Skocz do zawartości

Portfel - mam i ja...


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Szykuję się do zmiany portfela. Do tej pory przez kilka ładnych lat nosiłem Tatonkę, sporo kieszeni, materiałowe wykonanie, na rzep.

tat1.jpg tat2.jpg

 

Niestety straszny to grubas, wszystkich przegród nie wykorzystuję, a kieszeń w spodniach rozpycha tak, że ciężko zmieścić tam coś jeszcze. Wygląda to też średnio.

 

Obecnie szukam czegoś ze skóry, powinno mieć kieszeń na monety, na banknoty i dosłownie kilka przegródek na dokumenty. Możliwie cienki, ale funkcjonalny. Budżet do ok. 150zł.

 

W oko wpadły mi trzy modele:

1. 1642 Lichfield 2025-17 - filmik

11.jpg 12.jpg

 

2. Safari Lichfield 2089-46 - filmik

21.jpg 22.jpg

 

3. TR-30 Torino - filmik

31.jpg 32.jpg

 

Używacie czegoś podobnego? Może coś w tym stylu możecie polecić?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem z jakiego miasta jestes, ale jesli masz u siebie sklep (troche jak ciuchland) Tk Maxx to polecam wizyte tam.

Sensowne skorzane portfele roznego sortu i marek mozna dostac do 100zl.

 

Mam od nich juz drugi portfel i jestem zadowolony.

 

Duzo modeli ma tez firma PETERSON http://www.peterson.com.pl/pl/

Slyszalem pozytywne opinie, ale sam nigdy nie posiadalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem dwa portfele Peterson, jeden dla dziewczyny, jeden dla kumpla. dokładność szycia nie jest czasem idealna ale skóra jest porządna i trzymają się naprawdę nieźle. Z moich obserwacji lepiej niż portfele wittchen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to za dobre piwo i przesyłkę mogę Ci oddać mojego skórzanego Vansa - mały i zgrabny, od dawna leży i się kurzy.

Jeżeli będziesz zainteresowany, to daj znać na PW - podrzucę wymiary i foty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz przychylnym okiem na produkty Puccini. Dobrej jakości skóra, niezłe wykonanie a cena nie zabija.

 

 

Nie wiem z jakiego miasta jestes, ale jesli masz u siebie sklep (troche jak ciuchland) Tk Maxx to polecam wizyte tam.

Sensowne skorzane portfele roznego sortu i marek mozna dostac do 100zl.

 

Mam od nich juz drugi portfel i jestem zadowolony.

 

Duzo modeli ma tez firma PETERSON http://www.peterson.com.pl/pl/

Slyszalem pozytywne opinie, ale sam nigdy nie posiadalem.

Do tej pory pluję sobie w brodę, bo w TK były portfele Porsche Design po ok. 300 pln. Ale tylko kilka sztuk leżało. I ja gupi nie wziąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam Petersona, dostałem w prezencie.

Niekoniecznie się z nim delikatnie obchodziłem, więc widać na rogach jakieś otarcia, ale mam go 6 lat i nic w nim nie szwankuje, nie pruje itd. Polecam.

 

Wysłane z mojego XT1032

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za namiary, zobaczę co obecnie ma Pterson i Puccini, Saccus też ma przystępne ceny. Co by z tych firm nie wybrać, to pewnie sporo wytrzyma. Głównie szukam czegoś możliwie chudego, rozmieszczenie kieszonek jak w pierwszym poście.

@majkel fajnie wyglądający portfel, choć mam wrażenie, że gdybym załadował karty, kilka banknotów i odrobinę bilonu, to miałby ponad 25mm grubości. :) Nie mówię, że tak jest, takie mam wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za namiary, zobaczę co obecnie ma Pterson i Puccini, Saccus też ma przystępne ceny. Co by z tych firm nie wybrać, to pewnie sporo wytrzyma. Głównie szukam czegoś możliwie chudego, rozmieszczenie kieszonek jak w pierwszym poście.

@majkel fajnie wyglądający portfel, choć mam wrażenie, że gdybym załadował karty, kilka banknotów i odrobinę bilonu, to miałby ponad 25mm grubości. :) Nie mówię, że tak jest, takie mam wrażenie.

25 mm grubości to niewiele, same karty + banknoty poskładane CI tyle wyniosą prawie :P

 

Bazując na moich doświadczeniach z portfelami, to skórzane, jakie by nie były, będą więcej miejsca zajmować od materiałowych "piterków", zwłaszcza jak ma więcej niż 4 kieszenie na karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazując na moich doświadczeniach z portfelami, to skórzane, jakie by nie były, będą więcej miejsca zajmować od materiałowych "piterków", zwłaszcza jak ma więcej niż 4 kieszenie na karty.

 

Dokładnie tak. Skórzane są grubsze i sztywniejsze, ze szmacianymi nie mają szans w wyścigu o milimetry. Zresztą, od kiedy mam torbę na ramię Lasockiego, to wrzucam do niej wszystko, co mi wcześniej wypychało kieszenie, i jeszcze więcej. ;) Stąd nie patrzę na grubość portfela. Mnie nawet denerwuje ta miękkość i nietrzymanie kształtu przez portfele z tkaniny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

25 mm grubości to niewiele, same karty + banknoty poskładane CI tyle wyniosą prawie :P

 

@bachnkas ile Ty kapuchy nosisz? :P Wziąłem 10 kart / wizytówek, złożyłem na dwa 1000zł w setkach i wyszło mi z 7-8 mm.

 

Dawno byłeś studentem?

5x200 czy 100x 10 wymiętych nie robi różnicy? Różnych kart dowodów łącznie z ok 12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie żonka kupiła na urodziny w tamtym roku takie coś, tylko w ładnym, granatowym kolorze:

http://allegro.pl/portfel-meski-100-skora-always-wild-pudelko-hit-i5519804348.html

 

I jest mega fajny :D Małe pieniądze, a wytrzymały, pojemny, ładny i milusi w dotyku <3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co retter, zamiast zadawać takie głębokie pytania weź po prostu swoje karty z portfela, kilka banknotów, zegnij je, ściśnij jak to w portfelu i zmierz. ;)

 

 

Zrezygnuj z kieszeni na monety i będziesz miał cienki portfel. Nawet skórzany.

 

Jimmi myślałem o tym, jednak bilon zbyt często mi się przydaje. To prawda, że on najwięcej pogrubia, jednak ilość kieszeni i schowków w aktualnym materiałowym portfelu (składanym jeszcze na 3) daje prawie 3cm z odrobiną monet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/wittchen-portfel-meski-skorzany-10-1-119-1-wkladka-i5671888286.html

Ja krzystam z takiego ( no prawie, kolor brązowy i zamiast blaszki wytłoczenie. ). Oprócz sporej poręczności ma zaletę. Wsuwkę z kartami można w razie czego zostawić w domu, a i tak masz miejsca na 4 podstawowe ( 2 pod moneciakami. ).

Always Wild nie polecam. Miałem. Zaczął się rwać po 5 miesiącach. Jeśli nie Wittchen ( dosyć drogi jest, ale cena to uzasadnia ) to chyba wyłącznie Puccini i Peterson. Pucciniego miałem ( fajny, wytrzymał 3 lata, czyli prawie tyle co Wittchen ). Petersona ma mój brat ( też po ok 2 latach wszystko jest ok ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xar nie muszę bo 1-2x w roku w wolnej chwili jak nie czytam przeglądam i redukuje albo jak się zrobi z 3cm.

Problem z monetami jest taki z w skórzanych ze z czasem materiał mięknie a monety się zbijają w kupkę. Wolałbym to miejsce podzielone na 2 mniejsze.

 

Ilość zbędnych plastików redukuje, bardzo potrzebne rzeczy sobie spisuje zamiast nosić 10 wizytówek mam 1 karteczkę.

Kapusty też nie noszę dużo bo do tego jest plastik, ale mam bo dziwi mnie ogromnie jak ludzie za wodę bilet płacą kartą :D bo ileś tam % wraca ... czas to bilon, jednocześnie o dużej i małej wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W deichmanie są fajne portfele. Ja użytkuję 3ci rok. Około 70-100zł za skórzany. Spory wybór.

A ja z rossmana :D za 39 :D jakoś materiału byłą na tyle dobra i na tyle mi pasował układem przegródek że kupiłem 2 sztuki :)

 

Nigdy nie miałem takiej kanapki :D jak to nosić????

Big-Wallet.jpg

Edytowane przez retter
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności