Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AUNE


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

S6/S16 to jest przepaść jakościowa względem X1s, zarówno pod względem barwy jak i sceny. X1s jest bardzo cyfrowy względem serii S. Jak chodzi o poprawę dźwięku w twoich konkretnych słuchawkach to myślę, że przy ich dość ciepłej charakterystyce bardzo dużą poprawę wprowadzi S6. Dźwięk stanie się bardziej przestrzenny, a bas uzyska twardszą strukturę i szybsze wybrzmiewanie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy S6 też ma taką irytującą cechę, że po wyłączeniu trzeba ponowie wprowadzać ustawienia? Dwie rzeczy mnie w obsłudze S16 wyprowadzają z równowagi. Ciągłe gubienie konfiguracji i konieczność przytrzymywania urządzenia przy wciskaniu pokrętła. Nie to, żeby były to dla mnie powody do rozważania wymiany, zadowolenie z zakupu i tak poza skalą. Pytam z ciekawości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na to, że odłączasz od prądu - listwa/wtyczka/guzik zasilania z tyłu. Zgadłem?

 

A nie możesz wyłączyć przyciskiem z przodu i delektować się czerwoną seksowną lampką? :P

 

Wtedy co mi się wydaje ustawienia zostają zachowane.

 

Wtedy tylko denerwuje, że przy włączeniu trzeba trzymać guzik 3 sek, aby urządzenie zaskoczyło. Choć ma to też swój urok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe, prywatne dziwactwo, szczerze mówiąc tego typu lampek nie cierpię (zwłaszcza w nocy, również w TV, dekoderach itp.). Zwykle wyłączam S16 z tyłu. Tak czy siak to drobiazg, który nie ma istotnego wpływu na ogólną ocenę urządzenia (może ją zakleję?). Ciekawi mnie po prostu czy S6 zapamiętuje ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe, prywatne dziwactwo, szczerze mówiąc tego typu lampek nie cierpię (zwłaszcza w nocy, również w TV, dekoderach itp.). Zwykle wyłączam S16 z tyłu. Tak czy siak to drobiazg, który nie ma istotnego wpływu na ogólną ocenę urządzenia (może ją zakleję?). Ciekawi mnie po prostu czy S6 zapamiętuje ustawienia.

 

Tak, zapamiętuje. Też wyłączam z tyłu :)

 

Poza głośnością zapamiętuje też wszystkie inne ustawienia, czyli jakiego interfejsu używam i czy korzystam z trybu 'headphone' (line-in) czy jako line-out – gwoli wyjaśnienia, w odróżnieniu do S16 nie działa jednocześnie jako jedno i drugie.

Edytowane przez Dzingi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoby zainteresowane tematem możliwości napędowych będą mogły się z mojej strony spodziewać testów S6/S7 na słuchawkach:

- K240 DF (600 Ohm)
- K340 ES-D (400 Ohm)
- HD800 (300 Ohm)
- K1000 (120 Ohm)
- K872 (36 Ohm)
- T20 (16 Ohm)
- Sonorous III / IV (8 Ohm)

 

Wrażenia będę prawdopodobnie opisywał na bieżąco u siebie. Potwierdzam również, że S6 nie posiada filtrów ani rozbudowanej konfiguracji, ale zapamiętuje wszystkie ustawienia, również przy twardym wyłączeniu i z pominięciem soft power off. Jest to niestety duża zaleta ponad S16 z perspektywy jej posiadacza.

 

Niestety wszystkie notatki omyłkowo zostawiłem na komputerze i nie wziąłem ze sobą na wyjazd, dlatego siedzę teraz z P7 Wireless oraz Somicami V2 (heh), ale z tego co pamiętam K1000 szły po balansie z S6 na głośności 60-67%. Z S7 BAL na High Gain tak samo głośno było na jakichś 25-30% odkręcenia gałki. K872 z S6 po SE bodajże nie dochodziły do 40%.

Edytowane przez EvilKillaruna
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To normalne że na S16 dźwięk poniżej 50% jest ledwo słyszalny nawet na niskoomowych słuchawkach? Albo że dźwięk staje się bardzo cichy po wypięciu i ponownym wpięciu słuchawek nawet mimo wysokiego poziomu głośności na wyświetlaczu i pomaga jedynie twardy reset? A teraz kręcenie gałką w dół powoduje podgłaśnianie wtf?

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vonBaron

Odnosząc się do Listenów powiem, że u mnie przy 1% ledwo słychać. Powyżej 10% już wyraźnie. Przy 30-40% od biedy, a na granicy 50% można już spokojnie słuchać. K702 i K500 na tym poziomie grają za cicho. 75% to mnie więcej moja półka. Na co dzień mam jednak stale ustawione 85% (SHARP LD1) i zazwyczaj poruszam się w przedziale 65-85% na komputerze. Wymienionych dalej objawów nie zaobserwowałem.

 

Edit. po sprawdzeniu na sprzęcie.

Edytowane przez Jet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytałem to już tylko u mnie dzieje się tak na każdej parze słuchawek jakie mam. Na X1s nie było żadnych takich problemów.

Więc są dwie opcje albo zwrot do sprzedającego albo oddanie na gwarancje, tylko że kupiłem go niby jako w pełni sprawnego a nie żeby teraz kłopotać się z gwarancją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam. Chodzi mi po głowie stacjonarka i poważnie zastanawiam się nad aune s6. Miał ktoś z Was okazję posluchać z Meze 99?. Na dzień dzisiejszy takowe posiadam a nie chcę ich zmieniać a tym bardziej kupować następnych.

Tyle chłopa i nikt i nic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, KaszaWspraju napisał:

Jak S7 uzupełnia X1S według Ciebie?

 

Na szybko wrażenia są takie że on prawie wszystko robi lepiej. Nie potrafię tego określić jakoś słowno-muzycznie, na razie słucham na gainie +12 i w utworach przestrzennych wyraźnie polepszyła się scena w głąb i do tyłu, ogólnie wszystko brzmi bardziej, stereo smaczki zrobiły się mega stereo z narzutem przestrzeni, bas jest mocniejszy - ale przede wszystkim pełniejszy, dłużej wybrzmiewa w spodziewanym zakresie. Najlepsze jest to że nie jest to kwestia głośności - bo np. ustawienie gałki na godzinie 10 na X7s odpowiada ustawieniu na 11 X1s a i tak po zrównaniu poziomu głośności obu urządzeń dodatkowe wrażenia na X7s zostają. Tyle na tą chwilę po niecałej godzinie pobieżnych odsłuchów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności