Skocz do zawartości

Aune T1 Mk2 vs AIM SC 808


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję pomocy szanownych kolegów.

W końcu zdecydowałem się na zakup swoich wymarzonych słuchawek - Senków Hd650. I teraz pojawia się tu moje pytanie - które z powyższych dwóch urządzeń będzie lepiej pasowało do tych słuchawek. Muzyka jaką słucham to w zdecydowanej większości rock/metal ale bardzo lubię też posłuchać np: Katie Melua czy Annę Marię Jopek. Ważne jest, żeby średnica nie stała się sucha (tego się boję przy AIMie) a z drugiej strony nie chcę, żeby brzmienie było zbyt ciepłe (Aune T1). W AIM oczywiście w grę wchodzi wymiana op-ampów. Raczej nie planuję dokupowania do żadnego z tych urządzeń osobnego wzmacniacza słuchawkowego, dlatego ważnym jest dla mnie wybrać coś co wydobędzie więcej potencjału z Senków.

Mam nadzieję, że zbytnio nie zagmatwałem, z góry dziękuję za porady.

Edytowane przez ruslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do HD650 absolutnie i definitywnie SC808. Całość zgrywa się na moje uszy rewelacyjnie i nie ma problemów z suchością średnicy po wymianie OPA.

W przypadku Aune T1 z kolei po wymianie lampy (np. Jan Sylvania 6922) również byłoby nieźle, ale całościowo koszt będzie większy. Stockowo faktycznie będzie trochę za ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę. Tak jest. Choć nie wszystkie połączenia mogą się z danymi słuchawkami sprawdzić, na dobry początek warto je przetestować. Do HD650 sugerowałbym zacząć od LME49720 i buforującej LM4562NA. Takie połączenie można zakupić już od razu zainstalowane na karcie, także nawet nie trzeba będzie nic rozbierać i samodzielnie wymieniać. Naturalnie nie jest to jedyne połączenie mogące sprawdzić się z HD650 bardzo dobrze, ale subiektywnie jest to jedno z moich najbardziej ulubionych i najczęściej użytkowanych na SC808.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności