Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AUNE


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwna sprawa, przez parę dni odtwarzałem sobie na Aune S16 pliki DSD (64 i 128) w foobar i nagle nie wiadomo dlaczego gdy wybieram, żeby natywnie grał DSD, to na aune pojawia się PCM 352 i szum w słuchawkach.. Jak ustawię w foobar, żeby zamiast wysyłać do DACa PCM zamiast DSD, to dźwięk idzie normalnie. Reistalacja foobar, sterowników do XMOS nic nie daje. Ktoś miał coś podobnego?

Druga sprawa - jakie używacie sterowniki do S16 (czy w ogóle jest jakaś różnica)? Widzę w sumie w sieci są dostępne 3 wersje:

XMOS-Stereo-USB-Audio-Class2-Driver-3023_v3.20.0 (z polskiej strony aune)

XMOS-Stereo-USB-Audio-Class2-Driver-3023_v3.34.0 (z ang strony aune jako oficialne do s16)

XMOS-Stereo-USB-Audio-Class2-Driver-3023_v4.13.0 (z ang strony aune jako oficialne do s6, ale działają z s16 z tego co spradzałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maniek88 napisał:

Dziwna sprawa, przez parę dni odtwarzałem sobie na Aune S16 pliki DSD (64 i 128) w foobar i nagle nie wiadomo dlaczego gdy wybieram, żeby natywnie grał DSD, to na aune pojawia się PCM 352 i szum w słuchawkach.. Jak ustawię w foobar, żeby zamiast wysyłać do DACa PCM zamiast DSD, to dźwięk idzie normalnie. Reistalacja foobar, sterowników do XMOS nic nie daje. Ktoś miał coś podobnego?

Druga sprawa - jakie używacie sterowniki do S16 (czy w ogóle jest jakaś różnica)? Widzę w sumie w sieci są dostępne 3 wersje:

XMOS-Stereo-USB-Audio-Class2-Driver-3023_v3.20.0 (z polskiej strony aune)

XMOS-Stereo-USB-Audio-Class2-Driver-3023_v3.34.0 (z ang strony aune jako oficialne do s16)

XMOS-Stereo-USB-Audio-Class2-Driver-3023_v4.13.0 (z ang strony aune jako oficialne do s6, ale działają z s16 z tego co spradzałem)

Odnośnie pierwszego problemu, rozwiązany - po prostu głośność musi być ustawiona na 100%...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, chico99 napisał:

Witam, w klubie:) Ma ktoś może doświadczenia z: X1s w parze DT990 pro 600ohm, K240DF? X1s będzie wydolne na tyle, żeby napędzić słuchawki tego typu? 

Raczej wątpię by X1s poradził sobie ze słuchawkami 600 ohm, mam DT990 pro 250ohm. W zależności od głośności nagrania potencjometr ustawiam od 60-80%, Przy bardzo cichych nagraniach na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, chico99 napisał:

Witam, w klubie:) Ma ktoś może doświadczenia z: X1s w parze DT990 pro 600ohm, K240DF? X1s będzie wydolne na tyle, żeby napędzić słuchawki tego typu? 

 

W recenzji na: http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-daca-wzmacniacza-aune-x1s/ jest o tym mowa.

Edytowane przez greg_jg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisuję się do fanklubu z Aune E1 - sygnatura idealnie w punkt mi leżąca. Brzmienie spójne, naturalne, z wykopem.
Dwie wady mają - pierwsza to mikrofonowanie kabla, ale z powodzeniem noszę OTE, więc to nie problem.
Drugi, nierozwiązany - izolacja. Które doki na rynku oferują maksymalnie zbliżone do E1 brzmienie przy lepszym tłumieniu otoczenia?
kupiłeś nowe czy używki? bo już chyba kiepsko z ich dostępnością. chętnie bym je sprawdził, ale nikt nie sprzedaje póki co używek. jak będziesz sprzedawał swoje to daj cynę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gregdezet napisał:

kupiłeś nowe czy używki? bo już chyba kiepsko z ich dostępnością. chętnie bym je sprawdził, ale nikt nie sprzedaje póki co używek. jak będziesz sprzedawał swoje to daj cynę :)

Obecnie ciężko o nówki, trzeba dystrybutora pytać czy coś będzie, bo chyba planowana liczba egzemplarzy się rozeszła.
Ja swoich nie sprzedam, choć MEE P1 teraz jako główne doki mi robią:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia ‎2018‎-‎04‎-‎20 o 22:37, Bialy_Wilk napisał:

Raczej wątpię by X1s poradził sobie ze słuchawkami 600 ohm, mam DT990 pro 250ohm. W zależności od głośności nagrania potencjometr ustawiam od 60-80%, Przy bardzo cichych nagraniach na 100%.

 Potwierdzam, ja słucham na X1S akg k612, które maja tylko 120 ohm ale są uważane za trudne do napędzenia, i też często dojeżdżam potencjometrem do końca skali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, adamos80 napisał:

 Potwierdzam, ja słucham na X1S akg k612, które maja tylko 120 ohm ale są uważane za trudne do napędzenia, i też często dojeżdżam potencjometrem do końca skali.

 

A to ciekawostka ... Mam x1s, k712pro, dt990 250ohm, hd650. Potencjometr max w pozycji g.13.

 

Źródło na cyfrowych wejściach odtw. CD pioneer i CA, no i xdp100r z wyjścia liniowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to dziwi. Słuchałem wcześniej k612 z aune T1 na różnych źródłach, komputerach, itp. i sytuacja była podobna high gain i 90% skali. Planuje niedługo wymienić słuchawki na inne, prawdopodobnie akg k712 pro, z tego co piszesz to wynika że powinno być lepiej jeśli chodzi o zapas mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, adamos80 napisał:

Też mnie to dziwi. Słuchałem wcześniej k612 z aune T1 na różnych źródłach, komputerach, itp. i sytuacja była podobna high gain i 90% skali. Planuje niedługo wymienić słuchawki na inne, prawdopodobnie akg k712 pro, z tego co piszesz to wynika że powinno być lepiej jeśli chodzi o zapas mocy.

 

Dnia 5.05.2018 o 21:28, adamos80 napisał:

 Potwierdzam, ja słucham na X1S akg k612, które maja tylko 120 ohm ale są uważane za trudne do napędzenia, i też często dojeżdżam potencjometrem do końca skali.

 

K612 120ohm, 101 dB/V - nie mam tych słuchawek ale z danych nie wynika, że są trudne do napędzenia.

 

https://kropka.audio/test/sluchawki/recenzja-akg-k612-pro/2/

Mimo stosunkowo wysokiej impedancji K612 Pro nie powinny okazać się wyjątkowo trudne do napędzenia. Skuteczność jest, jak na słuchawki otwarte, wysoka, maksymalna moc wejściowa – odwrotnie, więc tzw. elektrownia nie powinna być potrzebna.  - cytat z recki.

 

Coś musicie mieć nie tak.

Moje K712pro od biedy napędza xdp100r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na dniach (piątek) dociera długo wyczekiwana dostawa Aune E1. Mam przy okazji ciekawe info: E1 mają mniejszy zniekształceń i lepiej wypadają na wykresie od IE80 ;) 

 

Poza tym wkrótce pojawi się kilka nowości, z czego cześć można było już zobaczyć na targach w Monachium. O tym jednak trochę później :)

 

E1 z lewej, IE80 z prawej:

E1A.pngIE80A.pngE1B.pngIE80B.pngE1.pngIE80.png

Edytowane przez Mayster
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Miałem okazję przetestować Aune E1 i zestawić je z innymi słuchawkami z mojej platformy testowej. Jeśli ktoś jest zainteresowany, to zapraszam do lektury:

 

 

E1 zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie i to właściwie od pierwszych chwil. Kawał dobrego grania - jasno, ale bez ostrości, przestrzennie, ale nadal bezpośrednio, muzykalnie, ale ciągle wiernie. Jak na słuchawkowy debiut producenta, to czapki z głów. Ciekawe co będzie dalej :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Miło wspominam np. mobilny wzmacniacz B2" - tu chyba chodzi o B1? Ogólnie to recka OK.

A Aune E1 są świetne.  Na mnie zrobiły duże wrażenie i "jaram" się nimi już prawie dwa tygodnie. Nie odbieram ich raczej jako zdecydowanie jasne, chociaż od Triple Fi.10 niewątpliwie są dużo jaśniejsze, ale też mniej jasne czy nawet z lekko przyciemnioną (ale nie obciętą) górą w stosunku do Audeo i Etymotic MK5. Po prostu jako naturalne i lekko ocieplone. Najlepiej brzmią mi na tipsach silikonowych z dużym otworem. Z Pioneerem XDP-100R (lub z Aune B1 na doczepkę ) brzmią przyjemnie, a mniej zgrywają się z samym iPodem Touch 4G. Wokale są w E1 bardziej nasycone i dociążone niż w Audeo, które lubię, ale myślę, że E1 to poziom lub dwa wyżej, rachitycznego basu Audeo do tego E1 nawet nie ma co porównywać.

W ogóle do brzmienia Aune E1 nie mam się do czego przyczepić. :)

Co do wykonania jedynie kiepskie  oznaczenie kanałów przeklinam i zwłaszcza przy słabszym oświetleniu jest problem z ich rozpoznaniem.

Moze też zamiast prostego wtyku wolałbym kątowego jacka, czułbym się bardziej spokojny o wyłamanie (jacka lub gniazda).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności