Skocz do zawartości

Fanklub AUNE


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

Ja średnicowości samego DAC na 4.55 nie widzę. Rzekłbym że jest idealnie równy. Wbudowany AMP w X1s pro za to lekko średnicę faworyzuje ale to dobrze bo to dobra współpraca z większością słuchawek. Na 4.55 nie podoba mi się to że trochę zbyt przestrzennie próbuje grać albo to tylko mi się tak wydaje. Trochę mi się to zdaje nierealistyczne ale mówię to ja - fan małych kolumn. Se pomyślałem "a może tak nowsze będą grały inaczej?". No i pacz faktycznie! Scena bardziej do przodu na 5.00 tylko zapomniałem więcej życzeń chyba wypowiedzieć bo kurde gra to takim sztucznym i wyostrzonym dźwiękiem że ja dziękuję. Kable bardzo rzadko usłyszę, czasem różnice w słuchawkach olewam ale to słychać. Trzeba to ominąć i podpiąć w końcu po optyku który leży nie użyty... prawie rok.

Tak to już ten etap 😩

 

 

Dobra jutro to zrobię.

Edytowane przez Birken
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Bardziej istotne dla tematu jest jak to gra w porównaniu do X1s Pro. Ehhh a miałem nadzieję że BT dodadzą w nowej a tu zonk. Panie @Mayster może Pan coś powiedzieć ten temat zmian w dzwięku? 

Edytowane przez Birken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/25/2021 at 8:18 PM, Birken said:

Bardziej istotne dla tematu jest jak to gra w porównaniu do X1s Pro. Ehhh a miałem nadzieję że BT dodadzą w nowej a tu zonk. Panie @Mayster może Pan coś powiedzieć ten temat zmian w dzwięku? 

 

Też chętnie bym przeczytał takie porównanie.

 

Obecnie posiadam stareńkie X1S mk5 i szukam jakiejś nowej integry. W GT martwi mnie moc na wyjściu SE - co to jest 320mW@32 Ohm dla HD600 czy DT1990? 😉 HD600 jeszcze da się tanim kosztem zasilić z BAL, ale DT1990 to już większy kłopot.

Edytowane przez joysofjoyc4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mamy jak porównać łeb w łeb z X1s Pro, bo nie mamy już żadnej sztuki od dłuższego czasu. Z pamięci mogę powiedzieć, że GT gra bardziej dociążonym, dużym dźwiękiem, z fajną, pełną średnicą i dobrze rozciągniętą górą przy zachowaniujej gładkości i przyjemnego odbioru.

Jest już wielu posiadaczy GT, więc podejrzewam, że wkrótce zaczną się pojawiać jakieś porównania. W firmie testowaliśmy go m.in. z ZMF Eikon po 4.4 i wstydu nie było. Jeden z klientów mega zadowolony z Meze 99 po SE. 

Jeszcze może z Sundarami sprawdzimy w wolnej chwili 🤔

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale rozegrał się ten Aune ... :)

IMG_0658 (Niestandardowy).JPG

W skrócie, to co najmniej poziom ZENstawa.

Z pamięci, to mocne aspiracje do Playmate Everest, ale niech mnie @Mayster poprawi, bo dawno Bursona nie słuchałem.

A jak się ma względem IFi Stacka?

Jak wspominałem, jakościowo to jest niemalże to samo.

Oczywiście, są drobne różnice.

Różnice jakie są, wynikają jedynie ze strojenia/sygnatury sprzętu a nie różnic samego SQ, bo to w jednym jak i drugim jest na tym samym wysokim poziomie, oczywiście biorąc pod uwagę ich poziom cenowy, czyli ok 1500 zł.

Na nieznanym mi repertuarze (np. radio) musiałem w chwilach zapomnienia zerknąć na źródło z czego akurat słucham, bo nie zawsze to było takie oczywiste.

Dopiero mozolne porównywanie lub znane i lubiane utwory testowe pozwoliły mi na wychwycenie różnic między nimi.

Bas od Aune jest twardszy, głębszy, bardziej konturowy i sprężysty.
Od iFi jest grubszy, z mniejszą precyzją a większym wypełnieniem szczególnie na średnim i wyższym zakresie.
Średnica X1s gra bardziej naturalnie a Ifi organicznie, Aune ma ładną barwę ale przedstawia średnicę z lekkiego dystansu, z lepszą lokalizacją źródeł i gradacją planów.
Ifi potrafi zagrać przy nosie z jeszcze większym dociążeniem zakresu nisko-średniotonowego, przez co bryły są większe, bardziej pełne ale nie tak precyzyjnie obrysowane i lokalizowane.
Gór a jest bardzo podobna - czytelna, szczegółowa ale nie ostra czy natarczywa. Aune wprowadza chyba jeszcze większą delikatność przy tym samym poziomie jasności.
Scena jest większa na Aune, czuć, że jest szerzej, czuć większą głębię oraz czytelniejszą gradację planów, jest więcej powietrza, dźwięki dochodzą z dala.
Ifi gra ciaśniej, bliżej i gęściej, również duszniej ale nie ciemniej. Naświetlenie jest takie samo ale kubatura mniejsza, bardziej intymna.

Mąci mi ten Aune w głowie. Kusi mnie ta przestrzeń, ten mocny i głęboki bas, ta spokojna i detaliczna góra.

Jednocześnie ZENstaw bardziej dociąża i i przybliża dźwięki, gra cieplej, masywniej, co tez jest nie mniejszą przyjemnością :)

IMG_0616 (Niestandardowy).JPG

IMG_0625 (Niestandardowy).JPG

 

Edytowane przez Compton
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Compton napisał:

Ale rozegrał się ten Aune ... :)

IMG_0658 (Niestandardowy).JPG

W skrócie, to co najmniej poziom ZENstawa.

Z pamięci, to mocne aspiracje do Playmate Everest, ale niech mnie @Mayster poprawi, bo dawno Bursona nie słuchałem.

A jak się ma względem IFi Stacka?

Jak wspominałem, jakościowo to jest niemalże to samo.

Oczywiście, są drobne różnice.

Różnice jakie są, wynikają jedynie ze strojenia/sygnatury sprzętu a nie różnic samego SQ, bo to w jednym jak i drugim jest na tym samym wysokim poziomie, oczywiście biorąc pod uwagę ich poziom cenowy, czyli ok 1500 zł.

Na nieznanym mi repertuarze (np. radio) musiałem w chwilach zapomnienia zerknąć na źródło z czego akurat słucham, bo nie zawsze to było takie oczywiste.

Dopiero mozolne porównywanie lub znale i lubiane utwory pozwoliły mi na wychwycenie różnic między nimi.

Bas od Aune jest twardszy, głębszy, bardziej konturowy i sprężysty.
Od iFi jest grubszy, z mniejszą precyzją a większym wypełnieniem szczególnie na średnim i wyższym zakresie.
Średnica X1s gra bardziej naturalnie a Ifi organicznie, Aune ma ładną barwę ale przedstawia średnicę z lekkiego dystansu, z lepszą lokalizacją źródeł i gradacją planów.
Ifi potrafi zagrać przy nosie z jeszcze większym dociążeniem zakresu nisko-średniotonowego, przez co bryły są większe, bardziej pełne ale nie tak precyzyjnie obrysowane i lokalizowane.
Gór a jest bardzo podobna - czytelna, szczegółowa ale nie ostra czy natarczywa. Aune wprowadza chyba jeszcze większą delikatność przy tym samym poziomie detaliczności.
Scena jest większa na Aune, czuć, że jest szerzej, czuć większą głębię oraz czytelniejszą gradację planów, jest więcej powietrza, dźwięki dochodzą z dala.
Ifi gra ciaśniej, bliżej i gęściej, również duszniej ale nie ciemniej. Naświetlenie jest takie samo ale kubatura mniejsza, bardziej intymna.

Mąci mi ten Aune w głowie. Kusi mnie ta przestrzeń, ten mocny i głęboki bas, ta spokojna i detaliczna góra.

Jednocześnie ZENstaw bardziej dociąża i i przybliża dźwięki, gra cieplej, masywniej, co tez jest nie mniejszą przyjemnością :)

IMG_0616 (Niestandardowy).JPG

IMG_0625 (Niestandardowy).JPG

 

A idź Pan, w cholerę :D 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam, mam.

Co mam się chwalić?

Grają fajnie z telefonu i laptopa. Jeszcze lepiej grają z dongla Fiio K1 jak i samego ZEN DAC v2. Natomiast bardzo dobrze grają mi z ZENstawa jak i Aune X1s GT.

Nie mam Hi-Endowego sprzętu, to grają mi ze wszystkiego.

 

 

Edytowane przez Compton
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, greg_jg napisał:

No dobra... I co wynika z tego "testu" na ASR? Poza szeregiem pomiarów i stosem grafik, dla mnie wartościowej treści jest tam dosłownie zero. Wciąż nie mam pojęcia jak sprzęt gra, jaką charakteryzuje się barwą, jak wypada w kwestii technikaliów, jak prezentuje się na tle konkurencji. Testy IEMów robione przez Crinacle'a, a testuje je na donglach Apple i Samsunga, są już bardziej wartościowe niż te pseudo-recki z ASR... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawiłeś mnie tym basem, czyżby jakieś zmiany w tym zakresie względem X1s Pro?  No ale to mi nikt już chyba nie odpowie 😥 Chyba, że kiedyś będę miał okazje ze swoją Pro nową GT porównać.

Funkcję pre testowałeś? Rozumiem że trzeba odpiąć słuchawki by działało?

Moim zdaniem Aune zrobiło błąd nie implementując bluetooth do nowej wersji. Byłem przekonany, że taki zrobią ruch nawet o zmianie myślałem a tu taka sytuacja. Zamiast tego możliwość podpięcia osobnego zegara 😶

Ile osób z tego skorzysta? 3% czy mniej? Podejrzewam że nawet dodatkowe lepsze zasilacze kupowało nie więcej ale to by już musiał Mayster zdradzić.

W końcu chiniec wytrzeźwiał i postanowił kreseczkę dodać na gałce potencjometru bo ja w ciemnościach to sobie muszę myszką świecić. Wszystkie oznaczenia i napisy po prostu perfekcyjne a tu jakby ktoś zapomniał. Tylko dlaczego ten gamingowy czerwony design? 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wynika to:


1.    „Distortion is well below audibility at less than -120 dB.”
2.    “(…) It lands in the "excellent" category but not in the same class as our state of the art desktop products.”
3.    “Linearity is excellent showing high accuracy.”
4.    “Headphone Amplifier Measurements (…) noise level at 50 mv output (…) is above average but again, not at the top of the class as I like to see.”
5.    “Balanced output allows us to get healthy levels of power.”
6.    “Switching to unbalanced output we naturally get less power but still good.”
7.    “I measured the output impedance and it is 5 ohm in unbalanced and likely 10 ohm in balanced.”
8.    “I tested unbalanced output using my Sennheiser HD650. There was just enough volume there to be loud enough and produce excellent fidelity. If you want to have some headroom, you would want to swap its default cord for balanced. Speaking of that, I tested the balanced output with my Drop Ether CX. There was excellent performance to be had there until you pushed it to max volume. There, it would get a tiny bit distorted but then was too loud to listen to on a normal basis.”
9.    “Competition is so tough when it comes to desktop DAC and amplifiers. Aune struggles to get into that high end category but produces enough good numbers that when combined with its excellent looks, gets a positive reaction from me.”

 

I to wszystko w cenie $320. Jak dla mnie, biorąc powyższe pod uwagę – jest to “fair price”. 

 

Testy na ASR pokazują to, co można obiektywnie zmierzyć i porównać z innymi urządzeniami w danej klasie. Nie mają natomiast za zadania „opisać” jak dany sprzęt „gra”, ponieważ moim zdaniem obiektywnie nie da się tego zrobić. Każdy ma inny słuch – wystarczy przejrzeć wątki „fanklubowe” z tego forum.
 

Godzinę temu, Vaiet napisał:

(...)Wciąż nie mam pojęcia jak sprzęt gra, jaką charakteryzuje się barwą (...).

 

A jak ktoś w recenzji „opisowej” wstawi tekst, że sprzęt gra „neutralną/naturalną barwą czasem może z lekką nutą ciepła” będziesz wiedział o co chodzi i miał dokładne wyobrażenie danego urządzenia?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Birken napisał:

Zaciekawiłeś mnie tym basem, czyżby jakieś zmiany w tym zakresie względem X1s Pro?  No ale to mi nikt już chyba nie odpowie 😥 Chyba, że kiedyś będę miał okazje ze swoją Pro nową GT porównać.

Funkcję pre testowałeś? Rozumiem że trzeba odpiąć słuchawki by działało?

Moim zdaniem Aune zrobiło błąd nie implementując bluetooth do nowej wersji. Byłem przekonany, że taki zrobią ruch nawet o zmianie myślałem a tu taka sytuacja. Zamiast tego możliwość podpięcia osobnego zegara 😶

Ile osób z tego skorzysta? 3% czy mniej? Podejrzewam że nawet dodatkowe lepsze zasilacze kupowało nie więcej ale to by już musiał Mayster zdradzić.

W końcu chiniec wytrzeźwiał i postanowił kreseczkę dodać na gałce potencjometru bo ja w ciemnościach to sobie muszę myszką świecić. Wszystkie oznaczenia i napisy po prostu perfekcyjne a tu jakby ktoś zapomniał. Tylko dlaczego ten gamingowy czerwony design? 😞

 

Jest obsługa zegara, bo takowy też wprowadzili (xc1). W x5s też dodali to złącze. To nie X1s Pro z dodanym złączem zegara, tylko całkiem nowy model, więc nie powinno się go tak porównywać.

 

Kreska na potencjometrze? Jest wycięcie samej kreski jak i okrągłe wycięcie dodatkowe, z zamkniętymi oczami można obsługiwać 🤨

 

Design nawiązuje do motorsportu, wskaźniki samochodowe, czerwone podświetlenie potka (nie nie malowanie), czerwone napisy i ogólnie oprawa graficzna. Nazwa GT zresztą tak samo. Każdemu nie dogodzisz, ale to nie gamingowy styl gwoli ścisłości :)

 

 

8 godzin temu, greg_jg napisał:

Jak dla mnie wynika to:


1.    „Distortion is well below audibility at less than -120 dB.”
2.    “(…) It lands in the "excellent" category but not in the same class as our state of the art desktop products.”
3.    “Linearity is excellent showing high accuracy.”
4.    “Headphone Amplifier Measurements (…) noise level at 50 mv output (…) is above average but again, not at the top of the class as I like to see.”
5.    “Balanced output allows us to get healthy levels of power.”
6.    “Switching to unbalanced output we naturally get less power but still good.”
7.    “I measured the output impedance and it is 5 ohm in unbalanced and likely 10 ohm in balanced.”
8.    “I tested unbalanced output using my Sennheiser HD650. There was just enough volume there to be loud enough and produce excellent fidelity. If you want to have some headroom, you would want to swap its default cord for balanced. Speaking of that, I tested the balanced output with my Drop Ether CX. There was excellent performance to be had there until you pushed it to max volume. There, it would get a tiny bit distorted but then was too loud to listen to on a normal basis.”
9.    “Competition is so tough when it comes to desktop DAC and amplifiers. Aune struggles to get into that high end category but produces enough good numbers that when combined with its excellent looks, gets a positive reaction from me.”

 

I to wszystko w cenie $320. Jak dla mnie, biorąc powyższe pod uwagę – jest to “fair price”. 

 

Testy na ASR pokazują to, co można obiektywnie zmierzyć i porównać z innymi urządzeniami w danej klasie. Nie mają natomiast za zadania „opisać” jak dany sprzęt „gra”, ponieważ moim zdaniem obiektywnie nie da się tego zrobić. Każdy ma inny słuch – wystarczy przejrzeć wątki „fanklubowe” z tego forum.
 

 

A jak ktoś w recenzji „opisowej” wstawi tekst, że sprzęt gra „neutralną/naturalną barwą czasem może z lekką nutą ciepła” będziesz wiedział o co chodzi i miał dokładne wyobrażenie danego urządzenia?

 

Tak prawdę mówiąc to jeszcze nie widziałem, żeby ktoś na podstawie tych pomiarów wybrał sprzęt (bo i w oparciu o co?). Można by jedynie chyba odrzucić jakieś skrajne modele, w których dany pomiar będzie rzeczywiście odstającym bardzo mocno i w zamyśle słyszalnym.

 

Jego opisu grania w postaci 4 zdań lepiej nie komentować. Podpiął różne słuchawki do różnych wyjść (😁), co kompletnie nic nie mówi o korzyściach wyjścia zbalansowanego nad se (a te są akurat spore w tym modelu). Wspomina o możliwości użycia balansu dla HD650, ale widać, że tego nie zrobił, tylko operuje ogólnikami i teoretyzuje. Rozumiem, że robi tabelki i mógłby na tym poprzestać, bo trochę komedia (a pewnie robi to, bo każdy mu pisze, że chociaż by mógł słuchać, a nie tylko cyferki) :D 

 

Opis, że "sprzęt gra „neutralną/naturalną barwą czasem może z lekką nutą ciepła" akurat mówi dość dużo o charakterze sprzętu i tak - zdecydowania większość będzie wiedzieć czego się spodziewać. W w/w przypadku nikt niczego się nie dowie, a to, że mogą się zdarzyć odmienne zdania wśród ludzi nie przekreśla sensu opisów sprzętu przez posiadaczy czy recenzentów. W przypadku tych popularniejszych jednak uciera się ogólna  opinia jak to gra.

Edytowane przez Mayster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mayster napisał:

ale to nie gamingowy styl gwoli ścisłości

wiadomo o co chodzi, co nie zmienia faktu iż gamingowy ma tą sama stylistykę która mnie akurat razi.

1 godzinę temu, Mayster napisał:

Kreska na potencjometrze? Jest wycięcie samej kreski jak i okrągłe wycięcie dodatkowe, z zamkniętymi oczami można obsługiwać 🤨

 

no właśnie problem tylko że otwarcie oczu nie wiele zmienia w słabym oświetleniu w przypadku poprzedniego modelu. Właśnie namalowanej kreseczki brakowało 😉

1 godzinę temu, Mayster napisał:

nie powinno się go tak porównywać

chyba nie rozumiem ale to nie było porównanie jako takie tylko podważyłem sens takiego działania. Owszem lepiej żeby było niż miałoby nie być bo od przybytku jak mówią głowa nie boli (co nie jest prawdą) ale jakbym miał wybierać to obstawiam że takie BT zadowoliłoby znacznie większą grupę ludzi. Albo i nawet niższa cena czy cokolwiek innego 😜

 

 

Edytowane przez Birken
literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności