Skocz do zawartości

Fanklub AUNE


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 7.10.2019 o 17:07, kuman napisał:

 

Tylko, tylko, tylko 
Po jakiego wsadzili tu sabra? 
 

Jest aune x1s 

Powinni zrobic premp lampowy w budzie x1s/x7s 

Może aplikacja była łatwiejsza? A może w komplecie z lampką zagrało to lepiej, niż AK? :) Pamiętając opinie z AVS mogę tylko powiedzieć, że absolutnie nikt nie był w stanie uwierzyć, że tam w środku siedzi Sabre :D

 

A ja za to się jaram. Przysiadłem sobie do S6 Pro z podłączonymi Elexami po fabrycznym balansie i tym razem skręciłem głośność w dół, zamiast standardowego kręcenia potka w górę i efekty... spektakularne. Uśpię pierworodnego, to jeszcze zrobię porównanie z LCD-X, ale czeka mnie sporo przepisywania tekstu, bo kilka stopni w dół na skali głośności i znacząco zmienia się sposób prezentacji Focali. Zamiast mega-immersyjnego wrażenia robi się spektakularny pokaz holograficznego, angażującego grania z pięknym stereo, świetnym detalem, ale chyba to wysokość prezentowanej sceny podoba mi się najbardziej. Bryły poszczególnych źródeł są piękne, duże i kształtne, a do tego jest idealny na mój gust balans między szczegółowością a zachowaniem pewnej płynności i spójności brzmienia bez jego nadmiernego rozwarstwiania. I tyle samo radości sprawia słuchanie "A-ha" co "Rivers of Nihil" :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanko. Może się ono okazać głupie ale dla mnie takim nie jest.

Jeśli będę miał model X8 to czy potem uda mi się powiązać go z jakimkolwiek wzmacniaczem słuchawkowym? Czy może zostanie mi możliwość łączenia tylko z innymi produktami Aune.

Teoretycznie wydaje mi się, że jeśli poustawiam sobie odpowiednio DACa X8 do swoich zapotrzebowań muzycznych (w tym wymienię sobie op ampa) to tak naprawdę zostanie mi tylko kupić wzmacniacz słuchawkowy jakikolwiek będę chciał. Dzięki temu będę mógł wszystkie "ustawienia" dźwięku, poprzez wzmacniacz przekazać na słuchawki, beż żadnych strat.

Czyli podsumowując chciałbym móc korzystać ze słuchawek jakoś (X8 nie ma takiego wyjścia) żeby kupując urządzenie z wyjściem słuchawkowym nie przepłacić ale i żeby czerpać ze wszystkich benefitów z X8

Przepraszam za mało profesjonalne słownictwo.
 

Edytowane przez rennoxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, rennoxxx napisał:

Jeśli będę miał model X8 to czy potem uda mi się powiązać go z jakimkolwiek wzmacniaczem słuchawkowym?

 

X8 to DAC. Przetwornik, który sam Ci nie zagra. Wręcz musisz dokupić jakiś wzmacniacz słuchawkowy, np. aune X7s ale niekoniecznie.

Ewentualnie kupić jakąś integrę np. X1s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, chico99 napisał:

 

X8 to DAC. Przetwornik, który sam Ci nie zagra...


Zdaje sobie z tego doskonale sprawę, tym bardziej że X8 nie ma wyjścia słuchawkowego.
Jednakże ponoć coś tam zagra z głośnikami (low-mid tier), które mają wbudowany wzmacniacz.

Na chwile obecną jedyny sposób abym mógł słuchać muzyki to integra w komputerze, czyli Realtek. 
Słuchawki mam byle jako bo nawet nie do muzyki a gamingowe - HyperX Cloud 2.
Nie chcę wydawać kupę kasy na wzmacniacz słuchawkowy na chwile obecną ponieważ nie chce kupować jeszcze słuchawek.

Chciałbym natomiast wykorzystać cały potencjał X8, czyli jakośc dźwięku jaki ten DAC prezentuje.
Może nawet da się to jakoś zrobić nie kupując wzmacniacza a łącząc X8 z Realtekem jakimś softem ? :D


//edit. 
Rozumiem, że z takimi słuchawkami to i tak nie mam specjalnie co liczyć na wszystkie dobrodziejstwa z DACa X8 ale może chociaż coś..
Po prostu na chwile obecną wzmacniacza za tyle kasy nie potrzebuję.

 

Edytowane przez rennoxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, chico99 napisał:

Jak nie masz kasy na wzmaka, to po co się pchasz w X8. Kup na początek integrę jakąś.

 

 



Pcham się dla głośników, które mają wzmacniacz jakiś średni w środku i obecnie grają na integrze w PC u mnie w domu.
Nie słucham muzy bardzo głośno, nie potrzebuję do nich wzmacniacza.
Czy posiadanie X8 nie będzie tutaj benefitem? Czy nie poprawi to jakości ich brzmienia? Zdecydowanie częściej słucham muzyki na głośnikach niż na słuchawkach
(słuchawki wchodzą w grę tylko czasami wieczorem jak żona śpi a mnie najdzie na słuchanie)

W X8 fajne są te wymienne op ampy i możliwość personalizacji. Mógłbym kupić X1S ale tam nie ma właśnie tej personalizacji jak w X8.
Trochę się obawiam, że z X1S dźwięk będzie zdecydowanie zbyt surowy, nieocieplony w żaden sposób (takie czytałem komentarze w internecie).
Moje aktywne głośniczki same w sobie są już czyste i pokazują dźwięk chyba takim jaki jest, bez koloryzowania.
Pomyślałem, że X8 tutaj to ewentualnie zrównoważy. Ponoć powinno się równoważyć braki jednym, drugim.

Kasę mam, tylko nie widzę potrzeby aby jej wydawać jak nie mam słuchawek, które będą aż takiego sprzętu potrzebować.
Tak jak napisałem powyżej, mogę kupić wzmacniacz ALE po co taki drogi (jeśli jakoś pójdzie z DACa)


Moje całe rozumowanie może być błędne. Poprawcie mnie proszę jeśli się mylę.
Po prostu staram się logicznie, na mój stan wiedzy kombinować.

Edytowane przez rennoxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku głośników, jak je nazwałeś (low-mid tier), to wzmacniacz, pewnie kiepski, kreuje brzmienie w 99%. W żaden sposób nie wykorzystasz potencjału X8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna informacja jaką mam to to że jest to wzmacniacz klasy D z funkcjami DSP.
Głośniki to Edifiery 2730db 

Jeśli rzeczywiście w "żaden sposób" nie wykorzystam potencjału X8 to szkoda. Inaczej powiedział mi Pan w jednym z salonów mp3 store we Wrocławiu.

Nie wyglądał na takiego co chce wcisnąć towar za wszelką cenę. 

Jeśli rzeczywiście nie wykorzystam potencjału X8 z tym co mam  zostanie mi chyba dokupienie X7s (albo jakiś inny wzmiaczniacz)
Przyda się na późniejszy okres, jeśli kiedyś kupię porządne słuchawki.
Nie ma chyba sensu abym parował X8 z X1S skoro X1S to także dodatkowo DAC

 

Edytowane przez rennoxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X1S ma wyjście Line Out, więc spokojnie możesz podpiąć głośniki a przy okazji będziesz miał wzmacniacz słuchawkowy. Line Out niestety bez regulacji głośności( w przeciwieństwie do X8).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rennoxxx napisał:

Głośniki to Edifiery 2730db 

Edki 1600 zagrały lepiej, gdy zmieniłem kartę dźwiękową w kompie na lepszą. Także uważam, że z X8 będzie poprawa. Ale nie wiem czy uznasz, że była warta tej ceny, więc warto posłuchać przed zakupem albo kupić przez net i zwrócić jak coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

23 godziny temu, bendezar napisał:

X1S ma wyjście Line Out, więc spokojnie możesz podpiąć głośniki a przy okazji będziesz miał wzmacniacz słuchawkowy. Line Out niestety bez regulacji głośności( w przeciwieństwie do X8).


Nie muszę mieć regulacji. Mam pilota do tego.

 

  

23 godziny temu, bendezar napisał:

X1S ma wyjście Line Out, więc spokojnie możesz podpiąć głośniki a przy okazji będziesz miał wzmacniacz słuchawkowy. Line Out niestety bez regulacji głośności( w przeciwieństwie do X8).

 

Dobrze wiedzieć :)

Ostatnie pytanie:

X8 + X7s 
czy 
standalone X1s 

Czy wydanie dodatkowego tysiaczka jest tego warte? Oczywiście w waszych odczuciach

Edytowane przez rennoxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, rennoxxx napisał:

  


Nie muszę mieć regulacji. Mam pilota do tego.

 

  

 

Dobrze wiedzieć :)

Ostatnie pytanie:

X8 + X7s 
czy 
standalone X1s 

Czy wydanie dodatkowego tysiaczka jest tego warte? Oczywiście w waszych odczuciach

Oczywiście pierwsza wersja zagra lepiej, ale moim skromnym zdaniem, jak masz wydać 2000 to lepiej kupić Aune S6 - jeśli priorytetem mają być słuchawki, lub kupić lepsze głośniki Edifier S2000 pro lub Swans M200, które ze smartfona zagrają lepiej niż to co powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, bendezar napisał:

Oczywiście pierwsza wersja zagra lepiej, ale moim skromnym zdaniem, jak masz wydać 2000 to lepiej kupić Aune S6 - jeśli priorytetem mają być słuchawki, lub kupić lepsze głośniki Edifier S2000 pro lub Swans M200, które ze smartfona zagrają lepiej niż to co powyżej.


Priorytetem mają być zawsze głośniki. 
S2000 pro mają za słaby bass, sprawdzałem je w sklepie  i byłem trochę zawiedziony. Uważam, że nie są to głośniki do muzyki elektronicznej (w tym D&B).
Poza tym mają bass reflex z tyłu. Nie mogę sobie na to pozwolić. Głośniki będą stały bezpośrednio przy ścianie. Kolumny też nie wchodzą w gre

Edytowane przez rennoxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

20 hours ago, bendezar said:

Oczywiście pierwsza wersja zagra lepiej, ale moim skromnym zdaniem, jak masz wydać 2000 to lepiej kupić Aune S6 - jeśli priorytetem mają być słuchawki, lub kupić lepsze głośniki Edifier S2000 pro lub Swans M200, które ze smartfona zagrają lepiej niż to co powyżej.


To że zagrają lepiej to się domyślam. Skoro jednak X1S kosztują 1300 i X8 kosztują także 1300 i mają ten sam SABRE ES9038 Q2
to co tam kosztuje tyle, że ten DAC jest o tyle droższy? (albo nie jest tańszy o połowę)

Czy można w takim wypadku powiedzieć, że X1S to 1/2 tego co ma X8 i 1/2 tego co ma X7s?
Biorąc pod uwagę kasę, dokładnie tak to wychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, rennoxxx napisał:

  


To że zagrają lepiej to się domyślam. Skoro jednak X1S kosztują 1300 i X8 kosztują także 1300 i mają ten sam SABRE ES9038 Q2
to co tam kosztuje tyle, że ten DAC jest o tyle droższy? (albo nie jest tańszy o połowę)

Czy można w takim wypadku powiedzieć, że X1S to 1/2 tego co ma X8 i 1/2 tego co ma X7s?
Biorąc pod uwagę kasę, dokładnie tak to wychodzi

X8 nie jest dwa razy lepszy od X1S, ale ma funkcjonalność istotną dla niektórych:

- wymienne opampy

- dwa wyjścia liniowe, w tym jedno regulowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

33 minuty temu, bendezar napisał:

X8 nie jest dwa razy lepszy od X1S, ale ma funkcjonalność istotną dla niektórych:

- wymienne opampy

- dwa wyjścia liniowe, w tym jedno regulowane


Ma jeszcze FPGA ale nie wiem jak to się przekłada na cokolwiek.
Regulowane wyjście liniowe mi nie stanowi jako, że głośniki mają regulacje pilotem. Jedynie w przyszłości jakbym zmieniał je na jakieś lepsze monitorki to miałoby to sens.
Wymienne opampy to jedyne co tak naprawdę skłania mnie do X8. Boje się, że z tymi r2730db X1S będzie grało zbyt surowo. 
Oczywiście mogę się mylić BO SIĘ NIE ZNAM. Wiesz jak to jest... im człowiek więcej czyta, wie, tym więcej ma wątpliwości

Nie widzę żeby jakoś ludzie palili się do zakupu X8 albo do recenzowania go. Jedyna porządna recenzja jaką widziałem była po angielsku (oczywiście przeczytałem).
Natomiast o X1S jest dużo recenzji i pozytywnych opinii. Trochę mnie to zastanawia


//edit

Na maksa głupie pytanie ale, jak łączy się X7s z X8?
podłączam wyjścia Pre Amp z X8 do X7s? i potem całość do głośników/słuchawek bezpośrednio z X7s? 
Wtedy słuchawki czy głośniki korzystają z DACa i wzmazniacza kolejno?

Edytowane przez rennoxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, rennoxxx said:

  


To że zagrają lepiej to się domyślam. Skoro jednak X1S kosztują 1300 i X8 kosztują także 1300 i mają ten sam SABRE ES9038 Q2
to co tam kosztuje tyle, że ten DAC jest o tyle droższy? (albo nie jest tańszy o połowę)

Czy można w takim wypadku powiedzieć, że X1S to 1/2 tego co ma X8 i 1/2 tego co ma X7s?
Biorąc pod uwagę kasę, dokładnie tak to wychodzi

Z tego co wiem to gra nie tylko kość dac, ale i wszystko czym jest obudowana. Nie mówię jednak, że x8 jest dwa razy od x1s lepszy gdyż żadnego z nich nie mam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Qubi napisał:

Z tego co wiem to gra nie tylko kość dac, ale i wszystko czym jest obudowana. Nie mówię jednak, że x8 jest dwa razy od x1s lepszy gdyż żadnego z nich nie mam. 

Wszystko prawda, tylko musimy wziąć pod uwagę co jest końcowym elementem toru. W tym konkretnym przypadku Chord Hugo nie byłby optymalnym rozwiązaniem.😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tak zwany ESS THD 'Hump' jest zjawiskiem, które można usłyszeć podczas użytkowania sprzętu? Czy jest to jedynie coś co wychodzi podczas testów.
Ponoć zarówno X8 jak i X1S mają z tym problem jako, że posiadają chip 9038q2m.

Bardzo dużo ludzi w internecie pisze o tym problemie i "stanowczo" odradza zakupu. Z drugiej strony opinie na temat X1S są bardzo dobre.

Przeczytałem, że dobrym sprzętem jest także Topping Dx3 pro, który działa na AK4493. Ponoć z AKM dźwięk jest bardziej "aksamitny" i wydaje mi się, że może bardziej pasować 
do muzyki elektronicznej, co myślicie?Czy tak zwany ESS THD 'Hump' jest zjawiskiem, które można usłyszeć podczas użytkowania sprzętu? Czy jest to jedynie coś co wychodzi podczas testów.
Ponoć zarówno X8 jak i X1S mają z tym problem jako, że posiadają chip 9038q2m.

Bardzo dużo ludzi w internecie pisze o tym problemie i "stanowczo" odradza zakupu. Z drugiej strony opinie na temat X1S są bardzo dobre.

Przeczytałem, że dobrym sprzętem jest także Topping Dx3 pro, który działa na AK4493. Ponoć z AKM dźwięk jest bardziej "aksamitny" i wydaje mi się, że może bardziej pasować 
do muzyki elektronicznej, co myślicie? 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 hours ago, rennoxxx said:

Czy tak zwany ESS THD 'Hump' jest zjawiskiem, które można usłyszeć podczas użytkowania sprzętu? Czy jest to jedynie coś co wychodzi podczas testów.
Ponoć zarówno X8 jak i X1S mają z tym problem jako, że posiadają chip 9038q2m.

Bardzo dużo ludzi w internecie pisze o tym problemie i "stanowczo" odradza zakupu. Z drugiej strony opinie na temat X1S są bardzo dobre.

Przeczytałem, że dobrym sprzętem jest także Topping Dx3 pro, który działa na AK4493. Ponoć z AKM dźwięk jest bardziej "aksamitny" i wydaje mi się, że może bardziej pasować 
do muzyki elektronicznej, co myślicie?Czy tak zwany ESS THD 'Hump' jest zjawiskiem, które można usłyszeć podczas użytkowania sprzętu? Czy jest to jedynie coś co wychodzi podczas testów.
Ponoć zarówno X8 jak i X1S mają z tym problem jako, że posiadają chip 9038q2m.

Bardzo dużo ludzi w internecie pisze o tym problemie i "stanowczo" odradza zakupu. Z drugiej strony opinie na temat X1S są bardzo dobre.

Przeczytałem, że dobrym sprzętem jest także Topping Dx3 pro, który działa na AK4493. Ponoć z AKM dźwięk jest bardziej "aksamitny" i wydaje mi się, że może bardziej pasować 
do muzyki elektronicznej, co myślicie? 
 

Na audiosciencereview.com amirowi wyszło że x8 ess hump-a akurat nie posiada 😆

A tak z ciekawości, porównywał ktoś x8+x7s z s6pro? Jak stack wypada w porównaniu pod względem sq? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, rennoxxx said:


Poproszę Cię o źródło. Nie udało mi się samemu znaleźć. 
Przeglądałem już wcześniej różne posty i nie znalazłem.


 

Też nie mogę tego znaleźć. Możliwe, że się mylę ale dałbym sobie rękę uciąć, że na jednym z wykresów był napis "NO ESS HUMP!!!". Wgl nie widzę tam teraz wyników x8. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności