Skocz do zawartości

Fanklub AUNE


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

Toć się zaśmiałem tylko ;). Tak, HDP to poziom w paru miejscach gorszy technicznie od X1S. Lepszy jednak minimalnie na scenie oraz ze swoją koloryzacją, która z niektórymi słuchawkami robiła kapitalną robotę i to wcale nie tanimi. Największą jego wadą w bezpośrednim porównaniu może być podejrzewam wrażenie lekkiego kocyka na sopranie. To właśnie powoduje, że z jaśniejszymi modelami typu Q701 czy DT880 etc. gra świetnie. Podejrzewam wręcz, że właśnie pod takie modele był strojony, lub nawet własnie na takich dokładnie.

 

Mogę prosić o link? Tak się składa miałem Mini-I oraz Mini-I PRO. Na blogu nie ma recenzji - tak, wyszły tak tragicznie, że miała miejsce rezygnacja z publikacji po stronie zlecającego. Ponoć starsze wersje jeszcze jako tako się sprawdzały, ale nowsze nie były w stanie sobie poradzić nawet z Xonarem Essence STX na wymienionych OPA. Tak, przez HP OUT po TPA6120A2. Także sformułowana teza ma trochę słabe moim zdaniem założenia. Oczywiście na S16 też znajdą się mocni, bo sprzęt ma kilka drobnych słabostek o których pisałem tu i tam, ale całościowo to mimo wszystko bardzo trudny przeciwnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tutaj w pelni sie zgadzam z pierwsza czescia posta, natomiast nie zgodze sie z tym, ze Mini-i pro byl tak slaby, poniewaz po jego zakupie porownywalem go

z roznymi wzmakami i zawsze minimalnie, ale jednak wygrywal.

 

Oczywiscie caly czas odnosze sie do sekcji wzmacniacza, DAC-ow nie porownywalem. Nie podam Ci teraz linkow, bo to byly rozne zrodla i nie pamietam, gdzie

to dokladnie wyczytalem, a Ty przypadkiem tego nie pisales, bo dalby sobie reke uciac, ze m.in. w jakiejs polskiej recenzji to czytalem ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tutaj w pelni sie zgadzam z pierwsza czescia posta, natomiast nie zgodze sie z tym, ze Mini-i pro byl tak slaby, poniewaz po jego zakupie porownywalem go

z roznymi wzmakami i zawsze minimalnie, ale jednak wygrywal.

 

Oczywiscie caly czas odnosze sie do sekcji wzmacniacza, DAC-ow nie porownywalem. Nie podam Ci teraz linkow, bo to byly rozne zrodla i nie pamietam, gdzie

to dokladnie wyczytalem, a Ty przypadkiem tego nie pisales, bo dalby sobie reke uciac, ze m.in. w jakiejs polskiej recenzji to czytalem ;).

 

 

Miałem obie sztuki wprost od dystrybutora, żadna nie porwała. Było to zwyczajne, neutralne i jałowe brzmienie z ledwo dostateczną sceną. Liczyłem że będzie to naprawdę porządny sprzęt, ale poza wysokim connectivity naprawdę dźwiękowo nie oczarowały. Na tą chwilę z Matrixów najlepiej wypadł ich niemal topowy Quattro DAC/AMP combo, ale to koszta już podchodzące pod bodajże 5k zł łącznie. Na pewno będę testował jeszcze trochę ich konstrukcji, więc mam nadzieję, że tym razem uda się im coś wywalczyć, bo znów nadzieje mam wysokie. Rozczarowanie jakie zaliczyłem z Mini-I/PRO jednak gdzieś tam cały czas się kołacze w głowie.

 

Z tym że Mini-I/PRO nie mają możliwości pracy jako wzmacniacz. Tam nie ma w ogóle wejść analogowych, są tylko wyjścia. Więc nie wiem jak mogłeś go testować jako wzmacniacz skoro Mini-I w żadnym wariancie nie daje takiej możliwości?

Nie, ja takich rzeczy absolutnie nie pisałem, inaczej sam bym sobie teraz przeczył.

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dziurke sluchawkowa mi chodzi, jako DAC-AMP, nie o testowanie samego wzmaka :P.

 

 

No i tutaj w pelni sie zgadzam z pierwsza czescia posta, natomiast nie zgodze sie z tym, ze Mini-i pro byl tak slaby, poniewaz po jego zakupie porownywalem go

z roznymi wzmakami i zawsze minimalnie, ale jednak wygrywal.

 

Oczywiscie caly czas odnosze sie do sekcji wzmacniacza, DAC-ow nie porownywalem. Nie podam Ci teraz linkow, bo to byly rozne zrodla i nie pamietam, gdzie

to dokladnie wyczytalem, a Ty przypadkiem tego nie pisales, bo dalby sobie reke uciac, ze m.in. w jakiejs polskiej recenzji to czytalem ;).

 

Czyli jednym słowem porównywałeś go jako integrę słuchawkową, choć wcześniej pisałeś że opisujesz Mini-I z perspektywy tylko sekcji wzmacniacza, bowiem sekcji DACa nie porównywałeś z żadnym innym sprzętem, ale zamiast tego porównania były wykonywane z różnymi wzmacniaczami (które nie posiadają przecież DACa)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak, to chyba już zaczyna się mi to układać w całość. Dzięki za wyklarowanie :). Ale wracamy wtedy do punktu wyjścia. Testowałem je jak pisałem właśnie jako combo DAC+AMP i rezultat był następujący:

 

Miałem obie sztuki wprost od dystrybutora, żadna nie porwała. Było to zwyczajne, neutralne i jałowe brzmienie z ledwo dostateczną sceną. Liczyłem że będzie to naprawdę porządny sprzęt, ale poza wysokim connectivity naprawdę dźwiękowo nie oczarowały. (...)

 

Integry zawsze sprawdzam dokładnie w ich nadrzędnym przeznaczeniu (a więc jako combo) i dopiero potem przechodzę do kolejnych etapów, jeśli samo urządzenie na to pozwala. Mini-I w żaden sposób nie może pracować niestety jako stopień wyjściowy (w sumie S16 także). Także na stole pozostają tylko możliwości pracy jako DAC lub combo. Żeby nie było, to dobrze wyposażone integry, ale jak na ironię ani X1S nie ustępuje im w tym względzie na możliwościach, ani też w żaden, podkreślam - żaden (żodyn) - sposób nie mają startu do S16. Szesnastka to na ich tle od razu wystrzał jak z procy na scenie, wielopoziomowości dźwięku, formacie, dynamice, czystości oraz drajwie. Różnice są spokojnie słyszalne nawet na słuchawkach klasy Premium. Nie wiem tylko jak dziś zareagowałyby moje dwie pary mid-fi od AKG, ale mam nadzieję, że przy nowych konstrukcjach Matrixa się spiszą. I nie tylko one.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, szkoda, ze tak doslownie j/w nie jest to ujete w recenzjach, bo bym sie wczesniej zainteresowal ta S16-ka, zamiast Matrix-a. Ale dobrze wiedziec, ze jest sporo

lepsza od niego (wedlug Ciebie), przynajmniej inni skorzystaja, bo ja juz mam swoje combo i nie zamierzam go zmieniac, a przynajmniej przez dlugi... dluuugi czas :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisałeś: według mnie. Komuś spokojnie te układy mogą pasować i również trzeba takie zdanie mi uszanować. Żeby nie było S16 także nie chwalę ślepo, bo sprzęt mimo wszystko pewne "wady" wykazuje, gdy np. konfrontuję go jako gołego DACa z NU DAC-80. Nadrabia jednak moim zdaniem z nawiązką szeregiem innych rzeczy, w tym koronnym zastosowaniem, pod jakie go kupiłem - mocnej prądowo integry pod K240 DF. Najważniejsze że jesteś zadowolony ze swoich zakupów i to się liczy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dzisiaj do testu X1S - jak na razie okazało się, że nie lubi się z zewnętrznie zasilanymi USB mojej płyty, słychać jakieś trzaski po czasie, bez względu na sterowniki.

 

Ładne pudełko, jedynie srebrne czcionki na srebrnej obudowie praktycznie niewidoczne. Już słucham, na początek z K551 - jest bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend kolega załatwił sobie audio-gd (chyba nfb10) - UWAGA NA STEROWNIKI X1s - lubią się pogryźć z innym sprzętem. Czeka go remont urządzna, bo po usb przestało grać (sterowniki aune, w jakiś sposób zdestabilizowały pracę audio gd - był trzask i po sprawie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USB do takich klocków powinno być najlepiej bezpośrednio z płyty, dużo rzeczy lubi wariować np na USB z front panelu. Wyjaśnij też co dokładnie masz na myśli przez 'zewnętrznie zasilanie USB płyty'?

 

MSI Z97 Gaming 5 ma dwa porty z zasilaniem przez molexa - pod tymi coś popierduje. Reszta ok.

 

ZenekHajzer: Dzięki za info - aktualnie mam jeszcze inne urządzenia pod XMOS, chyba muszę uważać.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie zupełnie po ich instalacji zwariowała integra w dellu. Nie da się przepiąć dźwięku na słuchawki, mimo że dell je wykrywa(podłączenie słuchawek). Dla mnie to żadna strata bo X1s to teraz mój główny setup i nie zamierzam słuchać na czymkolwiek innym w pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend kolega załatwił sobie audio-gd (chyba nfb10) - UWAGA NA STEROWNIKI X1s - lubią się pogryźć z innym sprzętem. Czeka go remont urządzna, bo po usb przestało grać (sterowniki aune, w jakiś sposób zdestabilizowały pracę audio gd - był trzask i po sprawie).

 

Przecież to są sterowniki dostawcy układu kontrolera, czyli Xmosa, a nie Aune.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko mówię, że są takie symptomy. Wcześniej z xmosami takich objawów nie miałem. Poza tym nie oszukujmy się - kto poza recenzentami żongluje tak sprzętem, że ma dwa urządzenia na raz wpięte do komputera :)

Nie mój dac i komputer to nie mogę zdebugować. Sprawdzę rano - może wersja sterów na załączonym pendraku ma jakiś zgrzyt w konkretnych sytuacjach?

Poza tymi dwoma incydentami sprzęt nie budzi ŻADNYCH zastrzeżeń :)

Aha - jemu reinstalacja nie pomogła. Uparł się, że jeszcze przeinstaluje system. Zobaczymy. Jak uda się coś ustalić to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To właśnie podejrzewam - na razie mam lakoniczne info. Niestety nie lam jak sprawdzić samemu do jutra/pojutrze. Póki co zalecam reinstalację sterów przy przepinaniu urządzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie uważam że żaden sprzęt nie powinien się palić tylko ze względu na fakt otrzymania nowszych sterowników. Najnowsza wersja to 2.23 i aplikowałem takową również do S16, która pracowała bodajże na starszej wersji za pierwszym razem w recenzji - żadnych problemów. Z całym szacunkiem dla Audio GD, ale niestety na swój sposób potwierdza to moje średnio pochlebne zdanie o tym sprzęcie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu możemy mieć też do czynienia z paniką. Możliwe że po prostu na skutek konfliktu urządzenie nie chce ruszyć, a po reinstalacji systemu zacznie działać. Inna sprawa, że podpięcie obu urządzeń na raz to też średnie posunięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności