Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sprawne głośniki Edifier R1600Tiii - słychać szumy


Eko

Rekomendowane odpowiedzi

Mam podłączone Edifier R1600 Tiii do komputera. Gdy bez włączonej muzyki podgłoszę "na maxa" słyszę jakby prąd... Odesłałem do serwisu i stwierdzili, że z głośnikami wszystko ok. W domu nie mam uziemienia, elektryk był i z instalacją wszystko ok niby. Zmiana zasilacza od kompa nic nie pomogła. W słuchawkach USB mam dokładnie to samo. Co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"jakby pracował procesor/dysk i robiło się przebicie" - bardzo mało fizyki w tym :|

Mój lapek tak szumi, że po optyku/transporcie muszę łączyć DAC ... i nie ma w tym niczego niesamowitego.

"A co ze słuchawkami pod USB?" - jakie słuchawki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie ... oczywiście nie korzystasz z przedniego panelu obudowy?

Co Ty z tą fizyką? Gdybym się na tym znał to nie pisałbym na forum ;)

Słuchawki to jakieś gamingowe za ok. 500 zł, więc nie powinno być tak źle, podłączone są do przedniego panelu, bo wygodniej. Z tyłu też były podłączone i to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś gamingowe za ok. 500 zł - konkret, jak jest pytanie o silnik to mówisz, że czerwony fiat?

 

 

"jakby pracował procesor/dysk i robiło się przebicie"

"Co Ty z tą fizyką? Gdybym się na tym znał to nie pisałbym na forum ;)"

 

Powiem Ci jak kiedyś odpowiedział mi ratownik medyczny ...

Ja: chyba pękła torebka stawowa

On: skąd Pan może wiedzieć?

Ja: no, bo tak wygląda

On: 15 lat ratownictwa i nie jestem w stanie tego stwierdzić na oko

Ja: :|

 

Później nie wysnuwałem już teorii z dupy na tematy na których się nie znam. Jeśli Pan to czyta ... dziękuję za zgaszenie Panie Marcinie :)

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0 specyfikacji w necie, ale podejrzewam, że skuteczność bardzo wysoka i łatwo łapie syf z PC ... swoją drogą bardzo dziwnie zrealizowany koncept pilota ... jakby nie mógł z niego jack wychodzić :o

 

"4GAME" ("", bo zwykle głupie HD681 lepiej się sprawdzają) zwykle mają BARDZO wysoką skuteczność i wiele takich modeli szumi, zresztą po wklepaniu w google po angielsku można znaleźć takie opinie.

 

 

Żółte Lambo i czarny Mustang zawsze na propsie :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, lepiej kupić normalne, muzyczne słuchawki, ale to nie moje. Tylko sprawdzałem.

Da się temu jakoś zaradzić? Strach podłączyć jakiegoś droższego sprzętu audio, o kompa też się martwiłem, ale elektryk powiedział, że wsio ok. Tak czy inaczej, niepokoją i wkurzają mnie te szumy.

Edytowane przez Eko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie każdy sprzęt odkręcony na maksa i pozostawiony bez sygnału będzie szumił.

Tak już jest. Im mniejszy współczynnik tego szumu tym drożej, a przecież r1600 to nie hajend :)

U mnie też szumią (mam je podłączone do TV), ale :

-nie zostawiam ich odkręconych na maksa bez potrzeby, tym bardziej nie grających :)

-żeby to usłyszeć muszę się do nich przysunąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności