90.

Nie zapowiada się, żebym w wciągu najbliższych lat zmieniał go na coś innego.

I to jest słuszna koncepcja, a uwaga nad wyraz trafna.

Przeszedł B1 bez hajpu, przeleciał jak meteor przez Forum i zgasł... No, bo za cenę tego wzmaka można mieć przecież combo :woot:

Ja tam jednak wolę B1, a daca małego sobie do tego sparuję, spokojna głowa :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zatem zrobić hype na B1 ! Ja jestem pierwszy! ;) A tak na poważnie, to najlepiej wydane pieniądze na wzmacniacz słuchawkowy. Za stosunkowo niewielką kasę, dostajemy granie na wysokim poziomie. Aune B1 zasługuje też na dobre źródło. Jako że Chord Mojo, jest zawsze i wszędzie mocno "hajpowany", to nie pozostaje mi nic innego, jak go spróbować. A nóż, zostanę na długo z zestawem mobilnym (nie mylić z przenośnym) w postaci smartfon/tablet-Mojo-B1-nauszniki (B1 znakomicie napędza wszystko co posiadam).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hajpu może nie było ale Smakosze Dźwięku go mają :) .

 

Natomiast interesuje mnie czy coś się zmieniło w nowej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hajpu nie było myślę głównie dlatego, że po recenzji nie pisałem specjalnie na temat B1 i nie starałem się nikogo na siłę przekonywać, że to co słyszałem faktycznie było świetne. Wierzę, że każdy ma swoje własne uszy i rozum, a dobry sprzęt sam się obroni i wypromuje. B1 nie miałem w rękach dłuższy czas, ale ciągle spotykam słuchawki, które podejrzewam mogłyby z nią zagrać fantastycznie w oparciu o to jak ją zapamiętałem. Kto jest w temacie wie to najlepiej i po cichu zaciesza banana ;).


PLUS bez hajpu często nie ma też pustych spekulacji ceną, jak przy KX100. Pamiętacie co wtedy było? Najpierw 99zł, potem 299. Co prawda byłoby to ostatnią rzeczą, jakiej spodziewałbym się przy obecnej dystrybucji Aune ze strony Audeosa, ale dzięki temu ceny nawet sprzętu używanego są (były) w miarę atrakcyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście stwierdziłem że często tak zwany hajp (paskudne słowo) potrafi mi skutecznie obrzydzić dany przedmiot, nawet jeśli go na oczy nie widziałem. Zwłaszcza jeśli osiąga natężenie tak duże, że wywołuje reakcję w postaci anty-hajpu i w rezultacie gunwoburze w fanklubach a także offtopowo w różnych innych wątkach (które mimo wszystko bywają ciekawe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B1 jest tak dobry, że zastanawiam się czy "walczyć" o Glove Audio A1 (ten z Allegro). Co prawda tamten to DAC/AMP i podobno napędza nawet LCD ale sporo kosztuje...

 

Ciekawe jak brzmiałby DAC/AMP zrobiony na podstawie B1. Z Cirrusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności