Skocz do zawartości

Fanklub AUNE


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...

No to i pierwsze wrażenia ode mnie :) 

 

Aune X1s GT przyszedł do mnie razem z Conductorem 3 Performance, więc wbrew zdrowemu rozsądkowi, trafił do odsłuchu jako drugi. I od razu popełniłem na nim błąd, bo nie przestawiłem filtra na Pure, tylko zostawiłem Standard.

Czemu błąd? Bo w porównaniu do Pure, na standardowym średnica trochę nam ucieka, a brzmienie lekko rozmywa i przyciemnia, przez co GT wypada gorzej niż powinien. Ale kilka kliknięć i błąd został naprawiony.

To co od razu mnie zdziwiło, to to samo co w przypadku Bursona, czyli dźwięk generowany przez sekcję DAC. Niby w środku jest kość Sabre, ale Aune w ogóle nie gra przysłowiowym stylem Sabre. Nie ma tu żadnej ostrości, jaśniejszego brzmienia czy wyżyłowania technicznego. Tak jak Conductor kojarzył mi się z Wolfsonami, to X1s GT przywodzi na myśl układy Cirrusa. Jest więc równo, ale z delikatnie ciepłą nutą, dynamicznie, jednak bez dodatkowego podkręcania szczegółowości. Żadne pasmo nie stara się dominować, góra jest czytelna i czysta, bas sprężysty, a średnica bogata i odpowiednio intymna. Scena nie jest bardzo rozbudowana na boki, ale utrzymuje dobrą holografię, z wyraźnie zaznaczonymi planami. Całość kieruje się w stronę brzmienia naturalnego i gładkiego oraz dobrze współgra z przejrzystą sekcją wzmacniacza, która nie narzuca swojego charakteru na muzykę. Dzięki temu całość jest bardzo uniwersalna, sprawnie współpracując ze słuchawkami o różnych stylach grania.

Trzeba jednak oddać, że lepiej wypadają nieco jaśniejsze słuchawki, u mnie Fostexy TH610 i Sundary, bo równoważą one cieplejszą barwę dźwięku z GT. W przypadku wpięcia czegoś cieplejszego robi się dość gęsto, szczególnie na średnicy rośnie nasycenie. O ile na Sendy Apollo daje to całkiem ciekawy efekt (chyba że z filtrem Standard, to już niekoniecznie), gdyż podciąga tony średnie bliżej słuchacza, tak już przy Peacockach robiło się na środku za dużo słodyczy, co owocowało spadkiem dynamiki.

Przy czym kupując Aune X1s GT, raczej od razu musimy się nastawić na to, że będziemy korzystali ze słuchawek zbalansowanych, gdyż niemal czterokrotna różnica w mocy pomiędzy dużym jackiem, a balansem 4.4mm zdecydowanie daje o sobie znać. Na tym pierwszym po prostu słychać, że bardziej wymagające słuchawki zaczynają się szybko dusić. Jest to o tyle istotne, że gładkość i dążenie do naturalności w przypadku Aune przekłada się również na większe zaoblenie dźwięków oraz lekko zmniejszoną szczegółowość, więc gdy zaczyna brakować mocy, te cechy mocniej zaznaczają swoją obecność.

Po pierwszych dwóch godzinach z X1s GT zdecydowanie doceniam jego uniwersalność i czystość przekazu. Ot, podpinamy słuchawki i zapominamy o sprzęcie towarzyszącym, co wcale nie jest takie oczywiste. I choć nie jest największym wyczynowcem pod względem technikaliów brzmienia, szybko się z nim polubiłem.
Czy będzie to większa przyjaźń czy krótkie zauroczenie, tego jeszcze nie wiem, ale jak za niespełna 1500 złotych, po pierwszych odsłuchach wydaje się bardzo ciekawą opcją.

 

_DSC3801.thumb.jpg.c1a0c984332383b6c1a31266ffa82708.jpg

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Masz rację. Mimo 9018 w środku brzmi to całkiem fajnie i nie tak ostro/cyfrowo. Zostawi sobię jako awaryjny, na razie na biurku wylądował ifi Nano LE

 

Zna ktoś jakieś konkretne mody jakie można zrobić w X1S? Wymienić opampy itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem x1s ---modliłem sie o  kupca , i  jednak  sie  znalazł  . jak gra x1s pro 10th  niewiem ,ale  od zwykłego x1s gra  lepiej  zwykła karta asusa essense  st z blaszaka za cztery stowki.

 uciekajcie z serii aune x1s  jak daleko sie da.

ps w x1s ach jest  wszystko polutowane  - z modami  szkoda czasu .

  • Thanks 1
  • Haha 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xonar Essence ST to karta za 700-800+ zł., a taki X1s kosztował wtedy niewiele więcej. I był (Xonar) kartą wewnętrzną, a więc goła płytka vs zewnętrzne urządzenie (obudowa, zasilacz itd.). Czy był lepszy to nie wiem, grały inaczej na pewno. Miałem oba, ale to sprzęty sprzed 7-8 lat, więc i słabo pamiętam szczegóły.

Na pewno kolejne wersje ewoluowały (więc trzeba doprecyzowywać jaki X1s), a taki X1s GT obecny to w zasadzie inne urządzenie całkowicie (i budowa i brzmienie). 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mayster napisał:

X1s GT obecny to w zasadzie inne urządzenie całkowicie (i budowa i brzmienie). 

 oby bylo  tak  jak  piszesz........  dla mnie    seria   x1s    jest   podejrzana  ze  wzgledu  na   słaby  dzwiekowo  pierwowzor   ,  kupowac  tylko po  przesłuchaniu delikwentów ,  inaczej  bedzie   przykra  niespodzianka. essense  st   po  dobraniu   odpowiednich  opampow    np  1612   i 2x  lme  48990  bije   dzwiekowo  na  głowe   x1s .[pier  wersja]

  na   o+++x   niektorzy  wystawiaja   x1s   po   600   -800  zł     ,   mnie  sie   noz  w   kieszeni  otwiera  jak  widze  takie  ceny.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, pilotKA napisał:

 oby bylo  tak  jak  piszesz........  dla mnie    seria   x1s    jest   podejrzana  ze  wzgledu  na   słaby  dzwiekowo  pierwowzor   ,  kupowac  tylko po  przesłuchaniu delikwentów ,  inaczej  bedzie   przykra  niespodzianka. essense  st   po  dobraniu   odpowiednich  opampow    np  1612   i 2x  lme  48990  bije   dzwiekowo  na  głowe   x1s .[pier  wersja]

  na   o+++x   niektorzy  wystawiaja   x1s   po   600   -800  zł     ,   mnie  sie   noz  w   kieszeni  otwiera  jak  widze  takie  ceny.

Ocenianie całej serii produktów po jednym, naprawdę już starym urządzeniu i do tego nawoływanie, żeby trzymać się od nich z daleka? Serio? Rozumiem, że mógł Ci się nie spodobać z takich czy innych powodów, no ale litości. Testowałem jakiś czas temu X1s Pro i dźwiękowo był to naprawdę solidny sprzęt, któremu pod tym właśnie kątem nie miałem nic do zarzucenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Vaiet napisał:

Testowałem jakiś czas temu X1s Pro i dźwiękowo był to naprawdę solidny sprzęt, któremu pod tym właśnie kątem nie miałem nic do zarzucenia. 

n   dlatego  napisalem  zeby   KONIECZNIE    przesłuchac   przed  zakupem   serie  x1s  .  to  tylko   dobra  rada    kazdy   zrobi   jak   zechce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc zadam pytanie w inny sposób - mając 2 combo do wybory - Aune x1s 10th oraz ifi iDSD Nano Le - co byście sobie zostawili?

 

Aune ma ten plus, że ma wejście jako wzmak oraz wejście cyfrowe, NANO LE jest gołe ale jest przenośne w miarę przy zachowaniu jakiejś tam mocy.

Edytowane przez docentore
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko przypomnę, że sterowniki bardzo dużo potrafią zdziałać. U mnie x1s Pro na serii 5.x nie dałbym rady słuchać. Wciąż słyszałem powtarzane opinie o ostrości i cyfrowości ale także rozjaśnieniu i kiepskim wobec tego sparowaniu z jaśniejszymi słuchawkami. Podejrzewam że to wina sterowników bo ja takich rzeczy nie doświadczyłem do momentu instalacji 5.xx . Natomiast 4.55 gra niemal identycznie jak optyk.

Edytowane przez Birken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/7/2022 at 1:11 PM, docentore said:

Więc zadam pytanie w inny sposób - mając 2 combo do wybory - Aune x1s 10th oraz ifi iDSD Nano Le - co byście sobie zostawili?

 

Aune ma ten plus, że ma wejście jako wzmak oraz wejście cyfrowe, NANO LE jest gołe ale jest przenośne w miarę przy zachowaniu jakiejś tam mocy.


I jakie wnioski nastały? :) Co lepiej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślałem, że X1s GT zagrają fajnie muzykę rozrywkową, albo coś cięższego, ale niekoniecznie wymarzony sprzęt pod klasykę. Podpiąłem lekko zmodowane Fostexy T50RP Mk3 i zmieniam zdanie - jak on wyciąga z nich taką holografię i przejrzystość na względnie niedużej mocy (jak na prądożerne słuchawki), to ja nie wiem... A że pokrętło głośności niemal na połowie, to osobna kwestia, w końcu stojące obok XA-10 i Conductor 3 Reference też rozkręcam na  Fostexach na 40 stopni ;) 

Może nie ma tu tej naturalności i nasycenia jak na Bursonie ani przestrzeni z xDuoo, ale fun taki, że przy Vivaldim w wykonaniu Mariko Senju mam gęsią skórkę.

 

DSCF4131.thumb.jpg.007631bf1bca1bd25788d72ff4f05458.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie: Posiadam Aune s6 pro i korzystam z wyjścia RCA do podłączenia głośników aktywnych/lub wzmacniacza onkyo 9010. Dzisiaj dokupiłem wzmacniacz słuchawkowy, który chcę połączyć z Aune s6 pro przy pomocy złącza  xlr 3pin. Chciałem się dowiedzieć, czy korzystając z trybu Line Out w Aune S6 pro mogę mieć podłączone zarówno urządzenia na RCA jak i XLR 3 pin i czy urządzenia te mogą działać jednocześnie t.j. czy mogę słuchać jednocześnie muzyki przez słuchawki na nowym wzmacniaczu słuchawkowym(xlr) i n.p. z kolumn aktywnych (rca)?

Edytowane przez pantr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.03.2022 o 22:21, docentore napisał:

A propos X1s - ktoś widział jakąś stronkę z modami?

Nigdy. Modowanie Aune nigdy nie było w modzie. Cały internet przeszukałem i tylko raz ktoś na jednym forum podjął temat ale widzę że wiesz 😉

Prawdę powiedziawszy liczyłem że ty coś wymodzisz po tym jak pytałeś o wymianę opampów 😜

W wersji pro siedzi bodaj 4x5532

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności