Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AUNE


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, adivxv napisał:

Ja tak liczę na jakiś znów świetny dac-amp ale coś wyżej pozycjonowanego jak S6pro. Zobaczymy.

 

Ja bym sobie życzył S6 pro „na sterydach”:
- dodanie pary wejść (RCA, XLR) z jakimś osobnym selektorem wejść/wyjść (nie jak obecnie wszystko w jednej „gałce”),
- dodanie pilota,
- obniżenie impedancji dla wyjść słuchawkowych,
- być może dodanie wyboru filtrów cyfrowych bazujących na tym, jakie możliwości daje konkretna kostka DAC (najmniej istotne).
 

Na ten moment zapowiedzieli: aune XC1 Universal Audio Clock: https://translate.google.com/translate?sl=auto&tl=en&u=http://www.erji.net/forum.php?mod%3Dviewthread%26tid%3D2231316

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.06.2021 o 13:33, Rafacio napisał:

A nie wolałbyś lepszego, ale taniej?

Nie, wolę coś takiego dobrego na tyle żeby później włożyć kij w tutejsze mrowisko fanklubu Bursona 😅

 

A tak na poważnie. S16 czy S6 Pro to żaden cud jeszcze świata, da się tu i ówdzie coś poprawić. Czekam na coś w okolicach 3-4K, z bardzo dobra relacją ceny do jakości. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafacio kupowanie droższego ma uzasadnienie naukowe. Mózg znając cenę, wiedząc, że jest wyższa wydziela więcej dopaminy. Taki sprzęt będzie przyjemniej grać. Tańsze sprzęty mogą już nie trykać, wtedy trzeba sięgnąć po coś z wyższej półki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, MrBrainwash napisał:

@Rafacio kupowanie droższego ma uzasadnienie naukowe. Mózg znając cenę, wiedząc, że jest wyższa wydziela więcej dopaminy. Taki sprzęt będzie przyjemniej grać. Tańsze sprzęty mogą już nie trykać, wtedy trzeba sięgnąć po coś z wyższej półki. 

 

A jak ja kupiłem 2x drozszy DAC ale lepiej mi zagrał ten 2x tanszy co juz posiadam więc sprzedałem ten drozszy to mogę mieć jakieś niedobory minerałów czy zaburzoną gospodarkę hormonalną ze mi się ta dopamina nie wydzieliła?

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SpawnTo znaczy że jeden z tych daców był źle zrobiony skoro usłyszałeś różnice, gdyż nie powinno ich być słychać. 

 

A tak serio to w sumie nie dziwi mnie to że "cena gra" choć oczywiście nie zawsze i nie każdy pewnie będzie pod wpływem. Tak czy inaczej określenie że droższy, albo "grzebany" (w sensie -> niepomierzony) sprzęt zagra "przyjemniej" to spore uproszczenie tematu w mojej opinii. 

Z drugiej strony niekoniecznie pomierzone sprzęty zagrają sucho i ostro. Mój Cowon który zyskał uznanie na forum ASR (a to już coś) gra bardzo przyjemnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Undertaker napisał:

@SpawnTo znaczy że jeden z tych daców był źle zrobiony skoro usłyszałeś różnice, gdyż nie powinno ich być słychać. 

 

A tak serio to w sumie nie dziwi mnie to że "cena gra" choć oczywiście nie zawsze i nie każdy pewnie będzie pod wpływem. Tak czy inaczej określenie że droższy, albo "grzebany" (w sensie -> niepomierzony) sprzęt zagra "przyjemniej" to spore uproszczenie tematu w mojej opinii. 

Z drugiej strony niekoniecznie pomierzone sprzęty zagrają sucho i ostro. Mój Cowon który zyskał uznanie na forum ASR (a to już coś) gra bardzo przyjemnie :)

Wiadomo, że to się zmienia od przypadku do przypadku, to nie prawo fizyki tylko jedno udowodnione zjawisko, które może tłumaczyć statystyczne parcie na określony sprzęt. Z drugiej strony masz badania które sugerują, że nie ma żadnej korelacji między tym  czy sprzęt na samo tylko ucho się nam spodoba, a ceną. :)

 

Zatem mi może się podobać granie es100 mimo, że nie jest idealne, a sprzęt nie jest drogi. I informacje o podobnych przypadkach do mnie trafiały. 

 

Dobrze zauważyłeś, że pomierzony i dobrze wypadający sprzęt nie musi grać, źle bo sucho. A w zasadzie większe jest prawdopodobieństwo, że efekt oczekiwań jedynie sprawił, że sprzęt został tak odebrany. Ot choćby przypadek SAP-II dla guru i jego wyznawcy nie mógł zagrać dobrze bez namaszczenia, a dla normalnego nie zafiksowanego słuchacza mógł. Potem TR-amp dostał pochwały za brzmienie, a normalny użytkownik (chyba ten sam) porównał go z SAP-II i nie wychwycił różnicy. Rzeczy które opisują Ci znaffcy albo są urojone, albo tak subtelne, że normalna osoba ich nie wychwyci, a oni jeden sprzęt hejtują a drugi hajpują bez żadnej obiektywnej podstawy, a tylko dlatego, że przekonania kazały im wierzyć, że sprzęt gra sucho. 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

To ja dorzucę coś od siebie :D

 

242799962_361131619134751_92087441703010

 

Ciekawe, czy to od nowego X1 czy S6, bo jak od S6, to muszę mieć takie coś :D Jak od X1... to się zastanowię :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie całkiem wygląda ten GT, chociaż zwykle nie lubię gejmerskiego designu. 

 

@Mayster, uprzejmie proszę o więcej danych nt. GT I nowej S6, o ile możesz 😉 Być może jedno z nich będzie upgradem dla mojego starego X1S z 2016 r.

 

Edit: data sheet z audio phonics.fr.

320mW@32ohm? Serio? 😝

 

 

Edytowane przez joysofjoyc4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, joysofjoyc4 napisał:

Fajnie całkiem wygląda ten GT, chociaż zwykle nie lubię gejmerskiego designu. 

 

@Mayster, uprzejmie proszę o więcej danych nt. GT I nowej S6, o ile możesz 😉 Być może jedno z nich będzie upgradem dla mojego starego X1S z 2016 r.

 

Edit: data sheet z audio phonics.fr.

320mW@32ohm? Serio? 😝

 

 

Po SE. Po balansie 1200mw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się tylko wtrącę. Dziś właśnie postanowiłem zobaczyć nowsze sterowniki niż te które ciągle używam.. Na 5.xx w porównaniu do 4.55 X1s Pro gra u mnie jak jakiś chiński DAC za 300zł. Więc polecam starsze. Pokombinowałbym z jeszcze starszymi wersjami ale skąd wziąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chińskojęzycznej stronie Aune jest więcej wersji sterowników. Jeśli się nie ładuje za 1 razem to odświeżamy. NIE używamy google translate, bo przestaje działać przełączenie między modelami. W razie problemów mogę udostępnić link, gdzie mam wszystkie dostępne sterowniki.

4.xx gra średnicowo, 3.xx bardziej neutralnie, a 2.xx moim zdaniem najbardziej neutralnie, z najmniejszym wpływem na dźwięk. Wersja 5.00 z kolei jest szybsza od 2.xx. 5.12 i 5.20 nie testowałem z S6

http://cn.auneaudio.com/index.php?s=/Home/Article/gjxzhz.html

Nie wiem jaki kontroler USB jest w X1s Pro, ale do S6 pasują każde sterowniki od 2.23 do co najmniej 5.00

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności