Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki do 1000zł dla dziewczyny :)


europa997

Pytanie

Witam

 

Od dłuższego czasu poszukuje słuchawek dla swojej dziewczyny, ciężko mi samemu coś znaleźć dlatego proszę was o rade, wymagania nie są jakieś wielkie, najważniejsze kryteria to mało dolnych rejestrów i żeby jakoś się prezentowały, muzyki jakiej słucha to japoński i koreański pop, podłączone będą do fiio e10k które dostała po mnie, ale możliwa wymiana na co innego jeżeli nie będzie pasować do słuchawek. Na oku dotychczas miałem AT ATH-MSR7 i Philips Fidelio L2, najlepiej jakby słuchawki były zamknięte, ale nie odrzucam otwartych.

 

Pozdrawiam i dziękuje za wszelką pomoc.

Edytowane przez europa997
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

No to w zasadzie już sobie odpowiedziałeś. MSR7 mogą być jednak za ostre, dlatego warto sprawdzić. L2 to bezpieczny wybór ale izolacja słaba. Rozważyłbym jeszcze KEF M500, ale to brzmienie miękksze, z większą ilością basu, ale klasowe i rozdzielcze. No i wyglądają fenomenalnie i tak samo są zbudowane. Focal Spirit PRO jak preferowane jest naturalne brzmienie, ale one chyba typowo męsko wyglądają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Focale o ile moim zdaniem wygląd mają dość uniwersalny i są po prostu bardzo ładne, to o wiele gorzej jest z wygodą. Jak jesteście z jakiegoś większego miasta polecam się przejść do saturna albo innego dużego sklepu i samemu poprzymierzać. Jeśli ma być mało dolnych rejestrów to może grubo zejść z budżetem i wziąć Philips SHP9500, tylko że one są otwarte, nic innego nie przychodzi mi do głowy ze skąpym basem ;) Można jeszcze rozważyć AKG K550/K551, basu nie jest mało ale za to bardzo szeroka scena i są dość neutralne/analityczne.

A no i oczywiście te L2 też bardzo dobry wybór by był

Edytowane przez Matthi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

L2 kiepsko izolują a Focale b.dobrze, przynajmniej na mojej głowie. Komfort dla mnie też znacznie lepszy niż w L2.

Jeśli dziewczyna ma małe uszy to jest szansa, że schowają się w padach Focali-mnie brakuje po pół cm na górze i dole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie zgodzę się, że L2 mają słabą izolację. OK - nie powala, ale jest wystarczająca do warunków miejskich, o ile chcemy słyszeć samochód, który może za chwilę nas przejechać. Na wygodę też nie narzekam, nawet w okularach. Poza tym strzelam, że designersko mogłyby się bardziej spodobać dziewczynie niż MSR7. A przy ich popularności to prawie nowe można wyrwać za 500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie zgodzę się, że L2 mają słabą izolację. OK - nie powala, ale jest wystarczająca do warunków miejskich, o ile chcemy słyszeć samochód, który może za chwilę nas przejechać. Na wygodę też nie narzekam, nawet w okularach. Poza tym strzelam, że designersko mogłyby się bardziej spodobać dziewczynie niż MSR7. A przy ich popularności to prawie nowe można wyrwać za 500zł.

 

Wiesz, może dlatego, że ja nie słucham głośno muzyki, ale też jeśli słyszę jednocześnie cykający zegar na ścianie ( ok.2,5 metra ode mnie) kiedy w muzyce forte przechodzi w piano to rewelacyjnie nie jest ;)

Zresztą, tam wyżej odnosiłem się do L2 - Focal Pro. I w tym wypadku L2 nie mają czego szukać przy Focalach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No to prawda, że zależy też czego słuchamy i na jakiej głośności. Chociaż ja też nie słucham aż tak głośno jak czasem patrzę jak rozkręcają inni ludzie na słuchawkach.
A żeby nie było, że tylko tylko chwalę L2, to: bassu nie mają mało, ale dla mnie w sam raz; na wietrze słychać jak świszczy powietrze pomiędzy tą kratką, i kabel przy chodzeniu daje mocny efekt mikrofonowy. Wiem jakie dziewczyny potrafią być marudne, więc trzeba to wziąć pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Akurat problem izolacji tutaj nie będzie problemem, ponieważ słuchawki w 100% będą używane w domu, a jak z komfortem L2 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@europa997, a te słuchawki to mają być tylko domowe? Bo jeżeli tak to świszczący wiatr i mikrofonowanie traci na znaczeniu ;)
Pojawiły się w bardzo dobrej cenie SHP9500 w komisie, ja bym je rozważył na Twoim miejscu, bo bardzo dobrze spełniają warunki odnośnie brzmienia

 

EDIT
Cofam pytanie ;)

Edytowane przez Matthi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Też ciekawa opcja, i wychodzi sporo taniej, a sądzę że dziewczyna i tak nie doceni dźwięku w tych kilkukrotnie droższych słuchawkach, więc po co przepłacać jak i tak nie widać różnicy :P Dzięki wielkie wszystkim za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności