Skocz do zawartości

Fanklub AUNE


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

Ja również witam i melduję się w klubie z Aune S16.

Obecnie gra z kolumnami Indiana Line, ale zacząłem poważnie zastanawiać się nad sprawieniem sobie na świeta prezentu w postaci słuchawek, także teraz pozostaje wytypować kilka i udać się na odsłuch. Tym bardziej podziękowania za:

 

Przykładowe słuchawki które z pamięci świetnie mi się całościowo zgrały z tym sprzętem:

 

Aune S16:

- AKG K240 DF
- AKG K240 Monitor

 

bo te jak najbardziej mieszczą się w budżecie i z pewnością wezmę je pod uwagę.

Z chęcią dowiem się również z jakimi słuchawkami S16 zgrywa się najlepiej według innych posiadaczy/testerów tego sprzętu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgrał mi się z dt 990 premium 600 ohm. Co zresztą nie jest tajemnicą. Na Audiofanatyku jest o tym wzmianka w recenzji s16.

 

Za to nie mogłem się oderwać od t1 v.1 słuchając realizacji Two Steps from Hell, ale w tym wypadku trzeba ogólnie lubić przekaz jakie one prezentują.

Edytowane przez rezystor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z chęcią dowiem się również z jakimi słuchawkami S16 zgrywa się najlepiej według innych posiadaczy/testerów tego sprzętu.

Według mnie ładnie zgrywało się np. z Denon D600,AKG-K612Pro,Ultrasone 780HFi,Superlux 668b,Audio-Technica ATH-AD700X,DT150 (jednak trochę lepszego wzmaka potrzebują).

Edytowane przez adivxv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że niby S16 nie podoła DT150?

Może niejasno się wyraziłem, bo pod względem scenicznym jest troszkę do poprawienia, przestrzennym trochę mniej ,a to tylko dlatego, ze się usłyszało jak potrafią świetnie grać na dobrym i dobrze dobranym wzmacniaczu.

 

ogólnie fajne się ich słucha ,tylko ze ja jestem przestrzenno-lubem i zwróciłem uwagę na to ,iż lepiej potrafią zagrać.

Edytowane przez adivxv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy S16 podoła DT150? Zależy co mamy na myśli z podoła. DT150 grają z niego poprawnie ale jak do S16 dodamy po XLR Yulong A28 i wepniemy DT150 Jackiem (a jak powszechnie wiadomo ogranicza to znacznie samego A28) i to uzyskamy od kopa lepszą barwę oraz podzieje się dobrze z głębią i przestrzenią. Jednym zdaniem będzie lepiej. Idąc tą myślą to można stwierdzić że daje rady ale nie do końca.

Swoją drogą te DT150 świetnie się właśnie skalują.

 

ATH-A700X z S16 dla mnie są nowym dozaniem a wydawało mi się że po tak długim czasie jak je mam już niczym mnie nie zaskoczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinając HPA-3B kablami zbalansowanymi również czuć różnicę na tle wbudowanej sekcji wzmacniającej. Ale już via single ended z tego samego wzmacniacza nie ma takich efektów, także jest to naturalny kontrast i skok. Testowane m.in. na HD800.

 

Mnie jednak zaskoczyły pozytywnie stare zabytki. Najpierw mocny strzał dla K240 DF, jakiego doświadczyłem z S16, a wczoraj i dzisiaj bardzo ciekawy drive K500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evil a znasz kogoś kto by HD800 używał z A28 zbalansowane w pełni? Bo co do tego że ciekawy efekt jest po zbalansowaniu HD800 to można wyczytać w wielu miejscach na sieci ale że ktoś je miał z Yulong D200 i A28 (bądź też z S16 +A28) to jeszcze nie napotkałem na taką osobę. Wg powszechnej opinii HD800 grają najlepiej z Jacka ale wzmaki o których mowa to kosmos cenowy nieosiągalny zupełnie dla mnie - a nawet jakby to i tak przekracza granice jakiegokolwiek rozsądku.

 

Przepraszam za offtop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybciutko poszły w :) Hmy ileż to osób pisało że posiada je drugi, trzeci raz, bo jakoś ciągle do nich wracają. Ja będę kupować nawet bez odsłuchu, zobaczę jeszcze co będzie się działo z nowymi S, słuchy chodzą że jeszcze w grudniu mają być.

 

Swoją drogą Aune S16 +A28, XLR - HD800 to powinna być hiperprzestrzeń z mega holografią. S 16 szerokość zamieni na głębię i holografię. Coś mam przeczucie że to będzie zestaw z którym mało co będzie konkurować w kwestii podróżowania z dźwiękiem w :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybciutko poszły w :) Hmy ileż to osób pisało że posiada je drugi, trzeci raz, bo jakoś ciągle do nich wracają. Ja będę kupować nawet bez odsłuchu, zobaczę jeszcze co będzie się działo z nowymi S, słuchy chodzą że jeszcze w grudniu mają być.

 

Swoją drogą Aune S16 +A28, XLR - HD800 to powinna być hiperprzestrzeń z mega holografią. S 16 szerokość zamieni na głębię i holografię. Coś mam przeczucie że to będzie zestaw z którym mało co będzie konkurować w kwestii podróżowania z dźwiękiem w :)

Proponuje najpierw wyprobowac Cayin-a HA-3 z HD800, bo to jest swietne polaczenie i jeden klocek mniej ;). Chyba, ze zalezy Ci na funkcjonalnosci, to tutaj niestety Cayin wypada biednie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście mam na myśli nie wydawanie astronomicznych sum na Staxy lub inne elektrostatach.

Oj pikuś, nie widziałem posta wyżej. Wypróbować jak najbardziej chciałbym ale D200 +A28 już mam i brakuje tylko słuchawek. HA-3 musiałbym najpierw kupić /skombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.
Czy używa może ktoś z Was Aune x1s z terminalem z Daphile.
Pytam bo przeczytałem w recenzji że może być problem z wydajnością USB 2.0
Posiadam terminal Dell FX 160.Wszystkie porty USB są zajęte,pendrive z Daphile,
HDD 1GB (własne zasilanie),pendrive z muzyką i doszedłby Aune.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po mnogości odpowiedzi - nope :).

 

Co do X1S z K7XX, tak, używałem.

 

Trochę wtopa, że X1S poszedł zanim przetestowałem, ale: http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-daca-wzmacniacza-aune-x1s/#comment-2417791912

Kto ma, niech sprawdzi. Nawet z czystej ciekawości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po mnogości odpowiedzi - nope :).

 

Co do X1S z K7XX, tak, używałem.

 

Trochę wtopa, że X1S poszedł zanim przetestowałem, ale: http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-daca-wzmacniacza-aune-x1s/#comment-2417791912

Kto ma, niech sprawdzi. Nawet z czystej ciekawości.

 

Rzeczywiście scena się zmniejszyła, przekaz jest bardziej bezpośredni. Wracam na poprzednią wersję, ta mnie męczy.

Edytowane przez Xseverus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności