Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AUNE


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

No to B1 for the win :). Ale z zakupami warto poczekać do końca tego miesiąca, bo może uda mi się zrobić małą niespodziankę w tym temacie. ;):ph34r:

 

Mam w poniedziałek paczki nie odbierać ? :ph34r:

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może żeby trochę uspokoić swoją skrzynkę PW: spokojnie Panowie, nic nowego nie wychodzi, żaden killer ani nowa wersja B1. Do lub nawet przed pierwszym listopada wszystko będzie jasne. Tak jak pisałem - będzie niespodzianka, którą właśnie dopinam do końca. Niestety ja swoje zakupy już zrobiłem, więc nie skorzystam :).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisuję się do fanklubu z B1 który właśnie do mnie dotarł.

Jest lepiej niż na zdjęciach, bo spodziewałem się olbrzymiej "kobyły".

Nie ma jednak tragedii z tą wielkością.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może żeby trochę uspokoić swoją skrzynkę PW: spokojnie Panowie, nic nowego nie wychodzi, żaden killer ani nowa wersja B1. Do lub nawet przed pierwszym listopada wszystko będzie jasne. Tak jak pisałem - będzie niespodzianka, którą właśnie dopinam do końca. Niestety ja swoje zakupy już zrobiłem, więc nie skorzystam :).

Będzie para M220 i B1 !!! ;|)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O X1s jeszcze niewiele jest za granicą napisane i stąd taki stan rzeczy póki co przypuszczam. T1 jest jakby nie było ogólnie słabszy, a schodził w każdym dropie bardzo dobrze.

O2 / ODAC to sprzęty znane od bardzo dawna i popularne szczególnie w stanach. Do tego cena X1s na Massdropie nieszczególnie kusząca, a jak przyjdzie opłacić podatki na granicy to już w ogóle. Biorą u lokalnych dealerów i tyle. O takiego O2 / ODACA już ciężko w normalnym sklepie.

Edytowane przez Mayster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to nie ma żadnej definicji mówiącej o tym, że rynek wie dokładnie co dobre ;). Nie żebym rozpoczynał kolejną niekończącą się opowieść "lekarza be", ale w sumie te słuchawki to nawet dobry przykład.

Combo to jest tańsze, znacznie dłużej na rynku, wyraźnie bardziej rozdmuchane w niektórych kręgach. To dokładnie ten sam efekt moim zdaniem.

 

Tylko żeby potem nie było tego samego co przy M220 PRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chętnie porównam ODACa i O2 do X1S.

 

Rozdmuchany czy nie, trzeba mieć na względzie, że wtedy z małymi kombo to nie było rewelacji, a zestaw był świetnym bang for the buck. Brzmieniowo jest jednak specyficznie i ja na PW w 90% przypadków odradzałem zakup ODACa i O2. Ostatnio sytuacja dużo się poprawiła i w przypadku użytku stacjonarnego z akceptacją ograniczonej funkcjonalności, to już AIM SC808 jest lepszym wyborem od ODACa i O2.

 

No i pytanie, co z kategorii audio dealów, nie jest na Head-Fi rozdmuchane? :)

 

Analogia do beatsów nietrafiona, a nawet krzywdząca. To w końcu nisza. Bardziej pasuje tutaj FiiO.

Edytowane przez maciux
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdmuchany czy nie, trzeba mieć na względzie, że wtedy z małymi kombo to nie było rewelacji, a zestaw był świetnym bang for the buck. Brzmieniowo jest jednak specyficznie i ja na PW w 90% przypadków odradzałem zakup ODACa i O2. Ostatnio sytuacja dużo się poprawiła i w przypadku użytku stacjonarnego z akceptacją ograniczonej funkcjonalności, to już AIM SC808 jest lepszym wyborem od ODACa i O2.

 

No i pytanie, co z kategorii audio dealów, nie jest na Head-Fi rozdmuchane? :)

 

Analogia do beatsów nietrafiona, a nawet krzywdząca. To w końcu nisza. Bardziej pasuje tutaj FiiO.

 

 

Wiele rzeczy jest od niego lepszym wyborem, może dlatego nigdy nie byłem specjalnym entuzjastą tego combo.

 

Head-Fi przez wielu jest uważane w ogóle za rozdmuchane, ale akurat nie ich miałem na myśli.

 

Wg mnie bardzo trafiona w kontekście zachowań rynkowych i nie jest to nisza, zwłaszcza licząc podróbki i rozpoznawalność. Nie mam pojęcia jak FiiO może tu funkcjonować jako przykład, przecież produkują całkiem dobre urządzenia jak na swoją cenę i tu akurat rynek konsumencki funkcjonuje prawidłowo jako weryfikator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O2 i ODAC to jednak posmak DIY, open source'owy schemat, często surowy wygląd, sprzęt do specyficznych potrzeb - to i tak nisza. Nie wiem gdzie tutaj analogia do Beats, bo jeśli chodzi o jakość dźwięku, to się kompletnie nie zgadzam.

 

Czyli FiiO jest dobrze zweryfikowane przez rynek, a mniej popularny ODAC i O2 nie? Evilu, nie będę kontynuował tego wątku, czuję że jesteś uprzedzony, więc nie ma sensu. Entuzjastą tego kombo nie byłeś od zawsze, także bez odsłuchu - bo teraz zakładam, że już je znasz.

 

A X1S bardzo chętnie porównam do ODACa+O2 i najpewniej okaże się ciekawszą opcją.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X1S to wg. mnie sprzęt mający realną konkurencję dopiero w granicach 1600zł.

Naprawdę przyjemne granie. Do pracy sprzęt wręcz idealny - nie zajmuje dużo miejsca, a gra przyzwoicie. Próbowałem z niego już sporo słuchawek i nie trafiłem jeszcze na słabe połączenie. Nie szumi nawet na Dunu DN-1000, które to są bardzo podatne na eksponowanie szumów urządzenia. Level-in też grają z niego świetnie. K551 - wyostrzone, ale bez przedobrzenia. R70x - bardzo ciekawe efekty przy zmianie filtrów i zabawie EQ. K121, Q701, HD-25, B&W P3, taksy HD6000 - wszystko co najmniej poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O2 i ODAC to jednak posmak DIY, open source'owy schemat, często surowy wygląd, sprzęt do specyficznych potrzeb - to i tak nisza. Nie wiem gdzie tutaj analogia do Beats, bo jeśli chodzi o jakość dźwięku, to się kompletnie nie zgadzam.

 

Czyli FiiO jest dobrze zweryfikowane przez rynek, a mniej popularny ODAC i O2 nie? Evilu, nie będę kontynuował tego wątku, czuję że jesteś uprzedzony, więc nie ma sensu. Entuzjastą tego kombo nie byłeś od zawsze, także bez odsłuchu - bo teraz zakładam, że już je znasz.

 

 

Wystarczy przeczytać jeszcze raz moją wypowiedź, nawet ostatnią.

 

Będę wdzięczny, bo jeśli fakt, że nie jestem entuzjastą jakiegoś urządzenia lub połączenia (a sporo ich można wymienić) ma automatycznie oznaczać, że jestem uprzedzony, to jest to w stosunku do mnie delikatnie mówiąc obraźliwe i jak na ironię sugerujące właśnie owe uprzedzenie. Dyskusję uznaję tym samym za zakończoną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę się też do wcześniejszych wypowiedzi, kiedy to wyraźnie skrytykowałeś ten zestaw, przyznając się, że go nie znasz. Trudno nie pomyśleć o uprzedzeniu. Kończmy więc, z naszej wymiany zdań zazwyczaj nic dobrego nie wychodzi :)

 

ZenekHajzer: Pewnie uda się sprawdzić połączenie z K551. W sumie ciekawe że są lekko wyostrzone, ale X1S zgrywa się też z Level In - czyli rzeczywiście może to być uniwersalne kombo. Być może do R70x też będę miał dostęp.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chętnie porównam ODACa i O2 do X1S.

 

 

Też jestem ciekawy tego porównania. Sam chcę zamienić zestaw Sabre U2 + O2 (który jest porównywany do ODACa+O2) na X1S. Ostatnio testowałem też Fiio D03k bo potrzebuję dodatkowo DACa pod optyka. Ale myślę, że Aune będzie tutaj lepszym wyjściem, nawet ze względu na samą funkcjonalność bo pozbędę się kilku urządzeń i kabli je łączących :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno pudełko zdecydowanie wygodniejsze :) Kombo miały w sumie złą sławę, ale Aune pokazuje, że to już nie te czasy - patrząc po T1 MK2, S16, a najpewniej i X1S.

 

Swoją drogą, trudne czasy idą - pomysły na nazwy się kończą i za chwilę się nikt nie dogada rzucając tylko oznaczeniami: T1 MK2, X1, X3 - itd :)

Edytowane przez maciux
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno pudełko zdecydowanie wygodniejsze :) Kombo miały w sumie złą sławę, ale Aune pokazuje, że to już nie te czasy - patrząc po T1 MK2, S16, a najpewniej i X1S.

 

Swoją drogą, trudne czasy idą - pomysły na nazwy się kończą i za chwilę się nikt nie dogada rzucając tylko oznaczeniami: T1 MK2, X1, X3 - itd :)

Ja poszedłem do Audiomagic z myślą kupna T1 albo X1S - X1S był ZDECYDOWANIE lepszy, i to na moje nieodchamione ucho :)

Co do K551 - ja się do nich przyzwyczaiłem tylko po to żeby się odzwyczaić po zakupie R70x. Jak dla mnie jest tak jak pisał Evil. To dosyć równa integra, a w tych pieniądzach chyba najrówniejsza. Jako, że ja się zako****ę w charakterystyce słuchawek/głośników, to dla mnie deal jest idealny - wiem że słuchawki zagrają swoim charakterem, a ja co najwyżej powyciągam sobie w EQ co mi się nie podoba. Po to kupuję różnie grające słuchawki, żeby różnego brzmienia posłuchać, dlatego z EQ też działam oszczędnie. Udana integra.

@Grubbby - było się 3 dni wcześniej odezwać, to byś już słuchał :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłem coś pokręcić, ale wydaje mi się że w X1S siedzi podobna kość do tej z DX90, który był Twoją miłością przez dłuższy czas.

600Ohm może nie rozbuja jak byś do końca chciał, ale ja od tego mam klona. Do 250Ohm (pomijam te 470 w R70x, bo one grają z telefonu nawet) to jest super sprzęt do biura właśnie.

Jak muszę być responsywny to zakładam R70x i słyszę co się wokół dzieje, jak chcę się odciąć - K551. Q701 dał radę, więc dla mnie temat napędu wyczerpany chwilowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności