Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AUNE


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

@adivxv

Tak, chodziło o S6.

 

@Evil

Staram się już nie wkładać pieniędzy w audio, bo znalazłem brzmienie, które w 90% mi odpowiada. Przez S6 dowiedziałem się jakie to 10%. Po meecie bardzo mój zapał ostygł jak chodzi o pogoń za króliczkiem, bo spodziewałem się więcej po topowych konstrukcjach.

Jedyne w co teraz wierzę to używany przez Ciebie Burson, ale to niepułka cenowa, którą mogę atakować.

 

@szwagiero

Napisałem to zachowawczo, bo słuchałem go wtedy w hałasie.

 

@kosq

Mi się bardzo podoba S6 jakościowo, ale w połączeniu z T90 robi się zbyt klinicznie. To jest taka sytuacja jak z Sabre gdy słuchamy go pierwszy raz. Zachwycamy się zejściem i przestrzenią, ale gdy zaczniemy go słuchać dłużej to ten dźwięk robi się męczący i nienaturalny. Właśnie dlatego ostrzegam przed jasnymi słuchawkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Evil

Staram się już nie wkładać pieniędzy w audio, bo znalazłem brzmienie, które w 90% mi odpowiada. Przez S6 dowiedziałem się jakie to 10%. Po meecie bardzo mój zapał ostygł jak chodzi o pogoń za króliczkiem, bo spodziewałem się więcej po topowych konstrukcjach.

Jedyne w co teraz wierzę to używany przez Ciebie Burson, ale to niepułka cenowa, którą mogę atakować.

 

To prawda, Burson to pułk cenowy imienia Bohaterów Westerplatte, ale też weź proszę pod uwagę jaki ja sprzęt mam i jaki potrafię u siebie gościć :). Także nie ma powodów do załamki czy umartwiania się z tego tytułu. A i może z czasem trafi się coś równie ciekawego, a tańszego?

 

S6/16 to byłoby - przy całym szacunku do tego sprzętu - za mało na takie LCD-4 (choć tonalnie niezgorzej), w niektórych sytuacjach nawet mój duet DAC-80 + HAP-100 nie daje tego "czegoś" co Burson i nie pokazuje ostatecznego skalowania. Sam CV2+ traktowałem pierwotnie bardziej jako inwestycję pod blog i takich "zawodników" jak właśnie LCD-4, które bezwzględnie pokazały co to znaczy klasowość toru. Nigdy nie planowałem takiego sprzętu, ani też nie podejrzewałem, że będę miał go na własność (prędzej stawiałbym na Omegi lub wyższe Lambdy). No ale widać na wszystko przychodzi czas.

 

A meet odegrał w tym wszystkim moim zdaniem bardzo dobrą rolę - filtru zakupowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wniosków po meecie zostało mi jeszcze, że napisanie recenzji sprzętu tak żeby nieosłuchany czytający ZROZUMIAŁ jakie są różnice i jakie konsekwencje niosą to syzyfowa praca, więc ukłon w Twoją stronę, że sobie z tym radzisz :)

 

Po 3 letniej pogoni za króliczkiem wreszcie dochodzę do tego czego chcę i co mi się podoba, a to w społeczności w której każdy ma inny gust i preferencje to duże osiągniecie.

 

Jedną z bardziej satysfakcjonujących rzeczy jaka mnie spotkała po meecie to było odpalanie własnego sprzętu, który wywołał uśmiech na twarzy pomimo, że parę godzin wcześniej słuchałem Hord Dave w duecie z Eather'ami ;)

 

Pewnie będę posądzony o herezję, ale z takich najbardziej pocieszających mnie rzeczy jako posiadacza S16 to fakt, że wlasnie to combo ma bardziej zbliżony charakter do Dave niż S6 :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ci dziękuję za słowa uznania, choć cały czas mam wrażenie - właśnie z tego co pisałeś o tejże syzyfowej pracy - że sztuki tej jeszcze długo nie będę w stanie opanować w 100%, a przynajmniej patrząc po efekcie końcowym w postaci niektórych komentarzy / wątków na forach :).

 

Miło jest słyszeć, że u Ciebie ma to bardzo celnie zmierzający przebieg. Jeśli już dzielimy się takimi przemyśleniami, u mnie prawdopodobnie skończy się to na trzech modelach słuchawek jednocześnie, aby mieć spełnione trzy filary wymagań: mocowy, czułościowy, jakościowy. Każdemu z moich obliczeń i analiz przypada jedna para słuchawek, które będę starał się zdobyć najlepiej jeszcze w tym roku, najchętniej do odsłuchów, potem na własność. Tematu vintage nie będę już pewnie ruszał w żadną stronę (tzn. ani sprzedawał, ani specjalnie dokupował), a jedynie dorecenzuję kilka pozostałych słuchawek jakie zostały się w zanadrzu. Cokolwiek jednak by nie było, w oczach niektórych i tak jesteśmy te przysłowiowe audiobiedaki, bo nie stać nas na Final Laby za 18k zł :).

 

To ja pociągnę w drugą stronę: do pierwszej S16 bardzo zbliżony tonalnie był SC808 na LME/LM4562, minus dynamika i scena. Zasadę mam jednak dzięki temu taką, że jeśli coś jest na SC808 nieprzyjemne, to na S16 również takim by najpewniej było. Do tej pory nie zdarzył mi się wyjątek (miałem jedno i drugie jednocześnie). Druga S16 to już była mocno rozwinięta wersja X1S.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to tylko mogę pozazdrościć tym, którzy nie chcą już niczego innego kupować i doszli do wniosku że mają swój super sprzęt i na tym koniec.

 

Mnie konfrontacje Yulong D200 vs Aune S16 pokazały że bardzo różnie to gra jeśli chodzi o samą prezentację sceny i wszystko co się w niej dzieje. Nie da się powiedzieć czy jedno jest lepsze od drugiego - bo każde jest w czymś lepsze /gorsze od drugiego. Zależy czego się chce od dźwięku. Światy na tyle różne że mogły by istnieć obok siebie na półce.

Ostatnio mam okazję testować NuForce DAC-80 - po recenzji z audiofanatyka spodziewałem się zerwanie beretu z czajnika - szczęśliwie dla swojego budżetu, dalej uważam że mój dac dalej i wciąż mi się podoba, uff.

Niebawem będę miał na tydzień (mam nadzieję że dobrze już wygrzane) S6. Zobaczymy co pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hoho, nawet nie wiedziałem, że się w tym temacie tak aktywnie udzielasz Lemonsky :P

 

Dla mnie – na moje nieszczęście – meet w Poznaniu odegrał odwrotną rolę niż u Ciebie. Każdego dnia budzę się z potem na czole i rozpaczam, że nie mam Etherów lub HD800 na własność :D Do tego stopnia mnie to frustruje, że poważenie się zastanawiam nad zakupem Etherów Flow. Jednakże jest to na tyle duży wydatek, że jeszcze przed zakupem Etherów mam zamiar kupić sobie jakiegoś wzmaka lampowego za rozsądne pieniądze (tak około 3,5k zł), żeby wycisnąć "ostatnie soki" z NH. Jasne, z Ayon HA-3 mogłoby być jeszcze lepiej, ale dobrze, że tego sprzętu nie słuchałem … toteż nie śni mi się on po nocach tak jak Ethery :lol:

 

Tak poza tym, że wydaję nierozsądne sumy na sprzęt audio (a końca nie widać), to martwi mnie to, że mój przyszły wzmacniacz nie będzie się dobrze zgrywał z Etherami :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że te Ethery będę kupował dopiero za 2 - 3 miesiące, a wzmacniacz mógłbym kupić właściwie z miejsca. W tenże o to sposób mógłbym cieszyć się jakością dźwięku o 1 oczko wyżej tu i teraz. Później z Etherami byłyby to w zamyśle 2 oczka wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W audiomagic jest M1s do posłuchania.

 

Ciekawy ficzer. Wyjście zbalansowane działa też jako lineout.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że kupując S6 mogę spokojnie obyć się bez dodatkowego AMPa?

 

Tak.

 

Wtedy nie byłaby potrzeba produkcja S7 ;)

 

Moc S6 nie odbiega od tej z S16, która to nie potrzebowała dodatkowego ampa do zdecydowanej większości słuchawek, a na wyjściu zbalansowanym S6 jest jeszcze mocniejsza. S7 to dodatkowa opcja, która w niewielu przypadkach faktycznie będzie potrzebna. S7 to w końcu niezależny amp, więc nie należy postrzegać go jako modelu dedykowanego stricte do S6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde niepotrzebnie kupowałem tego Yulonga, sprzedałbym X1s i byłaby kasa na S6 ;)

Kolego Yulong to jest jakieś dwie albo trzy klasy do przodu względem wzmaka w S6, no ale w razie czego chętni na odkupienie na pewno się znajdą.

 

Jakbyś użył S6 jako dac do Yulonga to dopiero byłoby fajnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kurde niepotrzebnie kupowałem tego Yulonga, sprzedałbym X1s i byłaby kasa na S6 ;)

Kolego Yulong to jest jakieś dwie albo trzy klasy do przodu względem wzmaka w S6, no ale w razie czego chętni na odkupienie na pewno się znajdą.

Dwie czy trzy klasy ja bym to tak nie określał ale słuchając Yulong A28, to faktycznie progres jest w jakości dźwięku nie duży względem wzmaka S16, a mały ale co ważne w kilku ważnych aspektach.Oczywiście zależne jeszcze od słuchawek.

Edytowane przez adivxv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Rozumiem że kupując S6 mogę spokojnie obyć się bez dodatkowego AMPa?

 

Tak.

 

Wtedy nie byłaby potrzeba produkcja S7 ;)

 

Moc S6 nie odbiega od tej z S16, która to nie potrzebowała dodatkowego ampa do zdecydowanej większości słuchawek, a na wyjściu zbalansowanym S6 jest jeszcze mocniejsza. S7 to dodatkowa opcja, która w niewielu przypadkach faktycznie będzie potrzebna. S7 to w końcu niezależny amp, więc nie należy postrzegać go jako modelu dedykowanego stricte do S6.

 

 

Odbiega ;) Jest mocniejszy i to nie tylko po balansie. Wszystko było opisywane parę stron temu. Do napędzania 250 omowych słuchawek pokroju Beyerdynamic DT 880 Pro zupełnie starcza. Nie wiem natomiast co z modelem 600 omowym. Tak na marginesie, Nighthawków słucham w większości utworów z 45/100 na potencjometrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co bym zyskał przesiadając się z X1s na S6, czy SQ poszło by mocno w góre i czy w ogóle przy słuchawkach które posiadam jest sens pakować się w taki DAC?

 

Nie wiem, ale przekażę Lemonsky'emu żeby odpowiedział. On posiadał X1S, jest posiadaczem S16 i słuchał mojego S6, więc powinien być w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Swoją droga przetwornik w S6 i S16 jest ten sam, z rzeczy wpływających na SQ różnią się tylko wzmacniaczem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności