Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AUNE


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, timecage napisał:

 

Przecież do tego właśnie służą lampy we wzmacniaczach.

ale jakie to ładne zniekształcenia... ja je lubię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam T1s z fajną lampką Amperaxa Orange z 68roku (dzięki @Jaworrr za wkręcenie w temat :)) i porównywałem bezpośrednio z Acro L1000

Aune zostało, Acro do zwrotu. Nie że złe, ale takie trochę nijakie się wydawało przy T1s. Acro to poprawne liniowe granie i tyle (dla niektórych aż tyle, więc komu co potrzeba). Aune świetnie czaruje bez utraty rozdzielczości. Mały minusik za zmiękczony lekko bas, ale po jakimś czasie człowiek się przyzwyczaja ;)

Edytowane przez decees
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T1s fajna mała lampka, i też ładnie gra z niskoomowcami. Akurat mam NH Carbon i Fostex TH-X00 PP, nic nie szumi, nic nie brumi, nie ma rozjazdu na kanałach prawie od początku skali. Gain na low, potek w okolicy 8-9 godziny i gra muzyka.

 

Lampy dużo zmieniają, fabryczny EH już jest całkiem niezły, naturalny. Do tego polecam spróbować;

Amperex Bugle Boy, 63r., Haarlem. Lampowe czarny mary, holografia :) 

Mullard 57r., NOS, mniejsze czary, więcej powietrza. Naturalna. 

Siemens, cholera wie który rok, NOS, neutralna i szczegółowa aż boli głowa.

 

image.png

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo warto dążyć do jakości, ale tylko do pewnego stopnia. Dalej już tylko szukać synergii na linii sprzęt-gatunki muzyczne-ja. To rada dla melomanów. 

Z tym Aune to jest zabawa w małym budżecie, ale jakże kolorowa. 

 

@audionanik, My, Wielcy, musimy trzymać się razem :) Wpadniesz obstukać aune kiedyś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Spawn napisał:

Najbardziej te poważne, opisujące sprzęt ;)

Eeee, to ja lepszy jestem, bo nie tylko Twoje tak traktuję:D.

A skoro już jesteśmy w wątku aunowym, którego to sprzętu dystrybutorem jest też sprzedawca ZMF-ów, to kiedy pojawi się ich poważny opis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, audionanik napisał:

A skoro już jesteśmy w wątku aunowym, którego to sprzętu dystrybutorem jest też sprzedawca ZMF-ów, to kiedy pojawi się ich poważny opis?

Wspomniany dystrybutor i sprzedawca aune i zmf'ów nie miał nic w wspólnego z zakupionymi przeze mnie atticusami więc dla terminów ewentualnych opisów lub ich braku oznacza to, że wszystko mogę, a nic nie muszę ;) Dla pewności jednak radzę zasubskrybować mojego bloga na fejsbuku żebyś nie przegapił :D

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jaworrr napisał:

Lampy dużo zmieniają, fabryczny EH już jest całkiem niezły, naturalny. Do tego polecam spróbować;

Amperex Bugle Boy, 63r., Haarlem. Lampowe czarny mary, holografia :) 

Mullard 57r., NOS, mniejsze czary, więcej powietrza. Naturalna. 

Siemens, cholera wie który rok, NOS, neutralna i szczegółowa aż boli głowa.


Możesz podać symbole lamp, o których mówisz ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem po przesiadce z aune x1s na aune s6 pro. Słuchawki to hifiman sundara, a przewód jak narazie zwykły jack 6,3. Myślałem, że różnica będzie od razu zauważalna pod względem jakości dźwięku, a się trochę rozczarowałem. Czy wyjście XLR zbalansowane dużo się różni od wyjścia single ended? 

Edytowane przez arzn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S6 Pro zdecydowanie lepiej gra po balansie, niż po SE i to pod każdym względem. Ja raz spróbowałem balansu i powrót do 6,3mm był niemożliwy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.10.2020 o 15:39, Jaworrr napisał:

 Wpadniesz obstukać aune kiedyś?

Obstukałem se. Nie jest źle; a nawet, jak za ten pieniądz, to bardzo spoko zabaweczka. Jak gra? Wszystko zależy od lampek.

Najsłabiej technicznie, najmniej czysto wypadła bańka amperexa, ale i najciekawiej pod względem holografii (głębia);

czyściej siemens,

a jeszcze przejrzyściej i nadal magicznie mullard.

Wszystkie NOS-y wg mnie rozjechała jednak ruska bańka z bieżącej produkcji electro-harmonix 6922. Co prawda nie odprawiała czarów i była dość jasna, ale prawie zero nalotu; bas wyraźny, klarowny, zwarty i zróżnicowany; a góra czysta, bez lampowej, mglistej, brudnej otoczki, punktowa, zdyscyplinowana, uporządkowana i  nie na jedno kopyto - łatwo na niej się czyta barwy instrumentów. Przy tym góra nie wali cyfrą, jak w tym Twoim ostatnim Aune (x8?); jest gładko i przyjemnie.

T1s z trochę jasną lampką od EH wypada neutralnie i na ogólnie przyzwoitym poziomie; nieco wyższym niż równolegle porównywany cobalt. 

No i można się onanizować lampkami:).

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Słuchałem kilka dni Tesli E88CC - wersja pozłacanymi nóżkami (Aune T1 MK IV) + DT 1990).
Dupy mi nie urwała, w porównaniu do 6922EH: 
znacznie cieplejsza
trochę mniej ostra góra 
większa średnica
węższa scena
mniej precyzyjny bas, taki punktowy, mniej detaliczny
Bardziej się nagrzewa. 

Taki ma trochę analogowy posmak i mam wrażenie, że szumy też bardziej słyszę. Do starego rocka / metalu może być niezła. Najbardziej podobała mi się z Black Sabbath Paranoid. W Metallice tak średnio, ale oni mają spier***e prawie wszystkie płyty, jeśli chodzi o jakość. 

Szkoda, że oddałem do sklepu DT 990, bo na niej mogła inaczej zagrać. 

Edytowane przez g88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam!

 

Panowie, mam problem ze swoją T1se. Otóż po podłączeniu do lapka / PC-ta uniemożliwia włączenie się wygaszacza ekranu. Nawet jak manualnie to zrobię, to i tak za chwilę się wybudza, niezależnie od tego, czy urządzenie jest włączone, czy nie.

 

Co próbowałem:

- Włączenie selektywnego wstrzymania USB (Opcje zasilania)

- Wyłączenie możliwości wznowienia pracy według czasomierza (Opcje zasilania)

- Wyłączenie zezwolenia na wybudzanie (Menedżer urządzeń)

 

I nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności