Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

wydajny ultrabook


410N

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Piszę tutaj, gdyż sporo z Was pracuje w branży IT lub traktuje ją jako drugie hobby i zapewne macie jakieś doświadczenia z ultrabookami (ja niestety w tej kwestii jestem tylko teoretykiem).

Od dłuższego czasu szukam multimedialnego notebooka/ultrabooka, który sprawdzi się na studiach, jak i w domu do rozrywki.

Chciałbym by łączył w sobie te cechy: długi czas na baterii (5-6h), kompaktowe wymiary, dedykowana karta graficzna.

Wiem, że nie jest to łatwe, gdyż te cechy często się wykluczają, ale może usłyszę od Was jakąś opinię, która ułatwi mi podjęcie decyzji lub zaproponujecie jeszcze jakiś inny ciekawy sprzęt.

Obecnie biorę pod uwagę Asusa UX303LN (GT 840M) lub Lenovo Yoga Pro 3 14 (GT 940M), choć nie jestem fanem tej firmy i ich produktów.

Wcześniej był jeszcze Dell 7537 (GT 750M), jednak jest już prawie nie do dostania, a jego następca, to krok w tył.

Chcę wydać maksymalnie 3500zł. Ekran dotykowy, dysk SSD i system operacyjny traktuję jako dodatki, nie są mi potrzebne. Sprzęt musi być nowy, gdyż ma mi służyć przez dłuższy czas, kila-kilkanaście godzin dziennie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie na twoim miejscu na priorytet postawił bym ssd. Na początku każdy komp jest szybki ale minie pare miesięcy i muł się robi.Sam mam od ponad roku włożony ssd i jak na początku uruchamiał się w około 10 sek to teraz po roku może o 2 sekundy wolniej więc po roku użytkowania mam cały czas świeżego kompa a jeśli ma być on na dłuższy czas to podstawa.Sam decydowałem kiedyś między lepszą kartą graficzną a ssdkiem i wybrałem kartę ale teraz tego błędu bym nie popełnił.

https://www.youtube.com/watch?v=xSCMnA2DIxo

Edytowane przez kopier212
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto jednak zwrócić uwagę co to za ssd jest w środku, bo czasem producenci ładują byle co i może okazać się, że lepiej wziąć lapka ze zwykłym dyskiem około 1tb, zapłacić mniej i za różnice dokupić ze 120gb ssd np. m2/msata, porządny tylko na system do środka. I mamy wówczas zapas zasobów dyskowych.

Edytowane przez bigmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@410N jesteś pewien że potrzebny ci dotykowy ekran? Wszystkie dotykowe ekrany jakie widziałem w ultrabookach miały problemy z ostrością obrazu, rozmyciem czcionek. Dodatkowo matryce dotykowe są błyszczące... Porównując takiego dotykowca do matowej matrycy FHD IPS to ma się wrażenie że ta pierwsza jest uszkodzona.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, traktuję to jako dodatek, nie jest mi niezbędny. Priorytetowa jest karta graficzna i dość długi czas pracy na baterii, najlepiej w kompaktowej obudowie.

W wolnej chwili na pewno przyjrzę się bliżej Asusowi polecanemu przez sp5it'a. Jak ktoś ma jeszcze coś ciekawego do napisania, to chętnie to przeczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
1 minutę temu, superbart napisał:

@luffa posty do nabicia pod komis?

dlaczego tak uważasz? moim zdaniem Xiaomi ma w ofercie całkiem spoko sprzęt w przystępnej cenie (w dodatku często sa promocje) i z tego co czytalem dosc dlugo dzialaja na baterii a na tym najbardziej zalezy autorowi z tego co wywnioskowalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności