Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AUNE


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

Pod koniec tamtego roku dokupiłem dwie lampy do swojego T1 MK2, na razie od dłuższego czasu słucham Genalex'a. Zmiana w dźwięku jest słyszalna. Nie są to zmiany które zmieniają tego DAC/Ampa w jakąś bestię brzmieniową ale można sobie nieznacznie skorygować brzmienie. Oczywiście na plus, jeżeli potrafi się dobierać lampy. Ja się posłuchałem Pani ze sklepu i w sumie się nie zawiodłem. Może od kwietnia wezmę się Tesle, bo wydawała mi się ona ciemniejsza i mocniej dociążająca bas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przed wyborem S6 vs S16, ale posłuchać mogę z opcją oddania tylko S6. Który wg Was byłby lepszy pod HD600? Lubię, gdy wysokie tony nie gasną zbyt szybko, a całośc nie gra sucho i nudno. Wiem, że S6 ma usprawniony wzmacniacz słuchawkowy, ale to jeszcze nie przesądza o synergii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisuję się do fanklubu z Aune E1 - sygnatura idealnie w punkt mi leżąca. Brzmienie spójne, naturalne, z wykopem.
Dwie wady mają - pierwsza to mikrofonowanie kabla, ale z powodzeniem noszę OTE, więc to nie problem.
Drugi, nierozwiązany - izolacja. Które doki na rynku oferują maksymalnie zbliżone do E1 brzmienie przy lepszym tłumieniu otoczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Są jakieś problemy natury technicznej z Aune S16? Mam możliwość kupić egzemplarz (~1600zł) w idealnym stanie, pracujący tylko jako dac (więc potencjometr powinien być jak nowy), ale z kończącą się (jeszcze 2 tygodnie) gwarancją. W razie co jakiś serwis w Polsce podejmuję się naprawy pogwarancyjnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Po prostu przestało działać. Szukam rozwiązania. Fatso mówi, że naprawiał xmosy w cayin'ach poprzez podmianę pliku BIN, ale ja nie wiem jak się za to zabrać... Serwis w chinach powiedział mi bym do nich go wysłał, ale mam opory...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MrBrainwash napisał:

Nie wiem. Po prostu przestało działać. Szukam rozwiązania. Fatso mówi, że naprawiał xmosy w cayin'ach poprzez podmianę pliku BIN, ale ja nie wiem jak się za to zabrać... Serwis w chinach powiedział mi bym do nich go wysłał, ale mam opory...

Wywal podpis cyfrowy sterowników. 

https://stackoverflow.com/questions/341168/can-i-remove-a-digital-signature-from-a-dll

Zapewne kombinowałeś z innym dac na xmos i się pogryzły stery. Ja tak miałem bgdy audiogd doinstalowałem na tym samym kompie co X1s. 

Edytowane przez ZenekHajzer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ZenekHajzer Możesz powiedzieć co dokładnie zrobiłeś (bo to co pod linkiem to dla mnie czarna magia). Jeśli chodzi o wyłączenie podpisu w windowsie to próbowałem tego i to na 2 kompach (z X5 też miałem raz takie cyrki), teraz jeszcze raz i dalej nie wykrywa urządzenia (nie tylko przez program do sterowników, ale i w ogóle system). Próbowałem też na linuxie odpalonym z pendrive i dalej zero reakcji.  W ogóle nie wykrywa urządzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na linuksie, to raczej nie jest wina sterowników.

Próbowałeś pod linuksem lsusb albo lspci? Bardziej lsusb, lspci dla świętego spokoju (kiedyś w fedorach potrafiło tam usb wylistować).

Jeśli jest to dystrybucja debianopochodna, to można jeszcze pogrzebać w /sys/kernel/debug/usb/devices (jako root) - jeśli plik nie wylistuje Aune, to kupa i chyba bez remontu sie nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2018 o 14:01, maniek88 napisał:

Są jakieś problemy natury technicznej z Aune S16? Mam możliwość kupić egzemplarz (~1600zł) w idealnym stanie, pracujący tylko jako dac (więc potencjometr powinien być jak nowy), ale z kończącą się (jeszcze 2 tygodnie) gwarancją. W razie co jakiś serwis w Polsce podejmuję się naprawy pogwarancyjnej?

Poczytaj dokładnie porównania S16-S6 [zwróć uwagę na restart] wybierzesz co Ci bardziej pasuje.S6 używki chodzą 200-300zł. drożej i ze sporo dłuższą gwarancją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2018 o 14:01, maniek88 napisał:

Są jakieś problemy natury technicznej z Aune S16? Mam możliwość kupić egzemplarz (~1600zł) w idealnym stanie, pracujący tylko jako dac (więc potencjometr powinien być jak nowy), ale z kończącą się (jeszcze 2 tygodnie) gwarancją. W razie co jakiś serwis w Polsce podejmuję się naprawy pogwarancyjnej?

Są, jak masz marnej jakości sieć to będziesz miał przebicia i głośność będzie wariować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.04.2018 o 20:58, sslaw napisał:

Witam, mam pytanie czy warto kupić model Aune X1 Pro, używka za 480 zł chcę do niego podpiąć słuchawki Philips Fidelio x2. Miał ktoś takie zestawienie i wie jak to gra ?

 

Raczej nie, X1s Pro były znacznie słabsze od X1s. Z drugiej strony cena używki X1s to średnio prawie 2x tyle.

 

Dnia 10.04.2018 o 14:01, maniek88 napisał:

Są jakieś problemy natury technicznej z Aune S16? Mam możliwość kupić egzemplarz (~1600zł) w idealnym stanie, pracujący tylko jako dac (więc potencjometr powinien być jak nowy), ale z kończącą się (jeszcze 2 tygodnie) gwarancją. W razie co jakiś serwis w Polsce podejmuję się naprawy pogwarancyjnej?

 

Serwis Aune w kraju polega najczęściej na wymienie całej płytki, więc póki będą dostępne u producenta to problemu nie ma. Natomiast serwis u jakiegoś elektronika zawsze będzie możliwy jak w przypadku każdego innego urządzenia. W S16 jest potek cyfrowy.

 

Za 2000 zł. na Allegro wisi S6 miesięczne, może warto się nad nim zastanowić. 

 

6 minut temu, vonBaron napisał:

Są, jak masz marnej jakości sieć to będziesz miał przebicia i głośność będzie wariować.

 

Z takim czymś spotkałem się raz (a raczej ze zgłoszeniem takiego problemu), ale jak dobrze pamiętam była to faktycznie kwestia problemów z uziemieniem / przebić lub czegoś podobnego u klienta (Ciebie?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Mayster napisał:

Serwis Aune w kraju polega najczęściej na wymienie całej płytki, więc póki będą dostępne u producenta to problemu nie ma. Natomiast serwis u jakiegoś elektronika zawsze będzie możliwy jak w przypadku każdego innego urządzenia. W S16 jest potek cyfrowy.


Napisałem do Ciebie jeszcze w grudniu na PW. Mógłbyś mi odpisać?

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak zdecydowałem się na to Aune S16, bo ciut tańsze i rzeczywiście trafiłem w stanie idealnym (brak rys na wyświetlaczu, przyciski i gałka chodzą ładnie, równo).

Po przesiadce z Fiio E10k, dźwięk jak najbardziej na plus, fajnie jednak że jest dedykowany przycisk do wyciszania i power.

Z K7xx gra bardzo ładnie, może jedynie wysokie tony czasami są troszkę "natarczywe", chyba trzeba było brać HD650 lub HD6xx :) Chociaż z drugiej strony te słuchawki są mega wygodne...

Miałem pewien problem ze sterownikami, otóż bez wyłączenia w uefi opcji secure boot sterownik nie chciał się zainstalować (problem z podpisem sterowników).

Trzeba było również wyłączyć w managerze urządzeń "urządzenie sterujące zgodne z interfejesem hid" bo to dziadostwo nie wiadomo w jakim celu dali blokuje możliwość załączania wygaszacza ekranu lub wygaszania monitora po czasie (a nie wpływa to w żaden sposób na funkcjonalność dac).

 

Odnośnie wyświetlacza na Aune - on się powinien po jakimś czasie wygasić, czy cały czas świeci?

Edytowane przez maniek88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Aro91 napisał:

Jak dla mnie największe wady S16 to:

Potencjometr cyfrowy- nie jest tak precyzyjny.

Ekranik świeci oraz słaba jakość czerni wyświetlanej.

Chyba niepotrzebne filtry dźwiękowe (nie słyszałem różnicy)

Więcej wad specjalnie nie zauważyłem, za to zalet ma wiele.

 

 

W końcu ktoś, kto nie słyszy filtrów! Już nie muszę się czuć głuchy. :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gorionn napisał:

 

W końcu ktoś, kto nie słyszy filtrów! Już nie muszę się czuć głuchy. :D

 

52 minuty temu, greg_jg napisał:

 

Też nie słyszę żadnej różnicy :rolleyes:

To piąteczka Panowie :P.

 

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźcie sobie jakieś utwory gdzie dobrze słychać akustykę i skupcie uwagę w jaki sposób wybrzmiewają instrumenty/dźwięki. Szczególnie zmiany słychać w basie. Także ogólny nastrój grania się zmienia. Generalnie różnice są takie że i tak z powodzeniem można na jednym tylko słuchać, ale ja wolę mieć opcję niż nie mieć. Przydało mi się to parę razy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, MrBrainwash napisał:

Weźcie sobie jakieś utwory gdzie dobrze słychać akustykę i skupcie uwagę w jaki sposób wybrzmiewają instrumenty/dźwięki. Szczególnie zmiany słychać w basie. Także ogólny nastrój grania się zmienia. Generalnie różnice są takie że i tak z powodzeniem można na jednym tylko słuchać, ale ja wolę mieć opcję niż nie mieć. Przydało mi się to parę razy. 

 

No to może ja jestem głuchy, ale wielokrotnie próbowałem "usłyszeć różnicę"...ale nic z tego, przynajmniej na X1s i HD 599 :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności