Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AUNE


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Aro91 napisał:

Jakie byście mogli polecić słuchawki pod aune S16 by się dobrze zgrywały chodzi o otwarte modele, z tego co wiem DT990ED będzie kiepsko ?

z tego co czytałem K7xx, K712pro będzie dobrze?

czy DT990ED 250ohm będzie znośnie ?

pozdrawiam

 

Na pewno nie będziesz narzekał na K712 i X2 grające z S16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie byście mogli polecić słuchawki pod aune S16 by się dobrze zgrywały chodzi o otwarte modele, z tego co wiem DT990ED będzie kiepsko ?
z tego co czytałem K7xx, K712pro będzie dobrze?
czy DT990ED 250ohm będzie znośnie ?
pozdrawiam
 

Słuchałem na meecie K712 z S16 i to było bardzo dobre połączenie - jeszcze lepsze było z S6


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aune s16 jest na tyle niedrogi i jednocześnie uniwersalny przy swojej w miarę neutralności brzmienia, że sporo słuchawek brzmi na nim zadowalająco. 

Mnie osobiście dobrze na nim się słucha przykładowo q701, hd600,hd540 rev.1, lcd2-f, T1 rev.1., choć znam połączenia dla tych modeli, które brzmią jeszcze lepiej, niemniej już nie jestem takim ultrasem by cyzelować dźwięk do granic możliwości, kosztem innych aspektów życia:)

Mam też model dt990 ed. 600ohm. W tym połączeniu brzmi to dla mnie znośnie (subiektywna opinia).

Zakładam że te AKG 7xx,k712 będą brzmiały również dobrze.

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.10.2017 o 16:29, Aro91 napisał:

No fakt pomyślimy zobaczymy, mimo wszystko S16 już zakupiłem aby słuchawki AKG myślę wymienić na inne

pozdrawiam

K702,ATH-700X,AD-700X,D600,Fidelio X2,Final Sonorus6, HM5,HyperX,Ultrasone780HFI,AKG K550,DT770 250,AKG 612Pro. Wszystko to grało według mnie z S16. Dość uniwersalny sprzęt pod względem synergii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.10.2017 o 18:55, rezystor napisał:

Aune s16 jest na tyle niedrogi i jednocześnie uniwersalny przy swojej w miarę neutralności brzmienia, że sporo słuchawek brzmi na nim zadowalająco. 

Mnie osobiście dobrze na nim się słucha przykładowo q701, hd600,hd540 rev.1, lcd2-f, T1 rev.1., choć znam połączenia dla tych modeli, które brzmią jeszcze lepiej, niemniej już nie jestem takim ultrasem by cyzelować dźwięk do granic możliwości, kosztem innych aspektów życia:)

Mam też model dt990 ed. 600ohm. W tym połączeniu brzmi to dla mnie znośnie (subiektywna opinia).

Zakładam że te AKG 7xx,k712 będą brzmiały również dobrze.

7 minut temu, adivxv napisał:

K702,ATH-700X,AD-700X,D600,Fidelio X2,Final Sonorus6, HM5,HyperX,Ultrasone780HFI,AKG K550,DT770 250,AKG 612Pro. Wszystko to grało według mnie z S16. Dość uniwersalny sprzęt pod względem synergii. 

 

Te co wytłuściłem byłyby prawdopodobnie dla mnie za ostre z S16 ale ja jestem wyczulony na iskrzącą górę. 

Bardzo fajna synergia jest z AKG K712Pro/K7XX, X2 też fajnie grały na S6 (S16 jest jaśniejszy)

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym że posiadam S16 zrobiłem obszerne porównania do Dac Magica 100 po tuningu

sprzęt towarzyszący:
Laptop
Sony F570ES
Dynaudio excite X12
kable głośnikowe Excellent
kabel RCA master
Muzyka w MP3 320 i FLAC

Niskie tony w Dac magicu były fajnie wypełnione i dawały frajdę dzięki czemu sprzęt grał muzykalniej, miał niezły wykop ale tym razem na Aune wszystko poszło o krok dalej, basu jest nieco więcej ale lepiej kontrolowany i ma super wykop, jest lepiej wypełniony i lepsze wykończenie, nieco bardziej punktowy.
Wyraźnie polepszyła się rozdzielczość i bas jest bardziej sprężysty.
Dźwięk dostał świetnego dociążenia, a myślałem że na Dac magicu było takie dociążenie...
Na przewagę ale Aune zasługuje bardziej czysty dźwięk pewnie to zasługa lepszego zasilania.
Dodam jeszcze naprawdę dużą różnicę w utworze "Alok Bhaskar - Fuego" gdzie Dac magic nie dawał wyraźnie rady z trudnym w opanowaniu basem, być może to wina średniej dynamiki lub innych aspektów, nie liczyłem na zbyt wiele ale Aune dużo lepiej prowadziło niskie tony.

Środek pasma równie dużo zyskał, wokale męskie i żeńskie są lepiej wypełnione oraz są wypchnięte bardziej do przodu co mnie bardzo cieszy, nie tak matowe jak w Dac magicu.
Bardzo wyraźnie słychać w utworze "Clean Bandit - Dust Clears" jak kobiece wokale są o wiele bardziej wyraźne i doświetlone, mają również lepsze zróżnicowanie.

Następny utwór "Adam Lambert - Ghost Town" słychać lepszą chrypkę w męskim głosie, takich przykładów było by sporo więcej.
źródła pozorne są również nieco większe co mnie specjalnie nie dziwi, Dac magic był bardziej neutralny i matowy zaś Aune stawia raczej na dociążenie w zakresie środka pasma.

Wysokie tony są bardzie wyrównane nie mają takich podbić jak Dac magic i potrafią lepiej rozchodzić się w przestrzeni, ogólnie w obu konwerterach nie było żadnych ostrości, ilościowo ciut więcej wysokich znajdziemy w Aune, kolumny czasem zanikają w pokoju plus nieco lepsza czystość.

Scena wyraźnie zyskała na głębi i nieco szerokości, wszystko jest bardziej uporządkowane przy gęstej muzyce, słychać np. talerze mają więcej finezji, w ciekawy sposób rozchodzą się po scenie gdzie w Dac magicu było bardziej uproszczone.
Wiele utworów zyskało na wieloplanowości dzięki czemu mamy większą świadomość jak byśmy obcowali w sali koncertowej.
Nie wiem czy to dobre określenie ale integra Aune ma również lepszy "drajw" taka ogólna spójność wszystkich źródeł pozornych ze sobą.
Dużo razy robiłem porównania w wielu utworach i wyraźnie można usłyszeć jak płaskim dźwiękiem czasami grał dac magic, piszę dlatego bo różnica jest jednak duża.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć daje to fajne rezultaty. Sam o tym myślę ,a utwierdziło mnie w przekonaniu gdy podłączyłem Bursony lykan z V5 do S16. Ta kombinacja jakby ulepszyła wszytko +2, co miało najlepszego muzycznie do zaoferowania te urządzenie, aczkolwiek jakieś małe ubytki dynamiki także dało się usłyszeć  ale to kwestia chyba samego wzmaka.

Edytowane przez adivxv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, decees napisał:

Poza tym coraz gorzej z dostępnością SS V5, a jak się trafi na starszą rewizję to mogą być cyrki, mówię Ci @Noah nie kombinuj z tymi Bursonami, tylko bierz FAWa po balansie + przejście na SE :)

Kabelek aż takich zmian nie wniesie ale przekonałeś mnie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V5i bywają bardzo problematyczne, w ciemno bym nie brał, jeśli nie ma gdzieś w sieci kogoś kto ma tak obsadzone.

A co tam siedzi oryginalnie? Może LME 49990 zapodać zamiast bursonów? Sporo taniej powinno wyjść, a ja b.miło wspominam te układy na DAC-100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, decees napisał:

V5i bywają bardzo problematyczne, w ciemno bym nie brał, jeśli nie ma gdzieś w sieci kogoś kto ma tak obsadzone.

A co tam siedzi oryginalnie? Może LME 49990 zapodać zamiast bursonów? Sporo taniej powinno wyjść, a ja b.miło wspominam te układy na DAC-100

Albo OPA1612, też super opki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności