Skocz do zawartości

Fanklub AUNE


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Mayster napisał:

 

Taka sama, czyli 2499. Będą w kraju do 2 tygodni. Ogólnie sporo będzie się działo u Aune na przełomie roku, postaram się później wrzucić coś więcej odnośnie nadchodzących modeli ;)

Pytanie tylko kiedy coś będzie więcej wiadomo - obecne (fajne) promocje w mp3store kończą się 2 grudnia, czyli dokładnie za tydzień ;)

 

PS. Będzie jakaś ciekawa integra? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o integry to w lutym ma pojawić się S6 Pro. Przy czym to raczej S6 z niewielkimi zmianami, niż nowy model. 

 

Z nowy modeli:

 

Wspomniane już S6 Pro i S7 Pro oraz:

 

S1 (audio center)

S8 (DAC)

X5s Pro(źródło cyfrowe)

E2 (doki)

M1 Pro (DAP z wyjściami 2,5, 3,5, 4,4 i 2 slotami sd)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Mayster napisał:

Tylko co ma wspólnego S7 z CMA 12? To nawet inne urządzenia (AMP vs integra) :)

 

Ściśle mówiąc masz rację. CMA 12 jest dokładnie tym samym co Aune S6, czyli DAC+AMP. Różnią się od siebie jednak ceną – za 5000 zł możemy mieć albo combo S6 + S7 Pro albo właśnie CMA 12. Dla mnie wcale nie jest takim oczywistym, że S6 + S7 Pro będą grały lepiej niż CMA 12, dlatego zastanawiałem się nad sprzedażą Aune S6 i zakupem CMA 12 w przedsprzedaży za 3600 zł. Opłacalność tego przedsięwzięcia będzie zależała od tego jak bardzo CMA 12 się rożni od 600i (z wątku na temat CMA12 wywnioskowałem, że jest zauważalna różnica in plus), a S7 Pro od zwykłej S7 ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów o Aune E1

 

Faktycznie jest potrzeba ich wygrzewania, słuchałem już wygrzanego modelu na targach… i słuchawki które mam teraz w posiadaniu tego dźwięku nawet nie przypominają.

 

Powiem szczerze że świeżo po wyjęciu z pudełeczka grają dźwiękiem który wprost zawodzi. Ale nic sobie z tego nie robię, bo na targach grały – z tego samego źródła – zupełnie innym dźwiękiem… a więc niech się wygrzewają :D

 

Choćby zostało to powiedzenie stokroć, to muszę raz jeszcze podkreślić, że są absolutnie fenomenalnie wygodne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2018 o 21:35, Mayster napisał:

Jeśli chodzi o integry to w lutym ma pojawić się S6 Pro. Przy czym to raczej S6 z niewielkimi zmianami, niż nowy model. 

 

Z nowy modeli:

 

Wspomniane już S6 Pro i S7 Pro oraz:

 

S1 (audio center)

S8 (DAC)

X5s Pro(źródło cyfrowe)

E2 (doki)

M1 Pro (DAP z wyjściami 2,5, 3,5, 4,4 i 2 slotami sd)

 

Tak na marginesie, możesz nam zdradzić ile S8 ma kosztować? Ciekaw jestem czy jest to DAC z wyższej półki niż S6, tak jakby przeznaczony do parowania z S7 Pro :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim zainteresowanym podrzucam pdf z nadchodzącymi modelami i spodziewanymi datami wprowadzenia: http://hostuje.net/file.php?id=8fcce7fbe09fc65da249dc38f9103b3a

 

S7 Pro ma mieć układ wzmacniający z highendowej serii rozwijanej przez Aune pod inną marką. Bardzo ciekawie wygląda też nowy S1 i M1 Pro.

 

W dniu 27.11.2018 o 22:20, Dzingi napisał:

 

Tak na marginesie, możesz nam zdradzić ile S8 ma kosztować? Ciekaw jestem czy jest to DAC z wyższej półki niż S6, tak jakby przeznaczony do parowania z S7 Pro :o

 

 

Póki co nie znam ceny, ale podejrzewam, że ~2500 jak S6 i S7. Przy czym to DAC bez wejścia USB typu X5s.

 

19 godzin temu, adivxv napisał:

Kiedyś wydali S10 za 700 dolców na AKM4390 ale rozgłosu nie zdobyło.

 

Nie było u nas S10, bo to też dość leciwy już sprzęt, inna generacja generalnie.

 

11 godzin temu, robertos napisał:

@Mayster coś wiadomo więcej o E2? Bedzie odpinanmy kabel? Czy strojenie będzie podobne do E1? Kiedy mniej więcej się pojawią?

 

Kabel ma być odpinany, ale nie wiem jak z tonalnością, ceną itp.

 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mayster napisał:

(...) highendowej serii rozwijanej przez Aune pod inną marką (...)

Możesz napisać coś więcej na ten temat - co ta za inna marka?

 

Bardzo fajnie wygląda informacja od producenta, czego można spodziewać się w najbliższym czasie :)

 

Ciekawe czy do S8 wsadzą 2 kostki ESS9038 Pro?

Co do S6, to właśnie miałem pytać czy będzie najnowszy AKM (tak) i czy obniżą impedancję na wyjściach słuchawkowych (?). Rozumiem, że w dalszym ciągu pilota brak? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj chciałem sobie posłuchać muzyki w formacie SACD. Niestety ku mojemu zdziwieniu w słuchawkach była cisza. Płyta była słyszalna tylko jako normalne CD. Mam odtwarzacz CD podłączony kable coaxial ze wzmacniaczem Aune S6. Może mi to ktoś wyjaśnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy na komputerze odtwarzam jakiś plik SACD, to Aune pokazuje "DSD" zamiast "PCM". Co Tobie pokazuje?

 

Generalnie wydaje mi się, że problem nie leży po stronie Aune. Aune odtwarza taki sygnał, jaki się mu zapoda. Logiczne wydaje się, że wina leży po stronie Twojego playera, otóż nie wysyła on do Aune właściwego sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Waldek1968 napisał:

Wczoraj chciałem sobie posłuchać muzyki w formacie SACD. Niestety ku mojemu zdziwieniu w słuchawkach była cisza. Płyta była słyszalna tylko jako normalne CD. Mam odtwarzacz CD podłączony kable coaxial ze wzmacniaczem Aune S6. Może mi to ktoś wyjaśnić?

Połącz wyjścia analogowe (rca) odtwarzacza z wejściami rca jakiegoś wzmacniacza (aune s6 odpada bo nie ma, to tylko combo) i słuchaj. Po coaxie DSD se raczej nie posłuchasz z odtwarzacza SACD;).

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Waldek1968 napisał:

Ze wzmacniaczem Denon PMA-1510AE wszystko działa tak jak powinno (wzmacniacz połączony z CD kablem rca).

No właśnie o tym piszę. Odtwarzacze SACD nie wydalają z siebie sygnału dsd po coaxialu, który możnaby było obsłużyć zewnętrznym daczkiem.

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wraz z podpięciem się przez XLR np do Aune S6 zwiększa się opór wyjściowy względem jacka? Producent deklaruje minimalną rezystancję na 32 Ohm i się zastanawiam czy słuchawki 25 Ohm i czułości 103dB powinny być podłączane do takiego źródła, szczególnie, że po XLR.

Edytowane przez adriano2510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pytasz w kontekście Hifiman Ananda, to nie powinno mieć to znaczenia:

"As this is an orthodynamic headphone its impedance is as good as ruler flat so a higher output resistance amplifier will have no consequences for the frequency response/tonal balance/damping. Driven with an amplifier with (0.2 Ω) and (120 Ω) output resistance. (...).

Wykres dla Hifiman Ananda:

120-ohm-r.png?w=614

Źródło: https://diyaudioheaven.wordpress.com/headphones/measurements/hifiman/ananda/

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Dzingi napisał:

3:17 "absolutely no sonic differences can be found". No to fantastic :v

 

Ale to jest opinia osoby co nie słyszy również różnic w kablach. Bardziej, z braku lepszego słowa, audiofilskie osoby pewnie różnice wyłapią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności