Jump to content

Sprawne głośniki Edifier R1600Tiii - słychać szumy

Recommended Posts

Mam podłączone Edifier R1600 Tiii do komputera. Gdy bez włączonej muzyki podgłoszę "na maxa" słyszę jakby prąd... Odesłałem do serwisu i stwierdzili, że z głośnikami wszystko ok. W domu nie mam uziemienia, elektryk był i z instalacją wszystko ok niby. Zmiana zasilacza od kompa nic nie pomogła. W słuchawkach USB mam dokładnie to samo. Co robić?

A co ze słuchawkami pod USB? Wydaje mi się czasem, że nawet wpływa to na muzykę... Jak poruszam oknem przeglądarki (przeciągnę) to też wydobywają się dziwne dźwięki - piski, zaskłócenia... jakby pracował procesor/dysk i robiło się przebicie.

"jakby pracował procesor/dysk i robiło się przebicie" - bardzo mało fizyki w tym :|

Mój lapek tak szumi, że po optyku/transporcie muszę łączyć DAC ... i nie ma w tym niczego niesamowitego.

"A co ze słuchawkami pod USB?" - jakie słuchawki?

O właśnie ... oczywiście nie korzystasz z przedniego panelu obudowy?

Co Ty z tą fizyką? Gdybym się na tym znał to nie pisałbym na forum ;)

Słuchawki to jakieś gamingowe za ok. 500 zł, więc nie powinno być tak źle, podłączone są do przedniego panelu, bo wygodniej. Z tyłu też były podłączone i to samo.

jakieś gamingowe za ok. 500 zł - konkret, jak jest pytanie o silnik to mówisz, że czerwony fiat?

"jakby pracował procesor/dysk i robiło się przebicie"

"Co Ty z tą fizyką? Gdybym się na tym znał to nie pisałbym na forum ;)"

Powiem Ci jak kiedyś odpowiedział mi ratownik medyczny ...

Ja: chyba pękła torebka stawowa

On: skąd Pan może wiedzieć?

Ja: no, bo tak wygląda

On: 15 lat ratownictwa i nie jestem w stanie tego stwierdzić na oko

Ja: :|

Później nie wysnuwałem już teorii z dupy na tematy na których się nie znam. Jeśli Pan to czyta ... dziękuję za zgaszenie Panie Marcinie :)

Edited by crysis94

0 specyfikacji w necie, ale podejrzewam, że skuteczność bardzo wysoka i łatwo łapie syf z PC ... swoją drogą bardzo dziwnie zrealizowany koncept pilota ... jakby nie mógł z niego jack wychodzić :o

"4GAME" ("", bo zwykle głupie HD681 lepiej się sprawdzają) zwykle mają BARDZO wysoką skuteczność i wiele takich modeli szumi, zresztą po wklepaniu w google po angielsku można znaleźć takie opinie.

Żółte Lambo i czarny Mustang zawsze na propsie :P

• Like 1

Wiem, lepiej kupić normalne, muzyczne słuchawki, ale to nie moje. Tylko sprawdzałem.

Da się temu jakoś zaradzić? Strach podłączyć jakiegoś droższego sprzętu audio, o kompa też się martwiłem, ale elektryk powiedział, że wsio ok. Tak czy inaczej, niepokoją i wkurzają mnie te szumy.

Edited by Eko

Praktycznie każdy sprzęt odkręcony na maksa i pozostawiony bez sygnału będzie szumił.

Tak już jest. Im mniejszy współczynnik tego szumu tym drożej, a przecież r1600 to nie hajend :)

U mnie też szumią (mam je podłączone do TV), ale :

-nie zostawiam ich odkręconych na maksa bez potrzeby, tym bardziej nie grających :)

-żeby to usłyszeć muszę się do nich przysunąć

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By younglion
      Hej!

Szukam słuchawek z mikrofonem, których będę używał do grania na PS5 oraz sporadycznie na PC. Budżet jaki mam na nie to max 400zł. W przypadku słuchawek zależy mi na jak najlepszym dźwięku do tej kwoty, natomiast w kwestii mikrofonu nie oczekuje żadnych rewelacji - po prostu tak, aby mój głos był zrozumiały. 

Znalazłem sam parę kandydatów i byłbym wdzięczny jeśli ktoś mógłby się na ich temat wypowiedzieć

- SteelSeries Arctis 3 (na tą chwilę mój faworyt)
      - SteelSeries Arctis 5 (widziałem oferty za 399zł, lecz nie mogłem znaleźć czy istnieje w nich tylko wtyk pod USB czy 3.5mm też)
      - SPC Gear Viro
      - HyperX Cloud II 

• By Lenol
      Witam. 
      Moim problemem jest to, że gdy podłączę słuchawki isk hd9999 do interfejsu scarlett solo 3rd gen to słychać przeszkadzające szumy. Gdy podkręcam głośność (gałka monitor) na interfejsie to szumy są głośniejsze natomiast gdy te słuchawki podepnę normalnie do komputera to nie ma żadnych szumów. Podpinałem jeszcze inne słuchawki do tego interfejsu to też nie było żadnych szumów, więc nie wiem co może być problemem. 
      Z góry dziękuję.
      Pozdrawiam.
    • By Aleandir
      Cześć,

Szukam jakiegoś upgrade słuchawek z hyperx cloud. Niestety zaczęły mi trzeszczeć. Nie muszą mieć mikrofonu.

Grywam w csa czasem posłucham muzyki.

Z wzmacniacza korzystam z audioquest dragonfly red.

Mogą byc używki. 
      Chciałbym oczywiście dobrą scenę (Cs), fajnie jakby były zamknięte lub półotwarte.

Słuchawki tylko do kompa, na zewnątrz korzystam z dousznych
    • By mikoxor
      Siemka, kupiłem używany zestaw EDIFIER S730. Niestety z satelitek po włączeniu zestawu słychać głośne jednostajne piszczenie. Zestaw nie jest nawet podłączony do komputera więc jedynie subwoofer z satelitkami. Ciekawa sprawa jest taka, że te piszczenie jest tak wysokiej częstotliwości, że osoby starsze np. moi rodzice nie słyszą tego nawet jak przyłożą ucho do głośnika, a ja i mój brat bez problemu słyszymy z końca pokoju. Można coś z tym zrobić? Od czego ten pisk? Głośniki kupiłem za bardzo dobrą cenę więc szkoda, żebym musiał się ich pozbywać.

Tutaj filmik: (polecam zrobić głośność na maxa): https://www.youtube....h?v=AfQ5jrABA3Y

oraz drugi filmik gdzie już nawet bez pogłaśniania słychać bardzo dobrze: https://www.youtube....h?v=23Q0XcSTPAA

Pozdrawiam
    • By awayeah
      Na sprzedaż świetny tablet/laptop PC.

Porównywałem np. z najnowszym iPad Pro 12.9 i bez wahania zostałem z Samsungiem.
      Dobrze wypada też w porównaniu z Microsoft Surface.
      Idealny do konsumowania treści - tu OLED jest bezkonkurencyjny.

Stan jak nowy.
      W zestawie - tablet, oryginalne etui z podświetlaną klawiaturą QWERTZ, oryginalna ładowarka i rysik Samsung S-Pen.
      Cena detaliczna wahała się w przedziale ok 1500-1800 EUR !

Genialny 12" wyświetlacz OLED (2160 x 1440), świetna specyfikacja:
      procesor Intel Core i5-7200U
      256 GB SSD
      8GB RAM
      2 USB 3.1 Gen2
      MicroSD
      802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.1 BLE
      wymiary: 7.4 x 291.3 x 199.8 mm
      Bateria 39.04 Wh Lithium-Ion
      Microsoft Windows 10 Home 64 Bit
      Kamery: 13 MPix oraz 5 MPix

CENA: 2900 zł

• Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy