Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AUNE


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

Jak jest z jakością wykonania Waszych B1? Klej za szybką na płytce drukowanej, rysy na "tranzystorkach" (u mnie piękny znak zorro na jednym z tych czarnych kwadracików), pokrętło zaczynające pracę na 8.30 a kończące na 6.30 (właśnie zdałem sobie sprawę, że nie ma kropeczki na pokrętle w starszej wersji - cofam pytanie) - to norma?

 

Druga kwestia, to poziom głośności na hi-gainie. Jestem w stanie na niektórych piosenkach, zamknąć skalę (pokrętło odkręcone do końca), co w przypadku FiiO groziłoby uszkodzeniem słuchu. Ten typ tak ma czy trafiła mi się felerna sztuka (model 2016)?

Edytowane przez ICTC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak na PW Ci pisałem - u mnie niedoróbek nie ma,Zorro nie stwierdzam.Jak się w domu uspokoi sprawdzę Ci te zakresy głośności.

Nasuwa się pytanie : czy lepsze ( nowa wersja) jest wrogiem dobrego (moja wersja B1) ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumcie mnie źle, jakość dźwięku jest rewelacyjna. Wstępnie oceniam na identyczną z Sony PHA-1A (z Sony A15 przez LOD - dla mnie to komplement). Z Fidelio X2 - wspaniała synergia. Z AKG K181DJUE też na swój sposób super. Z ATH-M50X już niespecjalnie, choć minimalnie lepiej od FiiO E12, podobnie z Sony MDR-1A. Przyczepiam się jedynie do jakości wykonania i jak dla mnie zadziwiająco małej mocy. Chińczyk nie chińczyk, parę zł kosztuje a to już do czegoś obliguje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ITCT - bez gainu oraz z gainem w trybie podstawowym jestem w stanie słuchać, ale to jednak dla mnie już dyskomfort.

W klasie A bez gainu jest za głośno, a z gainem zdecydowanie za głośno. Przy czym nie mam teraz żadnych wysokoomowych słuchawek i podpinałem Fidelio L2.

 

edit : taka mała dygresja.

Dla mnie dociążenie słuchawek, a ich głośność to dwie różne sprawy.

Edytowane przez paratykus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na HD650 jestem w stanie odkręcić na maxa, ale jest już bardzo głośno (low gain).

Na high gain dojeżdżam do około 9.30 - powyżej już w zasadzie nie do zniesienia dla mnie. ( tutaj trochę inaczej pokrętło pracuje, ale opisuję sytuację jeśli start byłby na 6.00).

 

Wersja 2016.

Edytowane przez Marceli
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. W moim egzemplarzu na maksie na low gain (powiedzmy na Fidelio X2) jest bardzo cicho/cicho. Na Hi odkręconym na maksa głośno/bardzo głośno (można słuchać) w zależności od nagrania ale teraz po poście Marceliego wiem że coś z moim egzemplarzem jest nie tak. Na 11.30 (start z 8.30) jest bardzo cicho. ;) Podaję głośność dla klasy A wyłączonej. Wzmacniacz spięty z A15 przez FiiO L5 więc to że DAP jest słabiutki nie ma żadnego znaczenia.

Edytowane przez ICTC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aune B1 2016 ma zmniejszony gain oraz impedancję wyjściową do 3 Ohm. Zrobiono to specjalnie dla poprawy współpracy z IEMami. Nie powinno to mieć jednak aż takiego wpływu na poziom głośności. Większość moich słuchawek napędzam w trybie "40 mA" z ustawieniem mniejszego wzmocnienia. Do wysokoomowych trzeba włączyć Hi Gain ale i tak pokrętło głośności rozkręcam maksymalnie do połowy zakresu. Nie znam A15, ale może daje zbyt niskie napięcie na wyjściu, co jest powodem problemów z poziomem głośności.
Kolega Paratykus posiada A15 i B1 więc niech skrobnie kilka słów o tym duecie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aune B1 2016 ma zmniejszony gain oraz impedancję wyjściową do 3 Ohm. Zrobiono to specjalnie dla poprawy współpracy z IEMami. Nie powinno to mieć jednak aż takiego wpływu na poziom głośności. Większość moich słuchawek napędzam w trybie "40 mA" z ustawieniem mniejszego wzmocnienia. Do wysokoomowych trzeba włączyć Hi Gain ale i tak pokrętło głośności rozkręcam maksymalnie do połowy zakresu. Nie znam A15, ale może daje zbyt niskie napięcie na wyjściu, co jest powodem problemów z poziomem głośności.

Kolega Paratykus posiada A15 i B1 więc niech skrobnie kilka słów o tym duecie.

 

A15 słynie z tego, że mocarzem na wyjściu nie jest. Tu upatrywałbym przyczyny choć zupełnie nie znam się na elektryce, ale na chłopski rozum : jeśli wzmak mało dostaje to mniej oddaje niż jak dostałby więcej ? Przy czym po wczorajszych, wieczornych próbach przez pół godz.miałem jakieś takie nie moje uszy, a dziś to sobie chyba zupełnie słuchawki odpuszczę. Nie jestem przyzwyczajony do głośnego słuchania. Poza tym tak się przyzwyczaiłem do A15, że na gołym nie wychodzę poza zakres 20 ( z 30 możliwych) na dokach i pchłach.

 

edit : ITCT, a sprawdzałeś jak jest ze wzmocnieniem kiedy spiąć to jackiem przez dziurkę słuchawkową i dać grajka na full ?

B1 też jest wtedy ciche ?

Edytowane przez paratykus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem przed chwilą połączenie przez dziurkę słuchawkową - ten sam poziom głośności, tylko dźwięk gorszej jakości. Nie uwierzę, że ten jakby nie patrzeć klocek ma dwa razy niższą głośność od zgrabnego FiiO E12. Tam w połowie skali się zatrzymuje i jest ten sam poziom głośności co w Aune odkręconym na maksa - rozmawiamy o high-gainie, klasa A wyłączona. Słuchawki mają impedancję 30 Ω...

 

Na low gainie to jest chyba ciut ciszej (albo tak samo, nie mam czasu teraz aby się na tym skupić) niż bezpośrednio z grajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę u siebie,ale dopiero około 17-ej.

Zgodnie z obietnicą :

 

normalny tryb B1,sygnał z dziurki słuchawkowej grajka - dla mnie jest głośniej niż przez LO.

Dźwięk z dziurki przy takim poziomie głośności pozlepiany w jazgot. Po LO znacznie lepsza jakość.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem wersję 2016. Podpinałem PFE232 i D5000. Kupiłem go specjalnie do AK100, ale testowany też z Galaxy S5. Powiem szczerze, że różnicę względem samego AK100 było słychać tylko na formacie mp3. Dźwięk robił się bardziej przestrzenny, wygładzony i dociążony. Jednak w większości słucham flac, a na nich różnica była tylko kosmetyczna. Prawie niezauważalna. Po tygodniu zdecydowałem się oddać sprzęt, bo tak mała różnica z SQ niewarta jest dla mnie noszenia kanapki. Całkiem możliwe, że słuchawki z większą impedancją bardziej by się z nim polubiły. Mnie zaciekawiła wersja 2016, bo to miała być dobra współpraca z niskoomowcami i IEMami. Ja jej jednak nie uświadczyłem. Zdecydowanie AK100 podłączony do stacjonarnych wzmaków potrafi zagrać lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem wersję 2016. Podpinałem PFE232 i D5000. Kupiłem go specjalnie do AK100, ale testowany też z Galaxy S5. Powiem szczerze, że różnicę względem samego AK100 było słychać tylko na formacie mp3. Dźwięk robił się bardziej przestrzenny, wygładzony i dociążony. Jednak w większości słucham flac, a na nich różnica była tylko kosmetyczna. Prawie niezauważalna. Po tygodniu zdecydowałem się oddać sprzęt, bo tak mała różnica z SQ niewarta jest dla mnie noszenia kanapki. Całkiem możliwe, że słuchawki z większą impedancją bardziej by się z nim polubiły. Mnie zaciekawiła wersja 2016, bo to miała być dobra współpraca z niskoomowcami i IEMami. Ja jej jednak nie uświadczyłem. Zdecydowanie AK100 podłączony do stacjonarnych wzmaków potrafi zagrać lepiej.

Co człek to opinia.

Mnie z kolei (wersja pierwsza) B1 złapało niesamowitą synergię z FLC8s ( 11 Ohm). Co prawda te doki ze wszystkim zagrają, ale tutaj po prostu zestawik wymiata.

B1+A15+FLC8 i prawie przez m-c nie włączałem stacjonarki.

 

edit : i chyba raczej niemożliwe żeby tani "wzmaczyk" przeskoczył AK100 ???

Edytowane przez paratykus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, moja B1 nie okazała się być pierwszą zepsutą - one tak mają z A15 - są dosyć ciche. Głośność jest wystarczająca, nawet jest mały zapas, mimo wszystko troszkę mnie to zdziwiło i niepokoiło. Podziękowania dla Mayster'a za sprawną wymianę na bardziej miły dla oka egzemplarz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"B1 nie okazała się być pierwszą zepsutą - one tak mają z A15 - są dosyć ciche" Czyli oprócz rysek na chipach, było ok.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"B1 nie okazała się być pierwszą zepsutą - one tak mają z A15 - są dosyć ciche" Czyli oprócz rysek na chipach, było ok.

 

To nawet nie ryski, tylko jakby oznaczenie ołówkiem jednego z elementów.

 

Co do samej głośności - z takimi HD565 i Xperią Z3 nie było opcji zbliżyć się do końca skali (akurat takie combo sprawdziłem na szybko), więc nawet obniżony gain wersji 2016 z którego wynika w prostej linii głośność nie stanowił problemu, a sam player.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"B1 nie okazała się być pierwszą zepsutą - one tak mają z A15 - są dosyć ciche" Czyli oprócz rysek na chipach, było ok.

 

To nawet nie ryski, tylko jakby oznaczenie ołówkiem jednego z elementów.

 

Co do samej głośności - z takimi HD565 i Xperią Z3 nie było opcji zbliżyć się do końca skali (akurat takie combo sprawdziłem na szybko), więc nawet obniżony gain wersji 2016 z którego wynika w prostej linii głośność nie stanowił problemu, a sam player.

 

 

Zgadza się, jakem paratykus.

A15 jest cichutki na wyjściu i już, ale i tak go lubię. Jeśli zaś miałbym słuchać na full z B1 to głuchota murowana ...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jestem już głuchy. ;) Nie, nie - mam zdrowy słuch. Z moich słuchawek najciszej z B1 grają właśnie X2. Miałem bezpośrednie porównanie z Sony PHA-1A, FiiO E12, Cayin C5 i B1 jest najcichszym wzmacniaczem w połączeniu z A15. Stąd moje zdziwienie. No ale już wszystko jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jestem już głuchy. ;) Nie, nie - mam zdrowy słuch. Z moich słuchawek najciszej z B1 grają właśnie X2. Miałem bezpośrednie porównanie z Sony PHA-1A, FiiO E12, Cayin C5 i B1 jest najcichszym wzmacniaczem w połączeniu z A15. Stąd moje zdziwienie. No ale już wszystko jasne.

Absolutnie nie chciałem urazić :)

Ja słucham dosyć cicho, bo moje uszy są bardzo wrażliwe na wyższe rejestry. Tak więc gdy dla kogoś jest normalnie to dla mnie może już być za głośno.

Ja nie mogę dać "w palnik", bo mnie salcesony bolą. Po tej próbie o którą prosiłeś to jeszcze następnego dnia czułem dyskomfort.

 

Jak widzę na mieście ludzi w słuchafonach z których wypływa na zewnątrz muzyka z taaakim natężeniem to na myśl, że ktoś by mi tak zrobił - oblewają mnie zimne poty.Serio :)

 

edit : przy 11-o_ohmowych FLC 8, kiedy jest spokój wokół mnie to wystarcza mi 13 kresek z 30-u w A15.Nie wyszedłem w nich poza 20, a podnoszę zakres dźwięków z 13-14 jak płyta jest cicho nagrana.

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uraziłeś w żaden sposób. Przy dokanałowych 15-18 kresek mi wystarcza, stare nagrania powiedzmy 23. Za to na nausznych lubię głośno, szczególnie że otwarte pozwalają na komfortowy odsłuch przy wyższej głośności, narząd słuchu się tak nie męczy jak przy zamkniętych. Może zakończmy już OT. :) Jestem zadowolony z tego "wzmaczyka". :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zdziwicie się ale ostatnio mój ulubiony DAP to "kanapka" T4G 32 GB i Aune B1 (połaczone kablem FiiO z LineOut Taczki). Świetne napędzanie Oppo PM-3. Zestaw może ciężki ale noszę go w woreczku od dokanałówek SoundMagic (THX Kurop !).

 

Przy okazji - Dzięki Marcinowi, B1 jest zabezpieczone folią na "okienkach". W B1 przydałoby się dłuższe pokrętło Volume...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności