Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AUNE


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, greg_jg napisał:

To daj znać jak wrażenia ;) Cenowo, to chyba najdroższy dotychczasowy "klocek" od Aune?

Zdaje się, że tak. I z tych wszystkich chyba najbardziej technologicznie "dopakowany". Pytaniem tylko jest to, czy ten cały wewnętrzny wypas przekłada się na dźwięk ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 9.06.2020 o 12:18, pren721 napisał:

T1S już się wygrzewa.Mogę tylko powiedzieć na chwilę obecną,że w połączeniu z DT990PRO gra cudnie i miodnie oraz że ma naprawdę dużego kopa mocowego.

Jak dalsze wrażenia? Nie gra to cyfrowo jak ich dac na tym samym sabre, x8?

Nie ma problemu z imbalansem na niskim poziomie głośności? 

 

Widzę, że w nowej wersji bt zastąpił line-in. No nie można mieć wszystkiego.

Edytowane przez Jaworrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem T1s na próbę i powiem, że dobrze to gra. W porównaniu do Cobalta gra bardziej wyraziście, ale nie ostro, góra nie jest cyfrowa. Separacja jest wyraźniejsza, krawędzie dźwięków są bardziej zaznaczone. Nie faworyzuje średnicy, raczej równe granie ale z werwą. Bardziej miękko i analogowo gra Cobalt. 

T1s dobrze radzi sobie z Hawkami, nie ma problemu ze skalą wzmocnienia, rozjazd kanałów występuje wyłączenie na początku skali, blisko punktu 0 i szybko się wyrównuje. 

DT800pro (mam z modami ala @majkel) też dobrze napędza, a gram na gain 0.

Fabrycznie założona jest lampa electro harmonix 6922. Zobaczymy jak będzie z innymi lampami :) 

Przez bt gra papkowato i bardziej basowo, ale w telefonie mam tylko aptx, a lampka obsługuje aptxHD także w tym standardzie może być lepiej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam zakup S7 Pro. Jako źródło odtwarzacz CD Atoll CD100 SE. Słuchawki Fostex Th 610. Mam do nich kabel zbalansowany.

Dobrze to zagra metalowe łojenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Elhaz_77 napisał:

Rozważam zakup S7 Pro. Jako źródło odtwarzacz CD Atoll CD100 SE. Słuchawki Fostex Th 610. Mam do nich kabel zbalansowany.

Dobrze to zagra metalowe łojenie?

A jaki masz ten kabel? stockowy balans, czy coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powinno być spoko. Zapewne w stosunku do stocka, FAW je dociążą i wypełnia w przekazie. Na stocku bałbym się, że zabraknie masy, zwłaszcza w midbasie i niższej średnicy, ale na porządnym miedziaku powinno być ok. Będziesz miał szybkie, przestrzenne granie z dobrym rozciągnięciem na skrajach. Bardzo naturalne, bliższe neutralności, bez większego podkoloryzowania ze strony AMPa. Pytanie, jaką sygnaturą przy okazji dysponuje ten Atoll, bo tego to kompletnie nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu recenzent szczegółowo opisał sygnaturę odtwarzacza Atoll:

http://wstereo.pl/rasowi-rockowi-zawodnicy/

Moje spostrzeżenia pokrywają się z tym co tu napisano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem w T1s lampkę na amperex bugle boy z 63r. i gra to obłędnie dobrze. Tzn delikatnie ale z masą, bardzo szczegółowo i muzykalnie jak diabli, przestrzennie i holograficznie. W tej cenie nie spodziewałem się takiego efektu, ale jest i to pełną gębą. Przesłuc**ję dyskografię i gra to tak dobrze, że zastanawiam się co jest nie tak :D 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Godzinę temu, Qaz12 napisał:

Burson Playmate Everest czy Aune s6 po balansie ? Jakie będą różnice w dźwięku?

Zależy do jakich słuchawek i jakiego efektu szukasz. Burson cieplejszy, mocniej nasycony, gra bardziej bezpośrednio i kreuje scenę bardziej kulistą i bliską, ale z bardzo dobrą separacją źródeł. Aune gra równiej, neutralniej, wierniej, ale dla niektórych mniej ekscytująco. Gra za to szerzej, bardziej wyrafinowanie, nieco lepiej technicznie. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Vaiet napisał:

Zależy do jakich słuchawek i jakiego efektu szukasz. Burson cieplejszy, mocniej nasycony, gra bardziej bezpośrednio i kreuje scenę bardziej kulistą i bliską, ale z bardzo dobrą separacją źródeł. Aune gra równiej, neutralniej, wierniej, ale dla niektórych mniej ekscytująco. Gra za to szerzej, bardziej wyrafinowanie, nieco lepiej technicznie. 

Słuchawki Audeze LCD 2f

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy posiada ktoś starsze niż 2.23.0 sterowniki USB do Aune? Posiadam aktualnie

Aune_UsbAudio_v4.55.0.exe
Aune_UsbAudio_v4.67.0_2019-06-27_setup.exe
XMOS-Stereo-USB-Audio-Class2-Driver-3023(v2.23.0).exe
XMOS-Stereo-USB-Audio-Class2-Driver-3023_v3.20.0.exe
XMOS-Stereo-USB-Audio-Class2-Driver-3023_v3.34.0.exe
XMOS-Stereo-USB-Audio-Class2-Driver-3023_v4.11.0.exe
XMOS-Stereo-USB-Audio-Class2-Driver-3023_v4.13.0.exe
Xmos-USB-(Win7) 2.26.7z

 

Czy da się jakoś ulepszyć aune S6 do wersji Pro?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności