Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AUNE


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nie znalazłem żadnej konkretnej informacji do czego służy "HID-compliant consumer control device". Jednocześnie nie zauważyłem żadnych skutków ubocznych po jego wyłączeniu. Co ciekawe, tylko monitor ustawiony jako główny się nie wygaszał. Myślę, że kontrolery XMOS jakoś ingerują w USB w systemie. Dysk na USB często wzbudza mi się bez powodu. Ale lepsze to niż całkowite odcinanie sygnału jak w FX-Audio DAC-X7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu pisałem, że chce podłączyć gramofon pod T1s MK IV i podobno się nie dało, bo nie ma wejść audio in. Rzeczywiście, nie ma takich wejść, bo są tylko oznaczone audio out, podłączyłem pod nie jednak wzmacniacz gramofonowy i działa. Znalazłem też w sieci zdjęcie, gdzie ten sam T1s ma opisane te same wejścia jako audio in 😕 

U mnie natomiast jest audio out i preamp out. 

Po podłączeniu przedwzmacniacza gramofonowego na niektórych płytach pojawia się jednak delikatne charczenie, szczególnie przy gitarze basowej i krótkim, punktowym basie - np. z prekusji. Czym to może być spowodowane ? Kupiłem kable Melodika ze złączami RCA, jednak nadal jest to samo. Sprawdzałem na dwóch parach słuchawek i na obu ten sam problem. 

aune t1s mk iv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jakby ktoś potrzebował skierować brzmienie T1s w stronę techniczności, z lepszą separacją w całym paśmie, lepiej kontrolowanym basem i ogólną lepszą jakością dźwięku to polecam dokupić zasilacz Tomanka ulps mini.

Bawię się takim od kilku dni, różnica względem oryginalnej impulsówki jest spora, nie na granicy słyszalności tylko wprost wzmacniacz gra inaczej. 

Niezależnie od użytej lampy wzmacniacz traci z analogowości i wypełnienia na rzecz większej szczegółowości i czystości brzmienia.

image.png

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, jacmiszcz92 napisał:

Czy opłaca się sprzedawać Aune S6? Jak sądzicie?

 

Jak napiszesz co chciałbyś za Aune kupić to Ci powiemy :D A jak nie chcesz nic kupować to się nie opłaca , bo to super sprzęt :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jacmiszcz92 napisał:

Conductor 3X Performance

Nawet się nie zastanawiaj. Przeskok między Aune S6 Pro a C3X Perf jest ogromny i dla mnie wart był absolutnie każdej wydanej złotówki. Nadal bardzo lubię Aune i z niego korzystam, ale jak przychodzi co do czego, to Burson jednak dla mnie pod każdym względem wygrywa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja to celuję najprawdopodobniej w zestaw Aune S8 i kompan w postaci S7 pro ew. Topping A90. Chętnie bym porównał później taki zestawik z C3X Perf. Myślę, że byłoby ciekawie. 🙂  Jedynie co się obawiam ,to pewnych ubytków holograficznych względem AKM.

Edytowane przez adivxv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.02.2021 o 06:13, Vaiet napisał:

Nawet się nie zastanawiaj. Przeskok między Aune S6 Pro a C3X Perf jest ogromny i dla mnie wart był absolutnie każdej wydanej złotówki. Nadal bardzo lubię Aune i z niego korzystam, ale jak przychodzi co do czego, to Burson jednak dla mnie pod każdym względem wygrywa. 

S6 ma więcej basu niż C3X P oraz lepszą dostępność sterowników USB. We wszystkim innym wygrywa burek. Pilot jest jednak mega wygodny, bo można w Windows ustawić 100% głośności i zapomnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jacmiszcz92 napisał:

S6 ma więcej basu niż C3X P oraz lepszą dostępność sterowników USB. We wszystkim innym wygrywa burek. Pilot jest jednak mega wygodny, bo można w Windows ustawić 100% głośności i zapomnieć.

Ma więcej mid-basu, ale to  w sumie tyle, bo całe dolne pasmo w Bursonie jest bardziej zwarte, o zdecydowanie lepszym ataku i rozdzielczości. Samo zejście w dół jest nieco lepsze w C3XP i sub-bas jednak odrobinkę bardziej prominentny, ale to też kwestia chudszego mid-basu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności