Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AUNE


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie! To mój pierwszy wpis na tym forum. "Raczkuję" dopiero w sprawach audio stąd moje pytanie, czy s6 będzie synergicznie się zgrywało z Audeze lcd-2f? czy lepiej nie zawracać sobie nim głowy? Czy ktoś z czytających forum posiada takie połączenie lub podobne ze słuchawkami planarnymi i może coś na ten temat powiedzieć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze, przynajmniej jest w czym wybierać. Zwłaszcza, że technicznie jest to sprzęt, który nie ma się czego wstydzić - np. pierwszy wypust Topping'a na AK4499 (https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/topping-d90-balanced-usb-dac-review.10519/).

 

Żeby nie było off-top'a, ciekawe kiedy Aune pokaże coś z AK4499. Mogliby wypuścić jakieś full-combo, jak S6 Pro z parą wejść rca, pilotem, a przy okazji na AK4499 i z niższą impendacją na wyjściach słuchawkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.12.2019 o 12:35, marcel848 napisał:

Witam wszystkich serdecznie! To mój pierwszy wpis na tym forum. "Raczkuję" dopiero w sprawach audio stąd moje pytanie, czy s6 będzie synergicznie się zgrywało z Audeze lcd-2f? czy lepiej nie zawracać sobie nim głowy? Czy ktoś z czytających forum posiada takie połączenie lub podobne ze słuchawkami planarnymi i może coś na ten temat powiedzieć??

Ja mam co prawda LCD-X, ale ze wszystkich klocków stacjonarnych jakie miałem, z Aune S6 Pro synergia jest zdecydowanie najlepsza, a efekty najbardziej spektakularne :D Jestem nawet bardziej, niż pewien, że z LCD-2F będzie tak samo :)

 

W dniu 27.12.2019 o 22:31, greg_jg napisał:

I bardzo dobrze, przynajmniej jest w czym wybierać. Zwłaszcza, że technicznie jest to sprzęt, który nie ma się czego wstydzić - np. pierwszy wypust Topping'a na AK4499 (https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/topping-d90-balanced-usb-dac-review.10519/).

 

Żeby nie było off-top'a, ciekawe kiedy Aune pokaże coś z AK4499. Mogliby wypuścić jakieś full-combo, jak S6 Pro z parą wejść rca, pilotem, a przy okazji na AK4499 i z niższą impendacją na wyjściach słuchawkowych.

Akurat nowe kostki DAC to nie zawsze najlepsza opcja. Samo iBasso w przypadku DX220 mówiło, że postawili na ESS 9028 Pro, bo z 9038 Pro mieli problem z czasem pracy na baterii itd. Wiadomo, sprzęt stacjonarny a mobilny to dwie różne bajki, ale podejrzewam, że czasem budowanie całej topologii układu może być na tyle żmudne i skomplikowane, by takie przedsięwzięcie nie było opłacalne choćby z powodu czasu, jaki zajmuje wprowadzenie takiego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Vaiet napisał:

Ja mam co prawda LCD-X, ale ze wszystkich klocków stacjonarnych jakie miałem, z Aune S6 Pro synergia jest zdecydowanie najlepsza, a efekty najbardziej spektakularne :D Jestem nawet bardziej, niż pewien, że z LCD-2F będzie tak samo :)

 

A które stacjonarne testowałeś i od których S6 Pro wypada lepiej?

Jak wypada porównanie S6 Pro z Burson Playmate Noir? Widzę, że oba sprzęty masz w stopce ;)

 

Odnośnie nowego DAC'a, to oczywiście wszystko zależy od implementacji. Natomiast, zmiany w nowym AKM'ie są chyba większe, niż w przypadku poprzednich generacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, greg_jg napisał:

 

A które stacjonarne testowałeś i od których S6 Pro wypada lepiej?

Jak wypada porównanie S6 Pro z Burson Playmate Noir? Widzę, że oba sprzęty masz w stopce ;)

 

Odnośnie nowego DAC'a, to oczywiście wszystko zależy od implementacji. Natomiast, zmiany w nowym AKM'ie są chyba większe, niż w przypadku poprzednich generacji.

Stacjonarka u mnie raczkuje, ale temat nie stoi w miejscu i będę konsekwentnie w tym roku rozwijał się na tym polu. Póki co S6 Pro, X1S Pro i Bursony Playmate w 3 wersjach.

 

U Aune czuć od razu, że S6 Pro to wyższy poziom. Lepsza dynamika, bardziej detaliczne i przestrzenne granie, większa kultura sama w sobie (choć X1s gra bardzo kulturalnie). Od kiedy zacząłem myśleć o torze stacjonarnym, niezmiennie na jednym z czołowych miejsc było Aune i w gruncie rzeczy S6 Pro realizuje wszystkie założone cele. Wysoce synergiczne źródło z niewielkim narzutem własnym o dobrych technikaliach, wyjściu balans i single-end. Do tego bajecznie proste w obsłudze, genialnie wygląda i równie dobrze jest wykonane.

 

W porównaniu do Playmate, to sporo zależy od wersji (Vivid/Everest/Noir). Od każdej z nich Aune gra szerzej, dalszym pierwszym planem. Dźwięk z Bursona (W każdej wersji) jest gładszy, bardziej muzykalny i nasycony, o scenie węższej, ale bardzo poukładanej w każdym kierunku. Do tego Burson to nie jest nawet połowa S6-tki pod kątem gabarytów, a wymiana opków wprowadza ogromne różnice w brzmieniu. Także póki co mogę tak ogólnikami, a niebawem będzie na ten temat "trochę" więcej już we właściwym tekście.

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, to czekam również na ten "właściwy" test, bo i mnie Aune 6 pro lub Playmate niezmiennie kuszą jako ewentualni następcy X1s.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Znacie jakieś tipsy żeby aune e1 lepiej leżały w uchu? 

 Nieźle brzmią ale każdy ruch kablem czy docisk czapka zimowa no i seal się psuje i trzeba je poprawiac 

Nie ukrywam że od punktu ergonomi słabo zostały zaprojektowane 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, AdoeM napisał:

Znacie jakieś tipsy żeby aune e1 lepiej leżały w uchu? 

 Nieźle brzmią ale każdy ruch kablem czy docisk czapka zimowa no i seal się psuje i trzeba je poprawiac 

Nie ukrywam że od punktu ergonomi słabo zostały zaprojektowane 

 

E1 to jedne z najlepszych ergonomicznie doków bym powiedział :d

 

Epro. Jeśli ktoś ma problem z innymi silikonami to te ratują sytuację.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Mayster napisał:

 

E1 to jedne z najlepszych ergonomicznie doków bym powiedział :d

 

Epro. Jeśli ktoś ma problem z innymi silikonami to te ratują sytuację.

Warto je zmienić na OTE za pomocą zausznic. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 22.01.2020 o 13:30, AdoeM napisał:

Znacie jakieś tipsy żeby aune e1 lepiej leżały w uchu? 

 Nieźle brzmią ale każdy ruch kablem czy docisk czapka zimowa no i seal się psuje i trzeba je poprawiac 

Nie ukrywam że od punktu ergonomi słabo zostały zaprojektowane 

Wybacz, że z opóźnieniem, ale rzucę i ja małą sugestię. Sprawdzałem kilka opcji i moje osobiste preferencje idą w stronę JVC SpiralDot. Dla mnie najlepsze brzmienie i wygoda ze wszystkich tipsów jakie mam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2020 o 01:03, Vaiet napisał:

Wybacz, że z opóźnieniem, ale rzucę i ja małą sugestię. Sprawdzałem kilka opcji i moje osobiste preferencje idą w stronę JVC SpiralDot. Dla mnie najlepsze brzmienie i wygoda ze wszystkich tipsów jakie mam.

Mam tak samo. Spiral Dot M/L idealnie mi z nimi leżą i grają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, wiecie może dlaczego mam zaniżone próbkowanie względem tego co pokazuje foobar? 

Czy to nie jest czasami wina tego że DSD idzie po DoP bo mam akurat wasapi zamiast asio?

 

aune.png

Edytowane przez deftones9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem ten sam problem podczas odtwarzania plików DSD na CMA400i za pomocą JRiver. Zakłócenia generował komputer a konkretnie to monitor. Każda aktywność (np przesuwanie kursora na ekranie) pogarszała chwilowo problem. Nie wiem czy ten sam "case"... Być może zakłócenia generuje również router wifi. W moim przypadku odłączenie kompa od sieci pomogło. Ale to półśrodki. Być może rozwiązaniem jest np ipurifier ale sam nie używałem więc wkraczam na grząski grunt. Może niech bardziej doświadczeni koledzy się wypowiedzą.

 

Edytowane przez ZebLong
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy nie chodzi tu o zbyt nowy sterownik xmos. Znalazłem instrukcje gdzie aune poleca konkretny 2.xxx coś tam zaraz spróbuje :) 

nie działa 

 

 

 

Jednak nie nie mam pojęcia co z tym ozrobić 

Czy ktoś z forum używa na aune DsD ? 
czy tez zauważa podobny efekt?

Zaczynam się zastanawiać czy to nie wada sprzętu.

Edytowane przez Munio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Trochę już posłuchałem, trochę podumałem i... jak ja bym chciał, żeby Shitheisser dawał kabel zbalansowany z wtykiem XLR do HD800S... Pędzę je póki co po singlu i przyznaję, nie spodziewałem się, że S6 Pro tak ładnie je ogarnie. Ba, jestem wręcz zaskoczony tym, jak dzielnie sobie radzi. Mam jakieś tam pojęcie, jak te zepsute słuchawki potrafią zagrać i jestem przekonany, że po balansie to byłoby złoto :) A jakby jeszcze do kompletu wjechał S7 Pro... Miód i malina :D Ogólnie po przebiegu ok. 30h jest świetnie i liczę, że będzie tylko lepiej zwłaszcza, jak ogarnę w przyszłości kwestię kabla, chociaż jest plan zrobić z S6 Pro DAC pod porządnego wzmaka 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Vaiet napisał:

jestem przekonany, że po balansie to byłoby złoto :) 

Bez wątpienia🙂 Byłem zachwycony jak grały mi HD800s po balansie z Taurusem Mk II. Ale gdy usłyszałem jak grają z dobrą lampą, to przeszło już moje nawet najśmielsze zachwyty 🙂Totalnie inne granie niż kiedyś usłyszane 800s z przypadkowym sprzętem. Zasada podstawowa, nie ważne czy na balans czy nie, ale stockowy kabel trzeba wyałtować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności