Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub AUNE


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

Recenzje mnie tak nahajpowały, że jeszcze nic nie mam a już jestem fanem :D Ostatnio miałem brać T1 z komisu, ale pojawił się akurat po tym jak postanowiłem, że do świąt nie kupuję żadnych zabawek.

 

@down
O, dzięki! Znalazłeś lukę w prawie :D

Edytowane przez Lirick
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzje mnie tak nahajpowały, że jeszcze nic nie mam a już jestem fanem :D Ostatnio miałem brać T1 z komisu, ale pojawił się akurat po tym jak postanowiłem, że do świąt nie kupuję żadnych zabawek.

 

Wszystkich świętych tuż tuż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzje mnie tak nahajpowały, że jeszcze nic nie mam a już jestem fanem :D Ostatnio miałem brać T1 z komisu, ale pojawił się akurat po tym jak postanowiłem, że do świąt nie kupuję żadnych zabawek.

 

@down

O, dzięki! Znalazłeś lukę w prawie :D

T1 lepiej odsłuchać. I zabezpieczyć środki na lampki do niego - stokowa jest do doopy.

Ja bym zestopniował je tak:

T1- (na lepszej lampie) - malowane grubą greską dźwięki. Bardzo przystępne, ale rozmazane, jakby pędzelkiem były rysowane.

X1S - ołówek HB - mnóstwo detali, bardzo fajne rysowanie planów, szczegółowość.

S16 - ołówek automatyczny o bardzo cieniutkiej kresce, dużo więcej pokazuje, ale nie zawsze chcę aż tyle zobaczyć :)

Wypośrodkowałem więc, zwłaszcza, że mam niewymagające słuchawki.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzje mnie tak nahajpowały, że jeszcze nic nie mam a już jestem fanem :D Ostatnio miałem brać T1 z komisu, ale pojawił się akurat po tym jak postanowiłem, że do świąt nie kupuję żadnych zabawek.

 

Mam podobnie i wszystko na to wskazuje, że moim kolejnym torem będzie właśnie X1S, tylko chciałbym najpierw go porównać "ucho w ucho" z obecnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat przyznam się miałem tyle szczęścia, że żadnego ich produktu nie kupiłem w ciemno, a dopiero po recenzji. X1S po prostu już z niej nie wyjechała, zaś S16 najpierw parokrotnie do mnie wracała jako platforma testowa, aż w końcu po nabyciu DFów się na nią zdecydowałem. Ale ja to ja i niestety zalecane byłoby, aby każdy odsłuchał przed zakupem, jeśli ma taką możliwość. A jeśli nie - zawsze jest betatesting 14 dni i weryfikacja, czy aby faktycznie się to sprawdza. Żadnego ze swoich urządzeń niestety nie mam w planach puszczać w obieg testowy. Po pierwsze to sprzęt w ciągłym u mnie użyciu jako punkt odniesienia, a po drugie miałem już kiedyś z tym niemiłe przygody. Choć staram obchodzić się z cudzym sprzętem jak z jajkiem, to niestety czasami są przypadki, że nie jest to odwzajemniane i sprzęt przychodził śmierdzący od fajek oraz z rysami. Uczulam więc w przypadku forumowych wymian itp., zwłaszcza z osobami średnio jeszcze zweryfikowanymi :).

 

Podpowiadając jeszcze o X1S - warto ją sparować z dobrym DACiem w trybie Line. Choć na początku miałem dylemat czy jest faktycznie lepsza od posiadanego przeze mnie bardzo długo Icona HDP (minimalnie większa scena na szerokość i koloryzacja basu), tak gdy przekazała znacznie większą ilość informacji z DACa-80, ostatecznie wyszło mi, że przyda się w testach znacznie bardziej od Icona i klasowo wyraźnie odskakuje taki zestaw do przodu. Są jednak sytuacje, w których wbudowany DAC sprawdza mi się po prostu lepiej, np. przez skupienie na średnicy.

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Recenzje mnie tak nahajpowały, że jeszcze nic nie mam a już jestem fanem :D Ostatnio miałem brać T1 z komisu, ale pojawił się akurat po tym jak postanowiłem, że do świąt nie kupuję żadnych zabawek.

 

@down

O, dzięki! Znalazłeś lukę w prawie :D

T1 lepiej odsłuchać. I zabezpieczyć środki na lampki do niego - stokowa jest do doopy.

Ja bym zestopniował je tak:

T1- (na lepszej lampie) - malowane grubą greską dźwięki. Bardzo przystępne, ale rozmazane, jakby pędzelkiem były rysowane.

X1S - ołówek HB - mnóstwo detali, bardzo fajne rysowanie planów, szczegółowość.

S16 - ołówek automatyczny o bardzo cieniutkiej kresce, dużo więcej pokazuje, ale nie zawsze chcę aż tyle zobaczyć :)

Wypośrodkowałem więc, zwłaszcza, że mam niewymagające słuchawki.

 

 

Stockowa lampa taka zła nie jest sama w sobie. Tonalnie może nie porywać, choć i tu synergię łatwo idzie znaleźć.

 

Z lamp do T1 polecić mogę na tą chwilę Jan Sylvania 6922 (NOSy, po ~140 zł.). Pozostałe muszę wygrzać, a nie ma kiedy teraz - np 6922EH gold pin, 6N23P-EW, E88CC JJ normalna i gold pin, 6922 Gold Lion (tu spore nadzieje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No z R70X stokowa wsadziła talerze nie pod koc, a pod pierzynę wręcz. Odrzuciło mnie po 1 sekundzie. Zmusiłem się aby posłuchać dłużej, ale grubo ciachane dźwięki z tego wychodziły.

Kiedy założyliśmy lampkę z lyra (nie mam pojęcia co za model - o Boziuuuu :)

Góra sę wyklarowała, było tak jak w momentumach. Trochę jak dla mnie z kocykiem, ale klasowym. Za to średnica....LCD-3 z Dekarda i R70X z T1 - dla mnie ta sama liga, tylko, że lider i dół tabeli się ze sobą mierzyli :) - niestety wyższe rejestry nadal miały braki, a bas nadal plusz. Dlatego nie wziąłem.

Po przepięciu się na X1S - od razu zatrybiło. Wszystko jak trzeba. Nie miałem pytań. Wziąłem.

S16 - za duży klocek dla mnie. Pięęęęęęknie powyciągał wszystko z FAD Pandora Hope VI, dla R70X - overkill. Prawie nie odnotowałem różnicy poza wyraźniejszym detalem i głębszą sceną. Dla mnie oferował za dużo. Jeśli jednak zdecyduję się na marsz na flagowce, to nie będę pajacował z pierdylionem urządzeń, tylko dokupię S16. Dla mnie killer.

Winszuję przedstawicielstwa tak fajnej marki :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby kogoś interesowało, to wykonałem przed recenzją bardzo dużo porównań z przytaczanym wyżej Iconem HDP i swoje odczucia mógłbym zawrzeć w formie takiej oto grafiki:

 

 

x1svshdp.jpg

 

Nie jest to pomiar tonalności, a jedynie moje subiektywne odczuwanie obu sygnatur z perspektywy kilku par słuchawek. Uśrednione.

 

HDP - wyższy gain, pełniejszy i bardziej podkoloryzowany bas, gładszy przebieg sopranu (idealny dla np. Q701 czy T1), wyciągane harmoniczne dające sumarycznie minimalnie większą scenę.

X1S - bardziej neutralne, równy przebieg, lekki nacisk na średnicę, lepszy fokus na środku sceny, intymniejsze granie ale bez sztucznych korekcji i kocyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się rowniez dopisuje do fanklubu z X1S rewelacyjny sprzęt w dobrych pieniądzach :) podejrzewam, ze prędko nie bede zmieniał bo nie mam aspiracji do topowych modeli, a z tymi w moim zasiegu cenowym sie powinno urządzonko sprawdzić (DT 770 250ohm, a kiedyś może HD 650 jako słuchawki otwarte) :) rewelacyjna budowa i ponadprzeciętny wygląd, a jakość dzwięku po prostu powala :)

Edytowane przez Gregio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

All, czy B1 "utrzymasz" ;) do czasu aż Chord Mojo wpadnie w Twoje łapki, bo ciekaw jestem takiego porównania

B1 nie mój, na testach. Teraz kiedy zamówiłem Mojo, raczej mnie nie stać na B1:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee ... Panie, no to szkoda, bo mnie B1 zainteresował, a na wątek Mojo tyż zerkam ;)

Dzięki.

 

Evil, żółta kartka :P

W teście B1 podpiąłeś z przenośnych grajków do niego, tylko ... telefon ;)

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności