Skocz do zawartości

Fanklub AUNE


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
1 godzinę temu, Birken napisał(a):

Panie @espe0 jakie wrażenia z wymiany opampów w X8? Ten standardowo wymienny jaki masz i co polecasz? Jest sens?

 

:D

 

Ale mi wyleciało z głowy napisać, sory.

A więc tak, spektakularnej  różnicy może nie ma, ale jednak mimo wszystko jest delikatnie więcej detalu i szersza scena. Jak chcesz żeby dźwięk był bardziej dociążony to polecam opa1622, jak bardziej zwiewny to któryś z musesów, bardziej analogowy to burson v5i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam aktualnie DACa SMSL Sankrit 10th mk2 na AKM 4493. No i niby nieźle ale jak tak się wsłuchać to gra dynamicznie, detalicznie i niestety jak to delta-sigma czasem przyostrzy coś, zagra "na twarz".Szukam czegoś bardziej plastycznego, coś w kierunku R2R ale wiadomo to już inny budżet. No i moją uwagę przykuł Aune X8. Na dzień dobry zagwozdka bo to przecież Sabre 9038 czyli obawa, że  będzie z deszczu pod rynnę. Ale z tego co czytam to może jednak nie? Boję się ostrości i sybilantów. Proszę o opinie posiadaczy tego X8, a najlepiej porównań z takimi DACami jak ten Sankrit, Topping D30/E30 itd. Wart uwagi ten X8? Chodzi mi o to by nie było "płasko" lecz z aurą i fajną barwą. Reszta toru to Monitor Audio, które też do łagodnych nie należą, ale są za to mega detaliczne i lampowy Yaqin MS30L, który fajnie temperuje to wszystko.

@espe0, @Mayster- pozwolę sobie otagować kilku kolegów, co jak widzę mieli do czynienia.

Edytowane przez Wito76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wito76 napisał(a):

Mam aktualnie DACa SMSL Sankrit 10th mk2 na AKM 4493. No i niby nieźle ale jak tak się wsłuchać to gra dynamicznie, detalicznie i niestety jak to delta-sigma czasem przyostrzy coś, zagra "na twarz".Szukam czegoś bardziej plastycznego, coś w kierunku R2R ale wiadomo to już inny budżet. No i moją uwagę przykuł Aune X8. Na dzień dobry zagwozdka bo to przecież Sabre 9038 czyli obawa, że  będzie z deszczu pod rynnę. Ale z tego co czytam to może jednak nie? Boję się ostrości i sybilantów. Proszę o opinie posiadaczy tego X8, a najlepiej porównań z takimi DACami jak ten Sankrit, Topping D30/E30 itd. Wart uwagi ten X8? Chodzi mi o to by nie było "płasko" lecz z aurą i fajną barwą. Reszta toru to Monitor Audio, które też do łagodnych nie należą, ale są za to mega detaliczne i lampowy Yaqin MS30L, który fajnie temperuje to wszystko.

@espe0, @Mayster- pozwolę sobie otagować kilku kolegów, co jak widzę mieli do czynienia.

 

Wszystko można podciągnąć opampami pod swoje preferencje. Od podbić do zaokrągleń. Bardzo uniwersalny pod tym względem. Mam wersję z BT i to jest fajne jak chcesz sobie "na szybko" muzykę w tle puścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aune Flamingo, to nowe małe hybrydowe combo od Aune, oparte o kość DAC ES9038Q2M i mająca na wyjściu słuchawkowym autorski moduł w architekturze OP+BUF. Dodatkowo wersja Bluetooth Edition, która trafiła do mnie z Audeosa, ma (ku zaskoczeniu) moduł BT, obsługujący aptX i LDAC.

Główną rzeczą, która ma wyróżniać Flamingo, jest możliwość przełączania się pomiędzy trybem czysto cyfrowym, a hybrydowym, kiedy do gry wchodzi również lampa. Jak dodamy do tego 7 dostępnych cyfrowych filtrów, to w teorii można w dużej mierze dopasować pod siebie brzmienie Flamingo.

Swoją drogą Psvane HiFi 12AU7, jakie dodaje Aune, to zaskakująco solidna lampa jak na stockowe rozwiązanie, szczególnie w tej cenie. Pewnie dlatego, że nie można w prosty sposób wymienić lampy i wiąże się to z rozbieraniem całego urządzenia (oraz zapewne utratą gwarancji).

Mam z tym jednak pewien problem, a mianowicie lampy Psvane charakteryzują się dźwiękiem, który niewiele zmienia w stosunku do sekcji cyfrowej, a tym samym trochę tracimy ten urok żonglowania lampami i charakterystyką. Nie że nie wnosi nic, podnosząc lekko midbas i dodając szybsze spadki na skrajach, ale to bardziej dodanie lekkiej korekty niż wielkie zmiany w brzmieniu.

A skoro o nim mowa, to jak brzmi Flamingo? Nie jest to granie najrówniejsze, słychać lekko podniesiony bas i przygaszenie na górze, ale jest to granie przyjemne, dość łagodne i niemęczące. Mamy to całkiem solidną dynamikę, dobrą holografię oraz swobodę na scenie, ale dźwięki wybrzmiewają nieco dłużej, są zaoblone, nie ma tu wyżyłowanej góry oraz tony mikrodetali wychodzących na wierzch, więc jest trochę nienowocześnie (i dobrze, bo to coś innego). Świetne źródło do ostrzejszych słuchawek, które mogą niektórych męczyć sopranami, jak np. ATH-AD700X czy DT880, ale niekoniecznie do misiów pokroju Meze Classic.

Dla mnie super opcja z BT – wieczór na Fostexach TH610, z muzyką wokalną oraz klasyczną, bez włączania komputera, wygodnie na fotelu i leci godzina za godziną. Jasne, to samo można osiągnąć dobierając przenośny DAC/AMP, ale tu mamy coś, co może siedzieć na biurku, bez baterii, przyjmuje sygnał przez BT, USB, coax i ma wyjścia RCA na aktywne głośniki (sterowanie głośnością pokrętłem, nie jest to czysty line-out), więc dla wielu osób będzie to sprzęt, który rozwiązuje wszystkie problemy.

I o ile charakterystyka brzmienia, to coś co się lubi lub nie, tak tu jest jedna rzecz, którą można uznać za minus, a mianowicie moc na wyjściu. 45 mW na 300 Ω, to zdecydowanie nie jest wzmacniacz do wymagających słuchawek.

 

Osobna rzecz, to wygląd. Jak dla mnie jedno z ładniejszych urządzeń na rynku, małe, z przyjemnie prowadzoną linią, ciągle podświetloną lampą, czytelnym i nieagresywnym wyświetlaczem (w nocy zbawienie). I nie wiem czy nie jedyny sprzęt audio, który ma zasilacz dopasowany wyglądem do swojej bryły.

 

DSCF9325.thumb.jpg.6a73cd0798d88d8880928134f5471b9b.jpg

DSCF9327.thumb.jpg.10e75569a16cb596fb5aa763ebf58b79.jpg

DSCF9333.thumb.jpg.11ca0a78ab1f4d4a64ec99f41f75c79e.jpg

DSCF9334.thumb.jpg.79805786f4c639c589b6e0c39900ab96.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście prezentuje się świetnie :) 

 

Rozważałem ten sprzęt do biura (wersja bez BT), ale mój entuzjazm mocno ostudziła specyfikacja, a konkretnie mała moc 👎

 

Edytowane przez marek_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Inszy ma to tryb przedwzmacniacza? Konieczne jest odpięcie słuchawek by sygnał na RCA poszedł?

27 minut temu, marek_m napisał(a):

mój entuzjazm mocno ostudziła specyfikacja, a konkretnie mała moc 👎

 

do wielu uznanych modeli słuchawek wystarczą a jak jakieś potrzebują własnego agregatu to ja uważam za nieudane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Birken napisał(a):

@Inszy ma to tryb przedwzmacniacza? Konieczne jest odpięcie słuchawek by sygnał na RCA poszedł?

Sprawdzę jutro, bo przez myśl mi nie przeszło by puszczać sygnał na zewnątrz z podpiętymi słuchawkami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, greg_jg napisał(a):

 

W przyszłym miesiącu powinienem mieć oba modele ze zdjęć. To streamer i następca S6 :)

 

13 minut temu, Wito76 napisał(a):

Po chińsku to ja nie kumam, a nie widziałem zmiany języka nigdzie.

Ale za to przypomnę się co do X8 - pytałem kilka postów wcześniej - ma ktoś porównanie z tymi różnymi popularnymi Topping czy Smsl? Kurka wodna boję się ostrości.

@Mayster - przypomnę się :)

 

Nie ma ostrości, a opcja zmiany opampa dodatkowo znacznie zwiększa możliwości ostatecznego brzmienia. Jako DAC jest świetny. Możesz zawsze wypożyczyć i samemu się przekonać - jak coś to odezwij się na PW albo zobacz czy jakiś sklep niedaleko Ciebie go nie ma / może ściągnąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2023 o 12:59, Wito76 napisał(a):

Najbardziej chodzi mi o to, czy nie gra technicznie, z "nalotem cyfrowym".

 

3 minuty temu, Mayster napisał(a):

 

W przyszłym miesiącu powinienem mieć oba modele ze zdjęć. To streamer i następca S6 :)

 

 

Nie ma ostrości, a opcja zmiany opampa dodatkowo znacznie zwiększa możliwości ostatecznego brzmienia. Jako DAC jest świetny. Możesz zawsze wypożyczyć i samemu się przekonać - jak coś to odezwij się na PW albo zobacz czy jakiś sklep niedaleko Ciebie go nie ma / może ściągnąć :)

Zgadza się. Nie pamiętam, co on tam miał domyślnie wsadzonego, ale jechało cyfrą przeraźliwie. Po zmianie na Muses jest cacy a koszt niewielki. A da się pewnie jeszcze lepiej.

Edytowane przez bendezar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O którym piszesz, obecnym XVIII czy starszym?
No bo ja właśnie myślałem o tym starszym. Jest dostępny by wypożyczyć? Czym się różni od VIII?

No to kolega mnie zachęcił "jechało cyfrą" :) . Hehe człowiek oczekuje, że ktoś napisze to co chcesz usłyszeć a jak napisze inaczej to konsternacja :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności