Skocz do zawartości

Fanklub AUNE


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

Aby rozwiązać problem ze stale aktywnym głównym wyświetlaczem należy przejść do menadżera urządzeń, wybrać widok, opcja nr 2 czyli urządzenia według podłączeń oraz wyłączyć "HID-compliant consumer control device". Skutków ubocznych jeszcze nie testowałem.

 

 

 

 

Display shutdown fix.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam problem z napędzeniem słuchawek. 
Wziąłem na testy DT 990 w wersji 250 oraz 600 Ohm, a także dwa dac'i: Aune XS1 oraz T1 MK IV. 

XS1 bez problemu napędza wersję 600 Ohm, natomiast T1S nie daje sobie z nimi rady (na oko 40-50% max głośności). 
DT 990 we wersji 250 OHM jakoś daje radę ale przy potencjometrze ustawionym  
Problem w tym, że dźwięk z T1S bardziej mi się podoba od XS1 :/  

Zworki ustawiłem wszystkie na ON, głośność w WIN 10 na max,  w Tidalu też. 
Na drugim kompie i przez BT z telefonu ten sam problem. 

Ten tym tak ma i jest tak słaby pod względem impedancji czy ja robię coś nie tak ? :) 
Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mayster napisał:

Zworki na pewno są w dobrą stronę? Spróbuj je przesunąć w drugą całkiem.


Rzeczywiście ;) W instrukcji było napisane, że domyślnie są na off a były jednak na on. 
Teraz 600tki walą jak miło i to na 80% głośności 

Mam jeszcze jedno pytanie. Podłączyłem przez RCA aktywne Edifiery. Dac powinien się sam przełączyć na nie po odpięciu słuchawek ? Bo tak się nie dzieje. 

Edit: trzeba wyłączyć głośniki, żeby zadziałały słuchawki ;)

Edytowane przez g88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam niedawno przyszło mi zamówione aune s6 pro. Mam taki problem że gdy wzmacniacz był długo wyłączony i jest zimny wyświetlacz włącza sie z błędem który zostaje są to fusy lub/oraz błędy czcionki. Problem naprawia ponowne uruchomienie urządzenia i już sie nie powtarza dokąd pracuje nawet przy ponownych uruchomieniach. Problem zawsze powraca gdy wzmacniacz jest wyłączony na dłuższy czas. Czy to normalne czy powinienem go reklamować. Załączam zdjęcie. Pozdrawiam

20200926_192421.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem, ale na 'zwykłej' wersji S6. Zaczęło się dziać kilka miesięcy po zakupie. Zawsze wyłączałem urządzenie potencjometrem. Z resztą to samo działo się po wyłączeniu przyciskiem z tyłu. Nie kombinowałem, tylko od razu wysłałem na gwarancję.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz teraz sterowniki? U mnie najlepiej grają z 2.23 z S6.

Dopiero pod koniec listopada będę miał okazję porównać optyk z USB w S6. Jednak pamiętam, że FX-Audio DAC-X7 grał po optyku nieco mniej przestrzennie i bardziej sucho w porównaniu do USB i sterowników 4.*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacmiszcz92 napisał:

A jakie masz teraz sterowniki? U mnie najlepiej grają z 2.23 z S6.

Dopiero pod koniec listopada będę miał okazję porównać optyk z USB w S6. Jednak pamiętam, że FX-Audio DAC-X7 grał po optyku nieco mniej przestrzennie i bardziej sucho w porównaniu do USB i sterowników 4.*

4.55.0   X1s Pro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sygnał z gramofonu wysyła się na wejścia

w tym dac jest tylko wejście usb 

RCA to są wyjścia

 

1. jeśli gramofon ma wyjście USB to tak możesz połączyć z T1S

 

2.szukaj wzmacniacza słuchawkowego z wejściami RCA np. X7S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, g88 napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie podłączenia gramofonu do Aune T1s ;) 
Czy jeśli podłącze go do wyjścia RCA, to będe do gramofonu potrzebował osobnego przedwzmacniacza ? 
Chodzi tylko o odsłuch w słuchawkach 

 

Zależnie od gramofonu będzie miał wbudowany preamp, albo nie - w tym drugim wypadku musisz takowy dokupić.

Niezależnie czy bezpośrednio czy z dołożonym preampem, potrzebujesz wzmacniacza z gniazdem line in, którego T1 nie ma. Ma takowe chociażby Aune X7s.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, g88 napisał:

Ok, ale przedwzmacniacz gramofonowy normalnie do T1s da się podłączyć ?

 

W dniu 1.10.2020 o 09:37, timecage napisał:

potrzebujesz wzmacniacza z gniazdem line in

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rafacio napisał:

lampa robi za wprowadzacz zniekształceń

 

Przecież do tego właśnie służą lampy we wzmacniaczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności