Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AUNE


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

W domu słuchałem raptem 2 godziny. Teraz lecę z laptopa.

 

Mayster mnie pytał, jak to gra z R70x, takie coś mu napisałem:

 

"Według mnie to jedno z najbardziej uniwersalnych połączeń jakie miałem okazję słuchać. X1S gra na modłę mojego zakorzenionego dość długo AIMa, ale mam wrażenie, że lepiej porządkuje dźwięk, myślę, że to kwestia większej mocy urządzenia. No i jest to urządzenie zewnętrzne, wszystko mamy pod ręką, a jego wykonanie jest świetne.

Dźwiękowo X1S świetnie pasuje do R70x, bo po prostu przekazuje ich charakter, a cały zestaw brzmi bardzo dojrzale. Muzyka filmowa, elektronika, rock wszystkiego słucha się z niekłamaną przyjemnością. Uniwersalność pełną gębą. X1S na siłę niczego nie robi, tzn. nie wyciąga niepotrzebnie basu, czy też góry w R70x, dzięki czemu zachowują swój nieco planarny charakter. Początkowo może się wydawać, że brakuje troszeczkę góry, ale właśnie to jest siła tego zestawu, bo wysokie pojawiają się tam gdzie powinny, a w dłuższej perspektywie odsłuch po prostu nie jest męczący, można słuchać i słuchać.... A tego basu z R70x to dawno nie słyszałem w żadnych otwartych dynamikach. Typowy zestaw do wszelkiego rodzaju muzyki."


No i mogę dorzucić tyle, że z DT-150 jest również świetnie. Jeśli chodzi o jakość dźwięku to jest nieco lepiej od AIMa, nie wiem, co ta karta w sobie ma, że gra mi tak dobrze :P Aune X1s podnosi nieco poprzeczkę, a jego funkcjonalność i wykonanie mnie zwyczajnie do siebie przekonały.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mówiłem?

Aune to świetna marka - S16 lepiej dla mnie gra od audio gd nfb28. B1 nie słyszałem, ale nie mam takiej potrzeby. X1s to deal na miarę dealu z R70x - po prostu rzetelny sprzęt.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mówiłem?

Aune to świetna marka - S16 lepiej dla mnie gra od audio gd nfb28. B1 nie słyszałem, ale nie mam takiej potrzeby. X1s to deal na miarę dealu z R70x - po prostu rzetelny sprzęt.

widzisz... ja szukam na sile zmiany nfb28 i aune odpadl przy bezposrednim porownaniu dosc szybko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym AIM strasznie kusi wymianą opków, już praktycznie kupiłem 3 sztuki recenzowanych przez Evila AudioFEELi OPA301b, do testów, kiedy otworzyłem obudowę, a tam 0,5cm wolnej przestrzeni od karty do zasilacza. Człowiek się czasem zapomni :)

 

W każdym razie Aune X1s na pewno nie gra gorzej niż AIM SC808 z zestawem opków z mojej sygny. Tylko, że Aune zabieram na zjazd i mam spokój, którego w domu nie mam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AudioFEEL ponoć się osobiście zainteresował recenzją. Podejrzewam że nikt jeszcze nie robił pełnej recenzji tych układów. Teraz są już własnością znajomego, ale na SC808 robiły kapitalną robotę. No i ten drive pod DFami...

 

 

... póki nie odpaliłem S16 ;). Tylko że jako nówka usłyszałem dokładnie jak tym razem ten sprzęt się wygrzewa. Także każdemu kto kupi S16 zalecam bezwzględne dotarcie sprzętu przez parę dni. Głównie w sopranie czuć zmiany, na początku może wydawać się wyraźnie surowy i nieprzystający do sprzętu takiej klasy. Dopiero po paru dniach intensywnego spawania muzyką zaczyna się to rozkręcać na plus i grać tak, jak grała sztuka dostarczona na recenzję.

W przypadku X1S skala zjawiska była mniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A nie mówiłem?

Aune to świetna marka - S16 lepiej dla mnie gra od audio gd nfb28. B1 nie słyszałem, ale nie mam takiej potrzeby. X1s to deal na miarę dealu z R70x - po prostu rzetelny sprzęt.

widzisz... ja szukam na sile zmiany nfb28 i aune odpadl przy bezposrednim porownaniu dosc szybko :)

 

bo jak się testuje na standardowym slow sd2 ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadaje lamerksie pytanie, ale nie dziwcie ja od zawsze miałem tylko wenętrzne karty dźwiękowe. Mianowicie niektóre z urządzeń podobnych do Aune X1S umożliwiają zmianę(?) gaina. Czy X1S brak takiej możliwości jest dużą wadę. No i dochodzę do tego lamerskiego, o co chodzi z tą zmianą gaina skoro mamy potencjometr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dużym gainie przy skutecznych słuchawkach operujesz tylko na początku skali potencjometru. Mały ruch pokrętła robi dużą różnicę w głośności. Jak dla mnie to wszystko. Posiadając O2 z możliwością zmiany gainu słucham tylko na tym wyższym bo wydaje mi się, że lepiej brzmi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A nie mówiłem?

Aune to świetna marka - S16 lepiej dla mnie gra od audio gd nfb28. B1 nie słyszałem, ale nie mam takiej potrzeby. X1s to deal na miarę dealu z R70x - po prostu rzetelny sprzęt.

widzisz... ja szukam na sile zmiany nfb28 i aune odpadl przy bezposrednim porownaniu dosc szybko :)

bo jak się testuje na standardowym slow sd2 ? ;)
No tak... Zawsze filtry zmieniaja daci o 180 stopni ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - słowo klucz to "dla mnie" :)

I po temacie.

NFB-28 mam okazję często słuchać i lubię. Dla mnie jednak S16 jest swobodniejszy i otwiera fajnie górę (w stosunku do Audio-GD). I jeden i drugi świetnie wyceniony, więc gdyby nie X1s to miałbym zagwozdkę nie lada (chicaż r70x wolą s16).

Natomkast dla mnie Aune robi robotę dwoma modelami: X1s -relacją cena-jakość-możliwości-kompaktowość

T1 - relacją cena-jakość(po wymianie lampki)- możliwość napędzenia nawet pralki-kompaktowość

O B1 się nie wypowiem bo nie znam, ale wychodzi na to, że również robi robotę.

O ile Audio-GD zaczyna się około 1.5tys zł, to Aune tutaj już ma dwa świetne modele stacjonarne, a i jeszcze 5 stów na słuchawki zostanie :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pospamuje troche i napisze, ze HA-3 bez problemu pokonal X1s. Wiem, ze cena jest ponad dwukrotnie wyzsza, dlatego tylko do Waszej wiadomosci podaje to info ;).

Na obrone X1s napisze, ze oprocz bardzo dobrego stosunku cena/jakosc, to combo gra na poziomie M-dac-a, Matrix-a, a moze nawet nieco lepiej ;).

Edytowane przez PENDRAGON
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale z S16-ka nie mialem do czynienia, wiec j/w... tylko informacyjnie :).


Spadaj Smoku, bo Aune X1s ma mi służyć tak długo, jak AIM :P Jeszcze mi się nie uda przez Ciebie...

Hehe... FeX, a co ja Ci poradze, prawda jest taka, a nie inna, nie sciemniam, w ogole nie ma porownania, jesli chodzi o wlasciwosci soniczne Cayin-a :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tylko informacyjnie Aune X1S jest lepsze od FiiO E10K :).

Z Cayina słyszałem póki co tylko HA-2i i... nie zrobił na mnie specjalnego wrażenia. Taki przerośnięty NE5532D za 1k zł. HA-3 musiałby więc grać na jego tle naprawdę zjawiskowo.

Oj, ale E10 nie poretenduje do polki 1kzl, a z opisow wynika, ze X1s do 2kzl tak ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PENDRAGON

Czyli tu Cię boli ;).

 

Każdy ma swoje zdanie w tym temacie i własną ocenę konkurencji, również cenową. HA-3 jeśli stał się sprzętem w Twoim posiadaniu i podoba Ci się brzmieniowo, to winszuję, ale tak jak pisałem - informacyjnie to S16 jest dla niego przeciwnikiem, nie X1S. Dla mnie osobiście X1S to poziom mojego poprzedniego DACa, tj. Icona HDP. A więc pułap ok. 1,5 k zł. Również pod względem możliwości. Mogę spróbować dokopać się jakoś do HA-3 i zrobić takowe porównanie, aby wyszło wszystko z worka, ale nie mogę obiecać że się uda. Z X1S nie konfrontowałbym jednak tego sprzętu póki nie okazałoby mi się, że S16 jednak mocno bije go na przynajmniej kilku rzeczach. Jako DAC jednak wątpię, aby dał sobie radę z DACiem-80, choć to już prawie 1k więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evil, ale mnie nic nie boli, wyrazilem swoja opinie odnosnie porownania dwoch sprzetow, moze i nie miarodajna, ale wcale nie mialem tego w zamysle. Wedlug mnie HDP,

to jednak troche nizszy poziom techniczny od X1s, oczywiscie z pamieci, bo dawno temu go mialem ;).

 

Czytalem recenzje na temat Aune S16 i z tego, co pamietam, to byl niewiele lepiej oceniany, niz Matrix Mini-i pro, wiec skoro Cayin HA-3 wedlug mnie zrobil z niego miazge,

to domyslam sie, ze i z S16-ki nie wiele by zostalo :).

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności