Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AUNE


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Dziś trochę posłuchałem X1S. Faktycznie bardzo fajne kombo w tej cenie. Na Windows 8 nie miałem problemów ze sterownikami pomimo podpiętych dwóch innych kart dźwiękowych.

Z ciekawości podpiąłem do x1S Rapture i wyszło, że sekcja wzmacniacz w X1s jest dość surowa i sucha. No ale nie ma co się czepiać bo to nie ten pułap cenowy i urządzenie całkiem innego typu. Tak czy siak jak ktoś nie chce zmieniać brzmienia słuchawek źródłem to dobra opcja :). Na żywo dużo mniejszy niż się spodziewałem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście włączenie do toru Rapture daje dobre efekty, a przynajmniej tak mi sugeruje słuch :) Dodaje przestrzeni i szczegółów w dźwięku, różnica nie rzuca się od razu w uszy, ale też nie ma problemu żeby rozróżnić te dwa urządzania (chociaż ślepych testów nie było). Mi się natomiast wydaje, że ta suchość i surowość jest także domeną Rapture, tylko jest po prostu w tym lepszy. Poza tym dowiedziałem się jak funkcjonalny jest X1S, bo ja nie wykorzystuję jego możliwości praktycznie.

Edytowane przez FeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pytałem Grubbbego o to w jakich sytuacjach testował X1S. Opisywanie jej tylko z perspektywy integry jest tylko pewną częścią większego obrazu. Jak na ironię mi się osobiście sprawdza najlepiej w roli konwertera USB - COAX oraz stopnia wyjściowego. Różnicę dało się poczuć na T1.2 i HD800 głównie w tym, że zwiększyła się holografia oraz delikatnie lepiej wykończony został najdalszy sopranowy skraj. W przypadku pracy jako stopień wyjściowy zaś mając DACa-80 mogę się w wielu sytuacjach oprzeć na tym połączeniu zamiast S16 z czystym sumieniem. Nigdy jednak nie określiłbym X1S jako "matowego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano niestety. Ale to schemat bardzo często się powtarzający. Dlatego metodologię (i preferencje) ustawiam w testach tak, aby wyjść od jak największej neutralności, poznać dane słuchawki lub sprzęt pod kątem tego jak gra od prostej kreski, a dzięki czemu potem wiem jak w minimalnej ilości kroków dopasować tor lub wdrożyć drobne modyfikacje w daną parę, aby uzyskać najlepszą na daną chwilę synergię. Ale właśnie, to etap późniejszy i uzupełniający, a nie bezwzględny punkt odniesienia.

 

Tłumaczę to sobie również w taki sposób, że gdyby testować wszystko z perspektywy najlepszych warunków (tj. największej koloryzacji) i najlepszych słuchawek, to wszystko byłoby ostatecznie suche, nudne i mdłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś, coś może wie o DAP-ie od Aune czyli M2, sekcja wzmacniacza jest identyczna do B1.......

 

http://www.digital852.com/products/aune-m2-32bit-dsd-portable-music-player-preorder-shipping-dec-5-2015

 

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś, coś może wie o DAP-ie od Aune czyli M2, sekcja wzmacniacza jest identyczna do B1.......

 

http://www.digital852.com/products/aune-m2-32bit-dsd-portable-music-player-preorder-shipping-dec-5-2015

 

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

Łojojoj! Już widzę wyprzedaż kanapek z A15 :)

A na poważnie - jak nie spartolą sekcji cyfrowej i będzie to grało na poziomie a15 + b1 to zdradzam Clipa Sport i przestaję się przekomarzać z Lordem w kwestii DAPów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy jeden sprzet koloruje a drugi jest naturalny... czy ten drugi jest suchy a pierwszy naturalny to tez nie jest oczywiste - i dla fanow technicznego brzmienia mozne odwrocic WAsza teze "ze ludzie przyzywczajaja sie do suchego cyfrowego tranzystora z nizszych polek i potem mowia ze nasycone dobre klocki koloruja i maja maniere audiofilska".

To troche dyskusja fanow lamp z fanami tranow. Ja ostatnio zdecydowanie wole lampowe brzmienie. I na jego podstawie X1S jest suchy i matowy w ch*j :) A na podstawie tranow ktore uznaje za naturalne i odpowiednio nasycone (RA, Violectric, NFB28/NFB27, sd650...) X1S jest po prostu neico matowy... juz bez tego "w ch*j :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przeciez zawsze to powtarzam :)

tak czy siak poza ta kwestia subiektywnej naturalnosci to X1S gra bardzo fajnie w swojej klasie. Nie jest to niestety jakis killer do 5kpln czy cus takiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przeciez zawsze to powtarzam :)

tak czy siak poza ta kwestia subiektywnej naturalnosci to X1S gra bardzo fajnie w swojej klasie. Nie jest to niestety jakis killer do 5kpln czy cus takiego :)

A kto tak powiedział?

To wiesz trochę jakbyś się pastwił nad oplem speedsterem, że przy Pagani Zonda jest wolny w ch*j. Za to przy 911 już nie w ch*j. No i nadal wolniejszy od nissana 370Z. Więc w sumie to jest ****o wart bo nie przeskoczył sprzętów dwukrotnie drożych, a i Twoja fiesta, w której przeróbki władowałeś równowartość tego opla jest od niego szybsza.

Wybacz ale z kilku Twoich postów na jego temat odnoszę wrażenie, że się na niego uwziąłeś. Tak po prostu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zapomnialem dodac slynnego "moim zdaniem" - wiec ja tak powiedzialem, wyrazilem po prostu swoje zdanie.

I przyklad zly - bo jak napisalem odnosze sie wlasnie tez do jego segmentu i napisalem ze w nim to bardzo fajne urzadzenie, taki "must have" do odsluchu. Ale nie jest to killer bo taki np. zestaw FCL + niedrogi DAC za sume 1500pln jest po prostu lepszy. Tez nie wiem czy by z Zenkiem v2 tez z DACiem typu smsl sanksrit nie bylo konkurencji leb w leb.

 

Nie uwzialem sie na nic - mialem okazje sluchac wiec daje opinie i nie podzielam po prostu hajpu. Ale fakt faktem, co tez sam podkreslalem ze calkiem mozliwe ze oceniam go surowo bo ostatnio nic mi sie nie podoba z klockow bardziej budzetowych co akurat mnie troche martwi :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz gadasz do rzeczy :)

Tak -klon od mikolaja i fiio d03 jest bardziej mięsne. Ale nie neutralne.

I żeby była jasność: Twojego zdania nie podważam, ale moje porównanie do momentu napisania Twojego ostatniego posta było trafne w 100%. Cały czas pisałeś że zbierał baty od sprzętów droźszych albo przerabianych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo niestety z drozsze / przerabiaja stanowia moj glowny punkt odniesienia :/ i to moze blad... ale slucham pod siebie i szukajac zastepstw a nie w celach recenzji.

i caly czas mam nadzieje ze klocek do 1.5k pln znajdzie sie taki co smsla przebije... bo bym cos zmienil :) dlatego tak szukam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego hajpu? To nawet nie jest kwestia "moim zdaniem" tylko braku zastanowienia się nad wykonywanym porównaniem i punktem odniesienia, którego resztkami sił staram się nie nazywać po imieniu. Dobrze że się tu jeszcze X1S do Lampizatora Golden Gate nie porównuje. A że zagra on od X1S już nawet bez odsłuchu jest rzeczą oczywistą. Tak samo oczywistym jest, że zarówno S16 jak i DAC-80 grają u mnie od niej lepiej. Tyle że za odpowiednio więcej i z innym pakietem funkcjonalności, dlatego wyglądałoby to skrajnie niepoważnie, gdybym swoją opinię wyrażał z kompletnym pominięciem tych bardzo kluczowych aspektów.

 

Sytuacja wygląda tak, że X1S ani nawet do końca nie przetestowałeś, bo zignorowałeś resztę możliwości jakie niesie jej posiadanie (tak, wiem że poza funkcją integry jej nie wykorzystasz, tylko że dzięki temu nie masz nawet pełnego obrazu tego urządzenia), ani też porównujesz z urządzeniami z jej klasy, tylko albo droższymi, albo przerabianymi albo DIY EOL. Naprawdę wygląda to jak uwzięcie się i Wulkanowanie, tyle że w drugą stronę i nie mające za dużo wspólnego z realną oceną danego urządzenia, dlatego też nie dziwię się reakcji @Zenka. Bo że może się nie spodobać oczywiście jest ryzykiem i na pewno nie każdemu przypadnie do gustu, bo oczekiwał czy to więcej, czy to inaczej. Ale też oczekiwania nie powinny mimo wszystko przysłaniać zdrowego logicznego postrzegania danego urządzenia.

 

Jeśli jednak nie potrafi się dostosować pułapem własnym do akuratnej oceny sprzętu z klas budżetowych i widzi się parcie na klasy wyższe, to nie widzę sensu w sileniu się wbrew sobie. Sztuką w przypadku każdego recenzenta winna być moim zdaniem wysoka adaptacyjność. Inaczej okazałoby się, że wszystko poniżej SR-009 z dobrego toru to dno + metr mułu i koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, tu też jest ciekawie, bo T1 jako stopień wyjściowy z lepszego DACa potrafi nieźle poczarować. Jako integra po małej żonglerce lampami też. Ale nie, bo Dubiel albo WBA grają lepiej. Ok, to szukamy Dubiela i WBA za 500 zł :).

 

Jak komuś Grub pisany hi-end to niestety co zrobisz, nic nie zrobisz ;).

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego hajpu? To nawet nie jest kwestia "moim zdaniem" tylko braku zastanowienia się nad wykonywanym porównaniem i punktem odniesienia, którego resztkami sił staram się nie nazywać po imieniu. Dobrze że się tu jeszcze X1S do Lampizatora Golden Gate nie porównuje. A że zagra on od X1S już nawet bez odsłuchu jest rzeczą oczywistą. Tak samo oczywistym jest, że zarówno S16 jak i DAC-80 grają u mnie od niej lepiej. Tyle że za odpowiednio więcej i z innym pakietem funkcjonalności, dlatego wyglądałoby to skrajnie niepoważnie, gdybym swoją opinię wyrażał z kompletnym pominięciem tych bardzo kluczowych aspektów.

 

Sytuacja wygląda tak, że X1S ani nawet do końca nie przetestowałeś, bo zignorowałeś resztę możliwości jakie niesie jej posiadanie (tak, wiem że poza funkcją integry jej nie wykorzystasz, tylko że dzięki temu nie masz nawet pełnego obrazu tego urządzenia), ani też porównujesz z urządzeniami z jej klasy, tylko albo droższymi, albo przerabianymi albo DIY EOL. Naprawdę wygląda to jak uwzięcie się i Wulkanowanie, tyle że w drugą stronę i nie mające za dużo wspólnego z realną oceną danego urządzenia, dlatego też nie dziwię się reakcji @Zenka. Bo że może się nie spodobać oczywiście jest ryzykiem i na pewno nie każdemu przypadnie do gustu, bo oczekiwał czy to więcej, czy to inaczej. Ale też oczekiwania nie powinny mimo wszystko przysłaniać zdrowego logicznego postrzegania danego urządzenia.

 

Jeśli jednak nie potrafi się dostosować pułapem własnym do akuratnej oceny sprzętu z klas budżetowych i widzi się parcie na klasy wyższe, to nie widzę sensu w sileniu się wbrew sobie. Sztuką w przypadku każdego recenzenta winna być moim zdaniem wysoka adaptacyjność. Inaczej okazałoby się, że wszystko poniżej SR-009 z dobrego toru to dno + metr mułu i koniec.

Porownanie i punkt odniesienia byl jak najbardziej przemyslany i zadnego braku zastanowienia nie bylo tu miejsca. Co wyzej tlumaczylem - i wyraznie go podalem zeby kazdy wlasnie widzial tlo.

Co do testowania do konca i pelnego obrazu - jak najbardziej dla moich zastosowan taki mam. Wiec dla moich zastosowan przetestowalem do konca i mam pelny obraz. Caly czas odnosze sie do urzadzenia tez jako calosci - nigdzie nie pisalem o poszczegolnych jego sekcjach. Bo mnie to nie interesuje. Bo nie pisze tutaj recenzji a moje posrzezenia odnosnie combo. Wiec przy tym zalozeniu jak najbardziej przetestowany zostal do konca.

Odnosnie ryzyka ze wlasnie za duze mialem oczekiwania tez to nie raz podkreslalem wiec nie wiem w czym rzecz.

Popelniasz podstawowy blad - mylisz wypowiedzi luzne z forum z recenzja. Te zarzuty sa jak najbardziej sluszne - ale do recenzentow.

Do mnie troche galopujecie - z zalozenia testowalem jako combo i o combo sie wypowiadam. Z zalozenia szukam nastepcy smsl sd650 wiec z nim porownuje. Ddoatkowo akurat jego mialem pod reka. Nie mialem czasu zbieraz innych konkurentow i testowac osobno kazdej sekcji to znaczy ze nie moge sie wypowiadac? Nie robilem testow i nie pisze recenzji aby dac obiektywny obraz urzadzenia - a wrzucam na forum pare zdan. Moze ktos bedzie sie zastanawial czy kupic x1s czy smsl sd650 i potem pobawic sie w dlubanie.

 

I tez prosze wroccie do moich postow gdzie wyraznie pisze ze w swojej polce to wart odsluchu. Na dokladne porownania z ta polka to mi akurat trudniej. dr.dac czy adl gt40 to jednak drozsze urzadzenia.

jaka on ma konkurencje do 1k pln? bo siegam pamiecia co przerabialem i wlasnie poza chinczykami to srednio cos mi przychodzi do glowy.

Prowonanie do DIY nie widze nic zlego - ja nie mam do nich urazu, Twoj Evil rozumiem. Niemniej porownywac urzadzenia jak najbardziej mozna - a czytelnik sam oceni czy woli miec drozej ale z gwara czy taniej a z ryzykiem. Czy lepiej/gorzej.

Niemniej nawet golego sd650 (tu neistety z pamieci), co juz jest propozycja tansza, cenilem wyzej. Ale to stwierdzenie jak to porownanie z pamieci obarczone jest takze duzym ryzykiem bledu.

 

Wiec wyluzujcie. Dla mnie po prostu sprzet w swojej cenie do rozwazenia, ale bez rewelacji. Porzadny w swoim segmencie, ale nie wskoczy w szranki w segment wyzej. A czasami mialem wrazenie jak czytalem wypowiedzi ze na takiego sie go kreuje. Moze tez to zbyt pobudzilo moje oczekiwania.

I abstrahuje w tym momencie od charakteru grania, a pije do ogolnie pojetej jakosci, staranej sie przeze mnie obiektywnie ocenic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pax Panowie. Wszyscyśmy się napięli. Dla mnie liczyły się S16, na który się śliniłem od dawna i nfb 28. Poprzez sentyment, bo pierwszy porządny dac jaki dane było mi słyszeć to nfb10(chyba nawet z tym samym sabre co x1s).

Żadne z powyższych kombo nie podobało mi się bardziej na tyle, żebym je kupił. A tu nie mogłem się do niczego przyczepić. Poza fiio x5 detal wyższy jak w pozostałych(nie tylko dap ale i dac). Tonalnie bardziej mi się wpisuje w oczekiwania od dx90, który też (chyba?) ma to sabre, a do tego kompaktowy jako dac stacjonarne. Do trudniejszych słuchawek mam klona, ale póki co zadowalam się modelami które x1s pędzi wzorowo. Do pracy kompan idealny w moim odczuciu :)

Do domu? Do domu pewnie wziąłbym S16/NFB28, bo dochodzi mi możliwość zasilenia monitorów. Ale to robi świetnie scarlett, a słuchawek w domu słucham z telefonu/clipa sport. Tak więc na pytanie czy X1s atakuje droższe sprzęty moja odpowiedź jest: i tak i nie. Kompaktowością je zjada, brzmieniowo conajwyżej podgryza, cenowo jest świetną propozycją. Ale do moich zastosowań. Gdybym się szarpał na sprzęt do domu (i do głośników i do słuchawek) to byłby S16, albo nawet nfb27.

Ale to było kiedyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ciekaw, co pokaże Cayin HA-3 i jak w starciu z nim wypadnie X1S.

Znowu jestem w punkcie w którym mam ochotę sprzedać wszystko :)

No Cayin to zacne granie. Ale w zupełnie inną stronę. Opcje są dwie - pokochasz, albo się skrzywisz i w wątku sprzedażowym wymienisz wszystkie graty na Cayina :)

Dla mnie ideałem byłoby mieć i X1s i Cayina. Ale w pracy dwóch urządzeń słuchał nie będę, a w domu funkcjonalnie Cayin mi nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności