Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AUNE


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie przyszedł do mnie kabalek zbalansowany (8 żył - miedź) od J. Dragona i różnica z Aune S6 po balansie jest kolosalna! Sprawdzane z Beyerdynamic Amiron oraz Hifiman He-560. Dźwięk dostał jakby to określic - więcej masy - jest pełniejszy, scena większa, lepsza holografia i detaliczność poszczególnych instrumentów, dodatkowo w HE-560 lekkie acz zauważalne dociążenie na przełomie basu i średnicy. Kto ma te integre MUSOWO inwestować w kable XLR!!

 

btw. Nie wiem w jakim procencie te wszystkie zmiany są zasługą kable od Jimmiego, a w jakim układu zbalansowanego w Aune. Nie mam innych zbalansowanych kabli do porównań.

Edytowane przez pabloj
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minutes ago, Jaworrr said:

No Twój opis mi gra bo właśnie czekam na balans pod S6 do fostexow th900 :)

Masz miedź jimmiego, nie 7N tak?

Kabel 8 żyłowy z żył miedzianych. Nie wiem co to 7N, 7 żył, czy o co chodzi? Dobra już czaje, to czystość miedzi. Szczerze mówiąc nie wiem, zaraz zapytam :D Pierwszy raz w życiu kupuje u kogoś taki kabel ?

Btw. Aune S6 po balansie jest głośniejsze, więc w celach porównawczych trzeba przekręcić gałe o pare punktów ;)

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minutes ago, vonBaron said:

To że S6 jest głośniejsze i gra lepiej po balansie to normalne.

Tak ale myślałem, że różnice w dźwięku będzie bardziej subtelne i trudniejsze do wyłapania, a tu proszę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie wygląda odkrycie zalet brzmienia słuchawek po balansie. Potem nie ma odwrotu ;).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 hours ago, timecage said:

Tak właśnie wygląda odkrycie zalet brzmienia słuchawek po balansie. Potem nie ma odwrotu ;).

Słucham i słucham i faktycznie, nie wyobrażam sobie teraz słuchać Aune S6 po wejściu innym niż zbalansowane :D

Dość ciężko mi sobie wyobrazić żeby ten dźwięk mógł być jeszcze lepszy (ale już wcześniej tak parę razy miałem więc...) i ciekaw jestem co by dało połączenie Aune S6 z jakimś dobrym również zbalansowanym wzmacniaczem lampowym np Little Dot Mk3 SE albo Mk6. I pewnie jeszcze w tym roku to sprawdze bo nie wytrzymam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj słucham S6 na wyjściu BAL z Fostexami TH900 i mogę tylko potwierdzić powyższe. Duża zmiana w dźwięku na plus, większa scena, większe źródła i większe napowietrzenie. Dźwięk jest ogromny. Bardzo efektowny, co z tymi Fostexami będzie pewnie męczyć przy dłuższym odsłuchu, ale dla mnie to nie problem bo mam raczej krótkie sesje odsłuchowe i jeszcze inne słuchawki. 

S6 po BAL ma 1W dla 32ohmów, więc sporo mocy względem SE, które ma 280mW. Tą różnicę słychać, również nie wyobrażam sobie powrotu do SE. Aune na mocniejszym wyjściu pokazuje klasę.

Ach jak mi to teraz gra :) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
7 godzin temu, Jaworrr napisał:

Wg mnie to jakieś pleksi.

No wlasnie tez odnosze takie wrazenie.

 

W opisie na stronie audeos.pl mozna przeczytac:

Cytat

Lepszy ekran

Hartowane, przydymione szkło w połączeniu z wysokiej jakości wyświetlaczem IPS

 

Czy ktos mial folie zabezpieczajaca na wyswietlaczu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć

 

Mam do was pytanie czy Aune s6 lub s7 to bedzie dobry kompan do Denonów d7200 czy mozecie polecic cos innego?

Edytowane przez wegiel21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz się o dwa różne urządzenia.

S6 jest daciem z sekcją słuchawkową.
S7 jest wzmacniaczem.

 

Wybierz jedno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, D@rkSid3 napisał:

Pytasz się o dwa różne urządzenia.

S6 jest daciem z sekcją słuchawkową.
S7 jest wzmacniaczem.

 

Wybierz jedno.

Jestem troche zielony , wiec s7 jesli to lepsze rozwiazanie bo jak rozumiem dac nie jest mi potrzebny gdy zrodlem ma byc dap Sonw WM1a ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Mayster napisał:

Tak, S7 w takim wypadku. Tzn. S6 też może działać jako przetwornik, ale ten w Sony jest raczej odpowiedniej jakości oraz S7 swoimi parametrami do tych Denonów pasuje bardziej.

A czy możesz "zielonemu" wytłumaczyć jak mam podpiąć źródło tj. Sony WM1a do Aune s7 ( z tego co rozumiem Aune jest zbalansowany , więc z Sony jack 4.4mm --> ? ) a później słuchawki Denon D7200 które aktualnie są na kablu zbalansowanym zakończonym wtykiem 4.4mm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
2 godziny temu, adivxv napisał:

Ciekawe jaka cena.

 

Taka sama, czyli 2499. Będą w kraju do 2 tygodni. Ogólnie sporo będzie się działo u Aune na przełomie roku, postaram się później wrzucić coś więcej odnośnie nadchodzących modeli ;)

 

2 godziny temu, Dzingi napisał:

Ja się zastanawiam nad opłacalnością, skoro CMA 12 w promo jest do dostania za 3600 zł…

 

Tylko co ma wspólnego S7 z CMA 12? To nawet inne urządzenia (AMP vs integra) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności