Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AUNE


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

Mojo to dac + amp, a B1 to sam amp. Trochę ciężko porównać :)

Co tam ciężko Panie Dzieju. Kwestia chęci i punktu podparcia.

Kopernik jak znalazł punkt podparcia to tak w doopę Ziemię kopnął, że do dziś się kręci ;)

 

Ja mogę B1 i Mojo porównać nawet z margerytką, tylko niech ktoś mi przyśle ( ale nie margerytkę. Ją akurat mam ) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

All, czy B1 "utrzymasz" ;) do czasu aż Chord Mojo wpadnie w Twoje łapki, bo ciekaw jestem takiego porównania

B1 nie mój, na testach. Teraz kiedy zamówiłem Mojo, raczej mnie nie stać na B1:(

Aune, które masz na testach, to ta niby nowsza rewizja? Byłbyś w stanie napisać czy podłączenie go w torze wnosi coś dobrego z Oppo PM3? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Aune B1 nie ma rewizji. Jest jedna i cały czas ta sama. Skąd takie info? Dobra, już mam.

 

Evil, żółta kartka :P

W teście B1 podpiąłeś z przenośnych grajków do niego, tylko ... telefon ;)

 

Aby przetestować skalowalność. Jeśli na takim urządzeniu sprzęt się wykazał, to nie ma możliwości aby dał ciała na większości pozostałych. Bardziej interesowało mnie jak daleko sięgają jego możliwości w zakresie normalnych DACów, ewentualnego obcinania pasma oraz ograniczeń napędowych przy dużym obciążeniu jakimiś niewydajnymi 600-ohmowymi potworami.

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Aune B1 nie ma rewizji. Jest jedna i cały czas ta sama. Skąd takie info?

 

Evil, żółta kartka :P

W teście B1 podpiąłeś z przenośnych grajków do niego, tylko ... telefon ;)

 

Aby przetestować skalowalność. Jeśli na takim urządzeniu sprzęt się wykazał, to nie ma możliwości aby dał ciała na większości pozostałych. Bardziej interesowało mnie jak daleko sięgają jego możliwości w zakresie normalnych DACów, ewentualnego obcinania pasma oraz ograniczeń napędowych przy dużym obciążeniu jakimiś niewydajnymi 600-ohmowymi potworami.

O, teraz - ja gupi - wiem "o co kaman" !

Rzecznik FIFA powiedział, że anulował Ci tę kartkę ;)

 

Korci mnie to B1, tylko ta waga i termofor ( ale zima idzie ...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale Aune B1 nie ma rewizji. Jest jedna i cały czas ta sama. Skąd takie info?

Jest info w wątku na HF. Niższa impedancja wyjściowa i oznaczenie na potencjometrze to zdaje się jedyne zmiany.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zgrałby się B1 z T70 i PM-3 ?

 

 

 

All, czy B1 "utrzymasz" ;) do czasu aż Chord Mojo wpadnie w Twoje łapki, bo ciekaw jestem takiego porównania

B1 nie mój, na testach. Teraz kiedy zamówiłem Mojo, raczej mnie nie stać na B1:(

Aune, które masz na testach, to ta niby nowsza rewizja? Byłbyś w stanie napisać czy podłączenie go w torze wnosi coś dobrego z Oppo PM3? ;)

 

Mial ja B1 i z PM3 parowal - z dx90 jako zrodlo. Zabijcie mnie ale nie pamietam czy jeszcze ak380 wtedy mialem ale jak mialem to w domu w notatkach bedzie i napisze wiecej.

Co do B1 to dla mnie faworyt przenosnych AMPow.

C5, E12, E12a, T5... nie wiem jeszcze pewnie cos mialem... wszystko na prawde jak dla mnie sie chowa. Niby nie jest tego duzo ale sa to raczej uznane i chwalone pudelka w cenie do 1k pln.

One wnosily szlify, zmienialy nieco charakter. Przy dx90 testowalem C5 i E12A. I one wnosily mi... zmiane lekka. Nie stwierdzalem ze sa lepsze. Nie moglem znalezc zadnego argumentu aby je nabyc. Z dx90 czystego brzmialo to rownie swietnie.

Aune B1 mnie zaskoczyl bardzo pozytywnie. Dal po prostu moc i to czulem od razu. Swoboda grania, mniej nerwowosci, a wieksza precyzja tez w kreowaniu sceny, formowaniu jak i lokalizacji zrodel pozornych. Przez to lepsza separacja i szczegolowosc. Takie sluchawki jak PM3 zyskiwaly tez nasycenie i dynamike - zarowno w skali makro jak i mikro. Na pewno polubily B1 :)

Odnosnie samej synergii z PM3 to byla bardzo dobra, ale to moze wynikac ze sporej neutralnosci B1. Tu zrodlo gra wieksze skrzypce moim zdaniem.

 

Sam wzmak lepsze zrobil na mnie wrazenie niz ta sekcja w oppo ha2.

 

Uporczywie szukalem zeby cos przyblizylo dx90 do smsl sd650 (wiec prosta stacjonarka) - wiec zadania prostego B1 nie mial. Bo o ile robil wielki krok w ta strone to nadal nie to - to jedyny powod dlaczego nei nabylem. Niemniej z portable nie slyszalem lepszego wzmaka. Ciekaw jestem konfrontacji z TEACiem... acz mysle ze ten by juz go nie potrzebowal.

 

 

@all999 - jak testy z C10 ? B1 wnosi cos im plus?

Edytowane przez grubbby
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie B1 już nie jest nr 1 wśród wzmaków przenośnych, ale tak nie do końca, bo konkurent jest kilka razy droższy i to bardziej stacjonarny wzmak, ale transportowalny. B1 nadal rewelka.

 

Ale B1 odbieram tak jak Ty, grubbby. I chyba za jakiś czas sobie go sprawię do DXa.

Edytowane przez maciux
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale B1 odbieram tak jak Ty, grubbby. I chyba za jakiś czas sobie go sprawię do DXa.

 

daje radę z dx90, na mecie w chorzowie zachwycił mnie w połączeniu z Grado

 

Jaki to amp?

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda. Kilogram nie waży - to niby waga całego pudła z zasilaczem. Ma gdzieś ponad pół kilo - ale trudno mówić o wzmaku stricte przenośnym :) Tym bardziej, że chyba wszystkie wzmaki bakoona mają akumulatory w standardzie.

 

Cena sroga, prawda...

 

Recka będzie :) Czekam jeszcze na jednego Bursona i kilka planarów. LCD-2 robi bardzo dobrze :)

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bakoon HPA-01M. Cenowo nie konkurent, a jak ktoś lubi szeroką scenę, to i B1 lepiej wypadnie brzmieniowo :)

Cenowo i wielkościowo dla "bekona" odpowiednikiem mógłby być na przykład ALO Continental Dual Mono :)

I takiego porównania jestem bardzo ciekaw. Masz może dostęp do tego drugiego, Maćku? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o prosze... napiszesz cos wiecej ? jakie zmiany?

No właśnie zmiany nie chciałem w TEAC 'u a i mocy mi w nim nie brakuje, więc nie widziałem sensu w łączeniu dodatkowego klocka. Zyskała głównie scena, ale ta szerokość i eliptyczna konstrukcja znana z B1 nie pasowała mi do charakteru TEAC 'a więc raczej porownywałem ZX1 + B1 do TEAC 'a. TEAC został, kanapka już u ludzi

Dla mnie B1 ma sens tam gdzie brakuje nam mocy, a charakter źródła nam z grubsza pasuje. Z ZX1 B1 tworzy świetny duet, bo oprócz czystej mocy, eksponuje najlepsze cechy Sonego korygując niedociągnięcia, czy może wkracza tam gdzie Sony nie radzi sobie do końca sam. Dla mnie głównie zyskała dynamika i dociążenie, ale miej na uwadze że ja używam raczej słuchawek o "studyjnym" charakterze i takich zmian w Sony pożądałem.

Natomiast w TEAC 'u nic nie potrzebuje robić, pasuje mi tak jak jest, więc ja nie widzę sensu łączyć go z B1.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Już sam fakt, że na słuch nawet ładnie napędził Q701 czy DT990 Edition o oporze (jakby nie patrzeć wykraczającym poza specyfikację) 600 Ohm jest tu dobrą monetą. (...)

http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-wzmacniacza-przenosnego-aune-b1/

 

T1 jest bardzo trudno wysterować, ale głównie ze względu na ich tonalność. Napędzić sporo łatwiej i łatwiej niż DT990/600. Poza tym 600 Ohm nie równa się innym 600 Ohmom i nie jest to jedyny parametr na który należy patrzeć.


Oczywiście przy T1 mowa o Gen 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyślij mi T1 to Ci odpowiem ;)

Może być i w poniedziałek, bo myślę, że B1 w poniedziałek do mnie doczłapie.

 

Tak na serio to Evil do recenzji z sześćsetek podpinał do niego Beyerdynamic DT990/600 Edition

 

edit : znowu skucha, Evil mnie wyprzedził ;)

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyślij mi T1 to Ci odpowiem ;)

Może być i w poniedziałek, bo myślę, że B1 w poniedziałek do mnie doczłapie.

;) Nie ma mowy, bo sam nie mogę się od nich oderwać ;) Dlatego zastanawiam się co by tu wykombinować, żeby mieć mały wzmacniaczyk do nich i zabierać w komplecie ;) Pomyślałem właśnie o B1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przyślij mi T1 to Ci odpowiem ;)

Może być i w poniedziałek, bo myślę, że B1 w poniedziałek do mnie doczłapie.

;) Nie ma mowy, bo sam nie mogę się od nich oderwać ;) Dlatego zastanawiam się co by tu wykombinować, żeby mieć mały wzmacniaczyk do nich i zabierać w komplecie ;) Pomyślałem właśnie o B1.

 

Spoko :) Jak mi B1 A15 nie rozrusza to za tydzień Ci sprzedam ;)

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności