Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AUNE


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.03.2019 o 13:41, Dzudas napisał:

Polecałbym trochę więcej doczytać/poeksperymentować zamiast dochodzić do takich konkluzji. 

https://www.innerfidelity.com/content/musings-headphone-amplifier-output-impedance

 

 

To dlaczego np. Beyerdynamic robi wzmacniacze z impedancją wyjściową 100 Om? Mnie to zastanawia, bo taka firma, to chyba jednak wie co robi i ma to jakieś uzasadnienie? :) Może to ktoś wytłumaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kuba_622 napisał:

Beyerdynamic robi wzmacniacze z impedancją wyjściową 100 Om?

Chyba nie wiadomo dlaczego tak je robią. Pewnie inaczej nie potrafią. Klepią bo klepią. Ktoś zawsze kupi.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Rafacio napisał:

Chyba nie wiadomo dlaczego tak je robią. Pewnie inaczej nie potrafią. Klepią bo klepią. Ktoś zawsze kupi.

 

Dzięki Rafacio, ale chyba jednak się mylisz ;) Potrafić potrafią, skoro mają też w ofercie wzmacniacz z regulowaną impedancją 100 Om lub <1 Om. Zresztą z tego co mi wiadomo, zrobienie wzmacniacza o niskiej impedancji wyjściowej nie jest jakoś trudne technicznie. Dlatego mnie to ciekawi, z jakiego powodu Beyerdynamic się tak uparcie trzyma tych 100 Om? Ktoś to potrafi wyjaśnić?

 

Tak na marginesie, to śmiem podejrzewać, że firma która wymyśliła słuchawki dynamiczne, ma chyba jednak trochę większą wiedzę na ich temat niż Nwavguy a A20, A1 i A2 to trochę lepsze wzmacniacze niż O2 ;) Bez urazy ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kuba_622 napisał:

 

To dlaczego np. Beyerdynamic robi wzmacniacze z impedancją wyjściową 100 Om? Mnie to zastanawia, bo taka firma, to chyba jednak wie co robi i ma to jakieś uzasadnienie? :) Może to ktoś wytłumaczyć?

https://support.beyerdynamic.com/hc/en-us/articles/201847362-Why-does-the-A-20-have-an-output-impedance-of-100-ohms-

Uśmiałem się trochę jak to czytałem, ale kto wie, może to rzeczywiście jest ich motywacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy powód jest oczywisty. Drugi to nie wiem bo nigdy nie miałem wzmacniacza z taką impedancją. I to jedyne zalety wysokiej impedancji. Może są i lepsze, ale dla słuchawek ok. 1000 omowych.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dzudas napisał:

https://support.beyerdynamic.com/hc/en-us/articles/201847362-Why-does-the-A-20-have-an-output-impedance-of-100-ohms-

Uśmiałem się trochę jak to czytałem, ale kto wie, może to rzeczywiście jest ich motywacją. 

 

To w instrukcji do A2 przedstawiają to nieco inaczej - zalecają ustawić impedancję 0 Om dla słuchawek 16 - 32 Om, a dla słuchawek 80 - 600 Om ustawić 100 Om. Myślałem, że ma to jakieś uzasadnienie w dźwięku, ale być może nie ma ;)

Edytowane przez Kuba_622
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mayster napisał:

Nwaguy powiedział, że za 'stówkę' dostaną highend absolutny, że nic ponad o2 nie ma sensu, dorzucił do tego jakieś swoje teorie i... ludziom się to oczywiście spodobało :)

Po czym słuch o nim zaginął :D

Edytowane przez adivxv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, adivxv napisał:

Po czym słuch o nim zaginął :D

 

Jego dzieło jednak żyje i sprzedaje się dobrze :P Chociaż się już lekko zdezaktualizowało, skoro chodziło o mierzalne parametry, a pod tym względem tani Aune X1S wypada lepiej niż ODAC + O2 (niż jego referencyjnego Benchmarka DAC1 zresztą też...).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry,
Zastanawiam się nad wyborem s6 pro, ale nie jestem przekonany co do mocy wyjściowej wyjścia SE(120mw 300ohm). Czy słuchawki o wysokim oporze 600 ohm np. dt990, nie będą grały za cicho i za mało dynamicznie ?
Nie trzeba będzie rozkręcać gałki na tzw. „fulla”?
Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bulion789 napisał:

Zastanawiam się nad wyborem s6 pro, ale nie jestem przekonany co do mocy wyjściowej wyjścia SE(120mw 300ohm). Czy słuchawki o wysokim oporze 600 ohm np. dt990, nie będą grały za cicho i za mało dynamicznie ?
Nie trzeba będzie rozkręcać gałki na tzw. „fulla”?

Mocy na pewno nie zabraknie, choć wspomniane dt990 to tak średnio będą pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, bendezar napisał:

Mocy na pewno nie zabraknie, choć wspomniane dt990 to tak średnio będą pasować.

Posiadam T1SE(mk3) i dt990 pro 250ohm,dt990 600ohm,dt1990 pro. I chcę wymienić tego T1 na coś lepszego. Mam też zasilacz xp1 więc myślałem również nad x7s/x8.

Może zna/poleca Pan jakąś integrę, która będzie dobrze współgrać z tymi słuchawkami ? Zależy mi też na dekodowaniu DSD co najmniej 128 gdyż posiadam kilka albumów, a w obecnej chwili nie jestem w stanie odtworzyć ich na T1. Maksymalna kwota jaką chce na to przeznaczyć to 3000zl

Edytowane przez bulion789
edit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bulion789 napisał:

Posiadam T1SE(mk3) i dt990 pro 250ohm,dt990 600ohm,dt1990 pro. I chcę wymienić tego T1 na coś lepszego. Mam też zasilacz xp1 więc myślałem również nad x7s/x8.

Może zna/poleca Pan jakąś integrę, która będzie dobrze współgrać z tymi słuchawkami ? Zależy mi też na dekodowaniu DSD co najmniej 128 gdyż posiadam kilka albumów, a w obecnej chwili nie jestem w stanie odtworzyć ich na T1

T1SE to dobry kompan dla tych słuchawek. Zestaw x8/x7s moim zdaniem będzie pasował do tych słuchawek jeszcze mniej niż s6 pro, a przy okazji będzie to niższy poziom SQ.

Mówiąc o niedaposowaniu miałem na myśli opinię swoich uszu, dla których ten zestaw brzmiał nieakceptowalnie. Z tym, że ja w ogóle nie jestem przesadnym entuzjastą tych słuchawek; lepsza będzie opinia kogoś, kto lubi ten rodzaj strojenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności